28.02.21 Technická analýza LTC/USD – Další těsné nižší low

5
(4)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

V rámci včerejší analýzy na altcoiny jsme se zaměřili na Ethereum, které je v kontrastu s předešlým vývojem docela slabé a tento stav není úplně lehce interpretovatelný. Respektive, zda jsou ty znaky slabosti jen nějaký bear trapem, či trh už jenom čeká na další vlnu dolů. V podobné situaci je i Litecoin (LTC), ale v porovnání s Ethereem nebyl dnešní analyzovaný coin až tolik silný.

Tip: Při registraci přes tento náš odkaz na největší kryptoměnovou burzu Binance získáte 20% slevu na poplatcích. Tato sleva funguje navždy.

Rozhodně není situace na trzích definitivní a myslím si, že je pořád šance na příjemné překvapení. Zas na druhou stranu je současný stav ideální pro vydrbání s medvědy a býky dohromady. Proto, ať se přidáte na jakoukoliv stranu, je dost možné, že stejně dostanete nakládačku. Já jsem osobně hrozně zvědavý, co se následujících 24-48 hodin stane. Mějte na paměti, že je konec měsíce, takže vstup do nového měsíce je hrozně důležitý.

Avízo k dnešní video analýze:

Během druhé poloviny nedělního odpoledne zase vydám video analýzu na Bitcoin (a mnoho dalšího). Jakmile k tomu dojde, budete samozřejmě upozorněni. Můžete se opětovně těšit na další analýzu plnou užitečných informací, kde si i vysvětlíme důležité souvislosti, které se jinde jen tak nedozvíte.

Aktuální situace na 1M TF LTC/USD

Asi je lepší napřed začít měsíčním grafem, když je konec měsíce za dveřmi. Svíce je v podstatě identická s tou, co jsme mohli vidět včera na trhu s Ethereem. Ten dlouhý horní knot zkrátka neavizuje nic pěkného, neboť nakupující byli donuceni se dost stáhnout. Kromě toho i lednová svíce byla dost bearish, takže máme hned dvě bearish svíce za sebou a dokonce i s nemalými objemy.

Sice nám chybí ještě půl dne do konce měsíce, ale to by teda musela být obrovská pumpa, abychom zavřeli v uspokojivé podobě. Když bychom šli dolů, tak tím automaticky neříkám, že máme před sebou obrat trendu. Nicméně je posléze racionální kalkulovat alespoň s tím, že na nové high si nějakou dobu počkáme.

Jinak, co se týče ještě indikátorů, měsíční RSI nedosáhlo ani 70 bodů. Tudíž Litecoin má ještě neskutečný prostor pro růst. Avšak ty podmínky pro pěknou expanzi už nejsou zrovna dobré.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Nyní konečně přejděme k 4H grafu. Ta klesající struktura je v podstatě podmíněna zakreslenou diagonálou, která je vcelku dost strmá. Dále vidíme, že během cestý dolů došlo k několika pullbackům up, ale nakonec došlo na některé z S/R úrovní k zamítnutí. Tudíž je očividné, že medvědům dost narostlo sebevědomí a vůbec se nebojí shortovat, což je vzhledem k předešlým měsícům docela změna, kterou bychom měli snad brát v potaz.

No, první hlubší lokální low se vytvořilo 23. února a dnes v noci se pouze na těsno udělalo zase nižší low. S/R level 155,56 USD je bez debat silná úroveň, kde se nakupující snaží pokles vykupovat. Navíc dle Volume profile začíná u zmíněné úrovně dobrá likvidita. Poptávka by měla být proto natolik silná, aby alespoň k nějaké reakci došlo.

V každém případě nejnižší svíce se zavřela v podobě Doji, což bychom mohli interpretovat jako jisté zaváhání ze strany medvědů. Přece jenom toho poklesu bylo docela dost a možná se někteří raději svých pozic začnou zbavovat a počkají si na vstup do nového měsíce. Co se týče možných variant vývoje, jestli chtějí nakupující prorazit, první silnou překážkou je ta rezistenční diagonála.

Jednoduše řečeno je žádané, abychom tu klesající strukturu rozbili a pak se uvidí. V případě poklesu by měla být nejhutnější obrana až v rozmezí 124 – 112,81 USD. Co se týče objemů, sobota byla tragická, ale s dnešním dnem zase začaly stoupat. Hlavně noční prodejní tlak krapet vzrostl, ale nejedná se o nic extrémního. Zas na druhou stranu i bull volume od rána stoupá.

Indikátory

Na RSI je mohutná býčí divergence a proto si myslím, že bychom mohli být svědky pokusu o uplatnění uvedeného signálu. Následujících 24 hodin by tedy mohlo být na LTC růstových, ale těžko říct, jak moc silné to bude. Co se týče MACD, křivky řečeného indikátoru se kroutí jako had. Avšak i zde je je potenciální býčí divergence.

Závěrem

Konec měsíce bude bezesporu zajímavý, protože tím získáme jakési vodítko, které nám může pomoci ohledně odhadu pro budoucí vývoj. Jak nám ukazují měsíční grafy, trh by měl předvést velmi brzkou a agresivní pumpu, protože jinak je riziko minimálně krátkodobé korekce vysoké. Jistý kontext tomu dodám ještě během dnešní video analýzy, takže si to určitě nenechte ujít.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: