27.02.21 Technická analýza ETH/USD – Nejslabší momenty Etherea za posledních několik měsíců?

5
(6)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Máme víkend, takže je na čase si dát na krátký čas od Bitcoinu pokoj a zaměřit se na vybrané altcoiny. Vzhledem k tomu, že je asi největší zájem o Ethereum, tak jsem se přirozeně rozhodl udělat analýzu právě na řečený altcoin.

Situace na Ethereu je za posledních několik měsíců asi vůbec nejslabší, což není až tak překvapivé vzhledem k tomu agresivnímu rally, které trvalo dost dlouhou dobu.

Tip: Při registraci přes tento náš odkaz na největší kryptoměnovou burzu Binance získáte 20% slevu na poplatcích. Tato sleva funguje navždy.

Není důvod se nějak obávat

I ten nejsilnější trh si občas potřebuje odpočinout. Je potřeba si uvědomit, že poptávka potřebuje někdy více času na obnovu. V každém případě jsem při včerejší analýze na Bitcoin mluvil o potenciálním riziku, které se rýsuje na dluhopisovém trhu. Ve čtvrtek a v pátek nám dluhopisový trh dal zřetelné signály, které podrobně rozeberu až v zítřejší video analýze na Bitcoin.

Jinak zase upozorňuji citlivější povahy, že není důvod k nějakému panikaření. Jak často opakuji, na finančních trzích existují pouze signály, které nám avizují různé možnosti scénáře. Avšak to automaticky neznamená, že se musí vyplnit. Nebo že se vyplní přes noc. Takhle to jaksi nefunguje.

Avízo k zítřejší video analýze:

Během druhé poloviny nedělního odpoledne zase vydám video analýzu na Bitcoin. Jakmile k tomu dojde, budete samozřejmě upozorněni. Můžete se opětovně těšit na další analýzu plnou užitečných informací, kde si i vysvětlíme důležité souvislosti, které se od jiných analytiků nedozvíte.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Takže celková ztráta od all time high po po lokální low činí více než 33 %, což je bezesporu nemalý propad, který by mohl znamenat dostatečné pročištění trhu, po kterém může zase následovat expanze. Navíc je S/R level 1 444 USD v podstatě původní all time high, což jsme tedy otestovali. Jak je ovšem vidno, Ethereum po relativně krátkém pullbacku směrem nahoru není jaksi schopno většího odrazu.

Což je jisté vybočení z trendového chování, protože i při nižších dropech velmi rychle následovalo pokračování v růstu. Nyní ovšem cena stále konsoliduje v blízkosti úrovně bývalého historického maxima. Jednoduše řečeno se čeká, co tedy bude dál. Obdobné zaváhání je skutečně nestandardní jev, na který jsme dlouho nebyli vůbec zvyklí.

V každém případě víme, že aktuální support prozatím vcelku solidně drží a navíc máme i dost blízko Ponit of cotrol na Volume profile z vymezené struktury trhu. Tudíž stále existuje jistá šance, že po současné konsolidaci bude následovat pěkný odraz. Nicméně je asi na místě si nalít čistého vína, neboť price action z tohoto týdne byl vážně hrozný.

Kromě toho čím déle býci váhají, tím větší je šance, že medvědi se chytí příležitosti a cenu shodí dolů. K čemuž jim samozřejmě pomohou býci, kteří začnou býti netrpěliví a raději prodají. Je potřeba si uvědomit, že ti, co kupovali nad 1 000 USD, mohou brzy být dost nervózní. A to nemluvě o těch, co nakupovali po proražení all time high. U řečené skupiny je dosti možné, že po propadu pod 1 400 USD začnou panicky prodávat.

Nejbližší supporty jsou pak S/R levely 1 269 USD a 1 111 USD. Jestli padnou, bude to dost bolestivé a hrozí zpátky pokles do trojciferných čísel. Co se týče objemů, prodejní tlak byl během poklesu značný a nákupní tlak spíše strádá, což je bohužel na první pohled zřejmé.

Indikátory

RSI na 4H časovém rámci je nesmírně medvědí povahy. Dno se utvořilo až na cca 20 bodech, což je již extrémní přeprodanost, čehož využili agresivní nakupující. Problém je v tom, že po pullbacku a retestu S/R levelu 1 670 USD se k nim už nikdo další nepřidal, zatímco oni začali prodávat. Každopádně je vývoj křivky indikátoru žalostný, protože nepřekonala ani mizerných 50 bodů. Skoro jako by se trh chystal na druhý ponor.

Aktuální situace na 1M TF ETH/USD

K měsíčnímu close nám ještě zbývají necelé dva dny, ale pokud se měsíční svíce zavře v ukázané podobě…, těžko říct, jak trh pak zareaguje. Myslím si, že nakupující musí velmi rychle začít jednat, protože rizika vyplývající z této svíčky pak budou dost vysoká. Sami asi chápete, že ten dlouhý horní knot není moc pěkný. Zas na druhou stranu, objemy jsou poloviční oproti lednu. I když by se v této podobě svíce zavřela, průměrné objemy snižují její vážnost.

Závěrem

Ještě jednou na závěr (protože někteří nečtou) není žádný důvod k panikaření. Je objektivní pravdou, že trh na první pohled dost váhá, ale to hned neimplikuje, že se brzy nemůžeme pěkně odrazit a pokračovat v bull runu. Zatímco v expanzi je bláhové věřit, že půjdeme jenom nahoru, tak to stejné platí analogicky pro hlubší cenový pokles.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jiří
Hodnocení článku :
     

Dnes pěkně shrnuté, bez narážek, čistě k věci a jednoduše řečeno vše zásadní. Palec nahoru.

Michal
Hodnocení článku :
     

No je to slabota, ale zase kdyby růst pokračoval, poplatky by se asi brzo dostaly na úroveň hodnoty samotného Etherea 😀 Já mám nákup Etherů hluboko pod 1000 dolary, takže jsme v klidu.

Spíš je teď zajímavé Cardano. Pokud se nemýlím, prolomilo all time high. Tudíž, bude na něj analýza?

Poslední editace 3 let před přes Michal
Jan M.

Myslím, že dochází k velké změně tržních fundamentů a že je to setsakramentsky vidět na ceně ETH. ETH totiž dostalo velkého konkurenta, se kterým se bude velmi výrazně kanibalizovat. Ano, samozřejmě se jedná o DOT. Velmi nepříznivé pro ETH jsou taky jeho extrémně vysoké poplatky za transakce. Ve srovnání s BNB (skoro žádné) jsou ty jeho kolem 9-11 USD opravdu směšné.

Michal

To je totiž přesně to, co já tvrdím o altcoinech – nekonečný vývoj, reálně se nic neděje a pak se neustále mezi sebou kanibalizují desítky projektů najednou.
Viz Ethereum 2.0, odloženo snad o 4 roky – a to se odkládala jen ta nejvíc easy fáze. Neumím si představit, jak dlouho budou dělat to ostatní. Realistický scénář je podle mě tak 2026…….. Cardano to samý. Já chápu, že je to pole nezorané, ale tímhle stylem za rok zase něco vykastruje Polku.

Poslední editace 3 let před přes Michal
Lakatosh(i)

Protoze je to vsechno spekulativni rust.

E15

Přesně tak. Nestačí když něco funguje, je potřeba vytvořit pohádku “tohle změní svět”. Takže třeba takový Litecoin, který sice funguje a dělá, co má a i adopce je imho slušná (možná zkresleno českým pohledem), je totálně v loji, protože je to prostě “shitcoin ze starého železa”, který svět určitě nezmění. :-)))

spot_img