24.01.21 Technická analýza LTC/USD – Zatím bez známek mohutnější iniciativy

5
(3)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Po včerejší analýze na Ethereum je dobré se podívat i na jiný top altcoin, jako je právě Litecoin (LTC). Jak jsem včera říkal, trh s alty není úplně v záviděníhodné situaci, protože je evidentní, že z Bitcoinu moc kapitál do altcoinového trhu neteče. Nějaká část samozřejmě ano, ale v kontrastu s přelomem let 2017/2018 je to vážně slabé.

Kryptoaktiva potřebují, aby kapitál cirkuloval pouze uvnitř trhu. Pokud kapitál z BTC odchází úplně pryč, můžeme zapomenout, že by většina altcoinů šla na svá historická maxima. Vlastně budou následující týdny extrémně důležité, protože jestli se bude kapitalizace značně snižovat, je zřejmé, že investoři z trhu odcházejí.

Avízo k video analýze:

Během druhé poloviny odpoledne zase vydám video analýzu na Bitcoin. Jakmile k tomu dojde, budete samozřejmě upozorněni. Můžete se opětovně těšit na další analýzu plnou užitečných informací. Jak má zvykem, vše si zevrubně rozebereme.

Aktuální situace na 1D TF LTC/USD

Litecoin dokázal povyrůst až na 186 USD, což je velmi hrubě asi polovina all time high hodnoty. Vlastně se Litecoin dostal na cenové úrovně z března-května roku 2018, což je bezesporu velký úspěch. Jak všichni víme, posléze nastal selling climax, což je vždy jakési avízo, že trh dosáhl minimálně krátkodobého vrcholu.

Trh s LTC je tedy fakticky dva týdny v downtrendu, který ovšem není prozatím nijak silný. Kurz se pěkně drží v rámci klesajícího kanálu, takže dokud je kurz uvnitř, jdeme přirozeně dolů. Jestli trh nebude schopen breakoutu, během cca dvou týdnů bychom se mohli dostat do zvýrazněné oblasti, kde je solidní konfluence.

Nachází se blízko tzv. golden pocket na fibonacciho posloupnosti, je zde i roční pivot P a dle Volume profile tu máme i první likvidnější cluster. Samozřejmě cenový level 91,95 USD je historicky docela silným supportem. Propad až sem by sice znamenal 51% ztrátu od vrcholu, ale zas na druhou stranu máme hranici, kde je vysoká šance na odraz.

Co se týče čerstvého price action, býci jsou zatím docela úspěšní při obraně S/R levelu 126,56 USD. Tudíž není vyloučeno, že se jim během několika dní nepodaří překonat horní stěnu kanálu. Když by byl Bitcoin stabilní, třeba situace obchodníci a investoři využijí. Chce to však nemalou opatrnost, protože není úplně jasné, kam chce celý trh směřovat.

Indikátory

Dno RSI je na cca 45 bodech, což je bullish faktor. Dokud nejdou hodnoty pod 30 bodů, vše je v pořádku. Leč pozitivní momentum je na trhu dost slabé a celkově je trh jaksi neutrální. Z MACD můžeme konstatovat, že negativní momentum není, kdoví jak silné.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Z 4H grafu lze s jistotou konstatovat, že trh se vylil z bear flagu. Vlajka byla docela velká, takže target z patternu je až na cca 80 USD. Avšak support 124,42 USD propad ihned zastavil, což je bullish znamení. Nakupující se prostě nebojí do trhu vstupovat. Zas na druhou stranu si všimněte, že objemy jsou vážně marginální.

Z čehož vyplývají určitá rizika, neboť nízké objemy indikují určitou nerozhodnost na trhu. Lidově řečeno, všichni sedí a čekají, co se stane. Jak jsem již říkal, o budoucím vývoji ještě není vůbec rozhodnuto. Jinak není žádná náhoda, že zrovna úroveň 124,42 USD je snaha bránit. Dle Volume profile je u řečené úrovně lokální rovnováha. A rovnováhy jsou samy o sobě vynikajícími supporty.

Indikátory

Z 4H RSI lze bez problému též odvodit, že je trh spíše neutrálního rázu. Samozřejmě bylo negativní momentum za poslední dva týdny mnohem silnější, ale jinak se hodnoty indikátoru mají tendenci pohybovat okolo 50 bodů. Ani jedna strana tedy nevítězí.

Závěrem

Z pohledu vyšší časových rámců se trh s Litecoinem dostatečně pročistil na to, aby byl schopen pokračování v expanzi. Nicméně existuje i dost prostoru pro potenciální pokles. Od Března Litecoin posílil o 675 % bez jakékoliv větší korekce, což každý musí uznat, že si nakonec důkladnější pročištění zaslouží.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: