23.06.22 Analýza ETH/USD – Vypadá to pro ethereum nadějně

4
(4)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Etherem (ETH) jenom od začátku dubna kleslo zhruba o 75 %. Zatímco od historického maxima více jak 82 %. Ty ztráty byly obrovské a prozatím se podařilo umazat jen zanedbatelnou část. Pro připomenutí, na týdenním grafu má ethereum již 11 červených svící v řadě. Což je již naprosto absurdní. Proto v kontextu není nic zvláštního očekávat větší retrace. Na altcoinech ten prostor pro růst je. Ale musí to dovolit bitcoin. Bez něj se trh nikam bohužel nepohne.

Jinak si opětovně dovolím připomenout, že dnes máme v 19:00 opětovně pravidelný stream na kanálu Žraloci sobě.

CFD obchodování – Co to je?

Aktuální situace na 3D ETH/USD

Třídenní graf ETH vypadá ještě lépe jak třídenní graf BTC. Respektive zde dosavadní tržní dno představuje třídenní svíce v podobě Pin baru. Zatímco na bitcoinu máme Doji. Dovolil bych si tvrdit, že Pin bar má mnohem větší psychologický význam. Jinak ale de facto znamenají to stejné – poptávka absorbovala většinu nabídky.

ETH

Co se týče objemů, ty jsou u identifikované svíce velmi solidní. Po hrozně dlouhé době máme v grafu býčí svíci, která má zároveň velmi dobré objemy. Mimochodem, samotná skutečnost, že máme u potenciálního lokálního tržního dna nemalé objemy, má dva pohledy. Je to zkrátka dvojsečná informace.

Ty objemy nám totiž říkají, že i na relativně nízkých cenách jsou lidi ochotni hodně prodávat. Což z dlouhodobého hlediska logicky býčí faktor není. Naopak. Přestože nakupující tu nabídku absorbovali, je to v dlouhodobějším horizontu negativum. Přesněji řečeno nám to potvrzuje medvědí trh a tu panickou burzovní psychologii.

Závěrem

Jak jsem říkal v analýzách na bitcoin, krypto trh má šanci využít situace a zahájit alespoň měsíční cenovou expanzi. Respektive do konce července by mohl být trh klidně zelený. Bohužel je to ale pořád hrozná bída. Trh je líný, agresivita ze strany nakupujících minimální. Dokud se tohle nezlepší, nahoru nepůjdeme. Jednorázové vykoupení propadu nestačí, protože reakční nakupující jsou pořád nečinní.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img