22.10.21 Technická analýza LTC/USD – po konsolidaci zase další růst?

4.6
(7)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Litecoin (LTC) po delší době konečně prorazil důležitý S/R level, který trhu bránil v návratu do cenových pásem nad 200 USD. Jedná se tudíž o dost důležitý krok kupředu, který může být prvopočátkem pro cenovou expanzi na nové all time high. Nicméně cesta je pro Litecoin hrozně dlouhá. Navíc, jak jsem říkal ve včerejším streamu, Bitcoin mírně zklamal. To aktuální zaváhání nebudí moc velkou důvěru v trh. A bez té důvěry se altcoiny významněji nezvednou.

Aktuální situace na 1D LTC/USD

Jak bylo uvedeno, Litecoin konečně prorazil skrze těch cca 195 USD. Pod řečenou hladinou byl kurz vážně dost dlouho, což ani náhodou nepůsobilo vůbec dobře. Samotný průraz byl velmi solidní, protože průrazová svíce má impulsní podobu. Kdo by takovému průlomu pak nevěřil? Nicméně to má zase háček v těch objemech, které byly dost nízké.

S takovým průrazem samozřejmě má logiku, aby šly objemy ruku v ruce s rostoucí cenou nahoru. Zatím se nic podobného ale neděje, což je přirozeně negativní signál. Kurz každopádně nyní testuje S/R level 195 USD, takže se z bývalé rezistence stává support. Musím podotknout, že hladina musí nápor prodejců vydržet. Jinak je další cenová expanze méně pravděpodobná.

Další uvedené rezistence už by ovšem neměly být takový problém na průraz. V tomto ohledu vycházím hlavně z objemového profilu. Nějaké high volume node (větší špičatost profilu) je v blízkosti S/R levelu 240 USD. Pak ale těch překážek tolik není, což dokládá i ten rychlý květnový pád. Ty úrovně nebyly moc silné, takže se od nich tehdy kurz nebyl schopen efektivně odrazit.

Indikátory

Trh reagoval negativně na hraničních 70 bodech u RSI indikátoru. Tahle úroveň vždy hraje roli rezistence. Je každopádně hodně důležité, aby se průlom podařil. Pro pokračující býčí trend je nutností, aby šly hodnoty indikátoru nad tuto úroveň, aniž by trh zakolísal. Na histogramu MACD je medvědí divergence a momentum příliš silné není.

Závěrem

Je určitě úspěch, že se Litecoin dostal nad úroveň, na které nyní konsoliduje. Nicméně je to pořád takové bez větší síly. Je prostě až do očí bijící, jak celý trh jen čeká, co udělá Bitcoin. Já si myslím, že alty nijak výrazně nahoru nepůjdou, dokud se král nedostane alespoň na 70 000 USD, kde by následně zkonsolidoval. Buďte tedy opatrní.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: