25.02.20 Technická analýza XRP/USD – Slábnoucí uptrend

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Posledních 48 hodin je situace na kryptotrzích docela nuda, ale nezbývá nám nic jiného, než prostě čekat. Hlavní otázkou samozřejmě je, zda budeme v růstu pokračovat, nebo jsme v závěru bull trapu. Ta nervozita tu je prostě znát. Ten korektivní proces už trvá dvanáct dní, a čím déle to bude trvat, tak tím se zvyšuje pravděpodobnost, že se to nakonec sesype.

V minulé analýze na XRP byl kurz v rámci bear flagu, takže se dalo předpokládat, že další zastávkou budou nižší cenové hladiny. A tak se i následně stalo, což mělo za následek celkem významnou ztrátu. I tak ale není důvod k žádné panice, protože po technické stránce je tento trh stále ve střednědobém uptrendu. Nicméně slábne, a proto by býci měli brzy převzít raději iniciativu.

Aktuální situace na 4H TF XRP/USD

XRP

Struktura trhu měla podobu falling wedge, takže dalším cílem pro trh měly být vyšší cenové hladiny. Breakout se sice povedl, ale momentum okamžitě ztratilo sílu a kurz musel kvůli tomu ustoupit. Což je obrovská škoda, protože na altcoinech bylo znát, že by up klidně i šly. Ale to by musel Bitcoin alespoň konsolidovat do strany. Bohužel, nestalo se a místo toho cena Bitcoinu klesala, takže to vzalo šanci i altcoinům. Dokud se tedy Bitcoin z toho marastu nevymaní, tak se obávám, že alty mají smůlu.

Cena XRP v současnosti konsoliduje na supportu 0,26463 USD. Před pěti dny v této úrovni došlo k dočasnému zastavení korektivního pohybu. Z toho můžeme usuzovat, že to pro medvědy nebude zas tak lehké shodit dolů. Pak tu máme pomocnou přímkou, ze které by se třetím odrazem stala relevantní trendovka. Sám jsem docela zvědavý, zda na ni kurz vůbec nějak zareaguje. Přece jenom bude další dotyk již v dosti velké vzdálenosti od toho posledního.

Dvě možnosti

Asi nikoho moc nepřekvapím, když řeknu, že jsou na pořadu dne dva scénáře. Jestli aktuální support nevydrží, tak se obávám, že cena XRP spadne dost hluboko a to minimálně k úrovni 0,23561 USD. Zde je supportní hladina dosti silná a předpokládám, že ji býci budou vykupovat. Nejlepší scénář pro tento trh by byl ten, že aktuální support prostě vydrží a dojde k impulsivnímu pohybu up. Ale musím říct, že to je spíše ta méně pravděpodobná varianta, která by nastala jen v případě, když by Bitcoin “kápnul božskou” a konečně se odrazil. To se ale neděje a ani to moc nevypadá, že by k tomu mohlo dojít.

Indikátory

Indikátor RSI vypadá stále docela dobře. A to především díky tomu, že se křivka RSI pořád nedostala do přeprodané části, což je pod 30 bodů. Jestli ale aktuální support nevydrží, tak je pokles pod 30 bodů asi nevyhnutelný. Trh na to samozřejmě může zareagovat ještě větší panikou a tedy větším prodejním tlakem. Co se týče MACD, tak to je spíše bearish. Ale zatím to není nic hrozného či alarmujícího. Na Stochastic RSI vidíme, že se pravidelně střídá setrvačnost. Ovšem ze sklonu křivky při poklesu je zřejmé, že negativní momentum má větší sílu.

Závěr

Uvidíme, jak se situace nakonec vyvrbí. Aktuálně všichni akorát čekají, protože není zrovna moc jasné, co se vlastně bude dít. Celkově na kryptotrzích je nákupní tlak opravdu nedostačující a to zavání problémem. Víme, že co nejdříve musí býci zase převzít iniciativu, protože v opačném případě budou medvědi postupně sílit. A ač to teď zní nepravděpodobně, tak bychom se potom dostali zpátky až do cenových hladin, kde má současný růst svůj počátek.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře