24.11.22 Analýza ETH/USD – Konstrukce opěrného bodu pro růst?

3.7
(3)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Ethereum (ETH) je zrovna mince, která do značné míry respektuje vývoj trhu s BTC. Ethereum kurz se proto taktéž drží hodně při zemi a není zde k vidění nic moc dynamického. Přitom Ethereum jako takové bylo dlouhou dobu objektem obrovského zájmu. Pamatujete na vývoj z minulého roku ze stejného bodobí? Kurz ether se mohl těšit obrovské dynamiky. Což trh dostalo až do těsné blízkosti 5 000 USD.

A roční low je někde pod 900 USD. Tedy 82 % pod ATH. To je obrovská ztráta, že ano? Dokážu si představit pocity, investorů, kteří mince ethereum kupovali blízko all time high úrovní. S tím už se ale nedá nic dělat, protože historii nezměníte. Investor se ale může ze svých chyb poučit a vyhnout se jim v budoucnu. Na to nezapomínat.

Tvoří Ethereum opěrný bod?

Ethereum kurz má tržní low z 18. června. A to konkrétně na 881 USD. Za přibližně sedm měsíců ethereum kurz padl o cca 82 %. To je za tak krátkou dobu obrovská ztráta. Od té doby je ale tenhle trh o dost silnější než třeba Bitcoin. Dokonce jsme s těmi čerstvými propady ani nevytvořili nové low. Což je zase dáno tím, že ty největší weak hands jsou z trhu dávno pryč. Čím méně je v trhu roztřesených rukou, tím stabilnější kurz následně je. Avšak pokles může klidně brzy pokračovat. A tím pádem se definitivně dostaneme do trojciferných kurzových úrovní. To bude zase změna.

Zatím se ale zdá, že ethereum kurz konstruuje strukturu, která připomíná podobný opěrný bod jako ten z léta. Teoreticky vzato se nám před zraky možná tvoří užší trading range jako během června a července. Objemy jsou ale v posledních týdnech hrozně slabé. Kromě těch dvou velkých červených svící, se toho moc nezobchodovalo. V kontrastu s letošním létem. A to právě moc býčí není.

Jestli ethereum kurz nevytvoří žádný dostatečně silný opěrný bod, je dobré se připravit na kurz pod 1 000 USD. A potom pořád platí můj dřívější názor. A to jest, že se máme poohlížet po cenách, které jsou kolem 200 USD. Přijde vám to jako nereálné, že ethereum klesne o dalších cca 82 %? proč vám to přijde nereálné? Přišlo vám v listopadu 2021 jako nereálné, že ethereum kurz padne ze skoro 5 000 USD pod 900 USD? Cenu určuje nabídka a poptávka. Nikoliv bláhové přesvědčení, že tak hluboko to přece nemůže klesnout.

Závěrem

Tím netvrdím, že tak hluboko cena klesne. Do budoucnosti nevidím. Ale vím, že je kolem této úrovně velmi solidní likvidita. A tím pádem se kolem těch 200 USD bude ve velkém akumulovat ze strany institucí. A proto je možné, že tuto akumulaci v budoucnu zopakují, když se ethereum kurz sem vydá. Největší slovo má logicky nyní to makro. Na příští rok jsou velká očekávání, takže uvidíme, jak se s tím trhy poperou.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img