24.04.21 Technická analýza LTC/USD – po nakládačce brzký odraz?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Ve včerejší analýze na Bitcoin jsme si zevrubně rozebrali ten čerstvý hluboký drop a nyní uděláme to stejné třeba na Litecoinu (LTC). Pokles trvá už docela dlouho a zatímco Bitcoin se relativně drží, altcoiny dostávají slušnou nakládačku. Samozřejmě přepumpované pitomosti jako je Dogecoin letěly volným pádem, před čímž jsem právě nedávno varoval.

Nicméně high cap alty se docela drží, ale propad byl dostatečný na to, aby začali být zase lákavé pro nákup. Litecoin od vrcholu propadl o cca 38 %, což už je nesporně dobrou motivací nakupovat. Leč s trhem to nyní nevypadá moc dobře a jestli se uskuteční scénář s otestováním S/R levelu 42 000 USD, alty se vypláchnou mnohem více. Jak tedy neustále opakuji, nikdo nevidí do budoucnosti, musíme akorát sledovat nutné signály.

Aktuální situace na 1D TF LTC/USD

LTC

Nejvyšší denní svíčka z 17. dubna zavřela jako Shooting star, což je asi nejvíc medvědí svíce vůbec. Objemy měla solidní a její platnost se zanedlouho potvrdila. Všimněte si, že s dalšími rudými svíce prodejní tlak soustavně stoupal, což je druhý dost silný medvědí signál. Navíc ani podoba těch následných svící není vůbec pozitivní.

Volatilita byla každopádně značná. V každém případě je pohyb směrem dolů bezesporu potvrzený a proto potřebujeme spolehlivý signál, který nám poví, že pokles na LTC pokračovat nebude. Páteční svíce zavřela jako Pin bar, což nám může avizovat jistou snahu o ukončení poklesu. Nicméně jedna býčí svíce automaticky obrat neznamená a obzvlášť v kontextu posledních dnů, je její vážnost slabší.

Medvědi totiž ukázali svoje drápy a je tedy dost možné, že nějaký Pin bar nezastaví. Je tedy jistá šance, že S/R level 209,6 USD ještě jednou otestujeme. Blízko uvedeného levelu je i tržní rovnováha v rámci té trojúhelníkové struktury. Tudíž cenové rozmezí 209,6 – 179 USD by nemělo být jednoduché prorazit.

Dokud však prodejní tlak nepřestane sílit, s rotací kurzu nemůžeme počítat. Je potřeba si uvědomit, že čím níž půjdeme, tím může prodejní tlak gradovat. V cenovém rozmezí cca 50 – 150 USD byla poptávka masivní, takže ti, co stále drží, mohou začít panikařit. Raději prodají, než aby po tak dlouhé době měli ztrátu. Takže po S/R level 179 USD fakt nesmíme jít, jinak teprve začne pravá panika.

Indikátory

Denní RSI se rychle blíží k úrovni, kde za poslední rok docházelo k pravidelným obratům. Pokud se zde neodrazíme a dokonce padneme pod hraničních 30 bodů, máme další nepříjemný signál. Co se MACD týče, na indikátoru po více jak třech týdnech došlo k bearish crossu.

Závěrem

V obdobné situaci jako Litecoin jsou další high cap altcoiny. Ta šance na brzký odraz tu určitě je, ale vzhledem k silnému prodejnímu tlaku z posledních dní, musíme kalkulovat i s reálnou možností, že pokles jen tak nepřestane. Hlavně by to chtělo nějaký spolehlivý signál v podobě iniciativy býků, že níž už cenu nepustí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

11 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: