23.01.22 Technická analýza LTC/USD – hluboký pád, je šance na odraz?

4.4
(5)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Litecoin (LTC) vytvořil od svého all time high z minulého roku nové dno, které dokonce pokořilo hranici 100 USD. Tudíž je na místě se tentokrát na trh podívat z mnohem větší perspektivy, k čemuž je ideální týdenní graf.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Právě z pohledu týdenního grafu to pro litecoin příliš dobře nevypadá. Litecoin totiž ztratil mnoho statických a dynamických S/R levelů, které byly pro trh hodně důležité. Z těch dynamických jsme prvně ztratili 20týdenní a 50týdenní klouzavý průměr. Díky tomu poslednímu dropu jsme přišli také o 100týdenní klouzavý průměr, což je již skutečně významná ztráta.

LTC

Ten poslední drop se dokonce ani nezastavil na S/R levelu 110 USD. Kurz touto úrovní na týdenním grafu víceméně projel. Kurz se ovšem zastavil na 200týdenním klouzavém průměru. Čili určitá část nakupujících byla připravena a povedlo se jim propad zastavit.

Momentálně kurz konsoliduje na S/R levelu 110 USD, takže s případným close na této úrovni lze dost možná očekávat odraz. Nicméně nejsilnější hladiny začínají až kolem 80 USD. Největší „beton“ máme na začátku S/R levelu 64 USD. Což poznáme díky objemovému profilu, dle kterého je v rozmezí 64 – 30 USD velmi likvidní cluster.

Jinak objemy jsou od léta minulého roku pořád dost nízké. Od začátku podzimu je to víceméně nejhorší a situace se v tomto ohledu příliš nezlepšila. Akorát tento týden můžeme v objemech sledovat menší spike.

Indikátory

Na RSI indikátoru je nejsilnější support kolem 35 bodů. Momentálně jsme zhruba na 40 bodech. Dle MACD negativní momentum zase přirozeně zesílilo.

Závěrem

Litecoin se od svého ATH znehodnotil o více jak 75 %, což nám říká, že se ta pomyslná pružina již docela stlačila. Nicméně bych si nebyl úplně jistý tím, že je tohle konečná – holt záleží na trhu s BTC. V každém případě bych hodně sledoval hladiny, které jsme si vyjmenovali.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: