23.12.19 Technická analýza BSV/USD – uprostřed retracementu

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Máme již tři týdny od poslední analýzy na BSV a teprve pár dní od začátku oživení trhu, ze kterého ale zatím nelze moc vycházet, protože z technického hlediska není významné. Samotné BSV udělalo od poslendího odrazu nějakých 15 %, což lze považovat za pěkné číslo, ale v rámci kryptotrhu to není nic zázračného a nemůžeme to považovat za zásadní důkaz o změně trendu. Nicméně, podstatné pro nás je, že tento odraz začal zrovna v cenových úrovních, které lze považovat za silná supportní pásma. Jsou to právě ceny, za které se BSV obchodovalo ke konci roku 2018, takže je logické, že nákupní tlak zde začně převašovat prodejní. No, to je k úvodu asi zatím vše a nyní se pojďme podívat na samotný graf.

Aktuální situace na 4H TF BSV/USD

BSV

Jako tradičně navážu na poslední analýzu, kdy jsme měli zrovna čerstvě po průrazu spodní hrany rostoucího trianglu. Kurz vyklesával zpátky do úrovně, kde proběhl poslední odraz a to tedy znamená, že se cena přiblížila do těsné blízkosti supportní úrovně 94.398 USD a zde se po několik dní držela. Tato hladina držela moc hezky a skoro to chvíli vypadalo, že kurz ani níž jen tak nepustí. Hranice podpory ale nakonec stejně nevydržela nápor medvědů Zpočátku byl pokles dost střídmý až nakonec došlo k rychlému poklesu po další cenový level 81.591 USD. Chvíli to vypadalo na to, že propad bude až po hladinu 66.930 USD, ale nakonec se tak nestalo a retracement započal už v aktuální úrovni.

Krátky retracement?

Jak můžete sami vidět z grafu, tak ten 15% růst není žádná sláva a nedá se moc mluvit o tom, že probíhá velká změna v trajektorii kurzu. Především objemy jsou dost nízké a dokud nebude pohyb tímto potvrzený, tak se to moc nedá brát vážně. Další důležitá věc je to, že se kurz za těch několik dní ještě ani nepřiblížil k rezistenci 94.398 USD a právě reakce v této úrovni bude pro nás dost důležitá, protože v závislosti na reakci v této úrovni se bude dát říci, zda je tohle jen krátky retracement, či snaha o opravdové oživení trhu. Vlastně je to teď jen korekce propadu, který jsme tu měli celý měsíc. Hlavně, alespoň nějaký odraz byl zrovna v této úrovni očekáván.

Indikátory

Teď se pojďme podívat na to, jak jsou na tom indikátory technické analýzy. Z RSI je patrné, že trh je na tom za posledních osm týdnů dost špatně a zatím se nedá říct nic jiného, než že tato situace pořád trvá. Křivka indikátoru se blíží do těsné blízkosti úrovně 70 bodů, což znamená, že se bude brzy atakovat hranice překoupenosti. Na MACD máme momentum pozitivní a zatím si drží dost síly na další postup nahoru. U Stochastic RSI jsou křivky indikátoru čerstvě v překoupené části, ale zatím se negativní setrvačnost neobjevila.

Závěr

Kryptotrh nám zatím celkově posiluje, ale zatím se to stále nedá brát jako něco zásadního. Potřebujeme prostě více. Potřebujeme vyšší low a vyšší high. Kvalitní price action s vysokými objemy. To konkrétně na BSV vůbec nemáme, takže je lepší tento coin zatím jen sledovat, jak bude reagovat u nejbližší rezistence. A právě tato reakce nám toho dost napoví.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img