22.01.22 Technická analýza BTC/USD – našli jsme už dno?

4.7
(12)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) nakonec prolomil i další support, který se nachází kolem 37 000 USD, čímž se cenový pokles ještě výrazněji prohloubil. Nyní se samozřejmě každý určitě ptá, zda jsme konečně dosáhli toho očekávaného lokálního dna. To vám nikdo přirozeně nepoví úplně 100%, ale dovolil bych si tvrdit, že jsme už hrozně blízko.

YouTube video

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Bitcoin tedy prolomil S/R level, který se nachází kolem 37 000 USD. Jednalo se o spíše slabší úroveň, kde jsem očekával spíše zbrzděni propadu. K čemuž i skutečně došlo. Každopádně průlom řečené hladiny způsobil další pokles, jež nás dostal až na point of control na objemovém profilu. V podstatě je to horní hranice rozsáhlého supportního pásma, které se nachází v rozmezí 30 000 – 34 000 USD.

BTC

Point of control kurz tečnul a okamžitě byla znát iniciativa ze strany nakupujících. Což je velmi dobré znamení, neboť právě na řečeném supportním pásmu už většina z nás předpokládá, že se jedná o lokální dno. Samozřejmě si myslím totéž. Těch 30 000 USD by padlo pouze za stavu nějaké hodně neočekávané negativní události.

A s takovými věcmi se samozřejmě těžko jakkoliv kalkuluje. Pokud tudíž nepřijde nějaká extrémní situace, panika, totální flash crash, support pod námi by prodejní tlak na trhu s BTC měl spíše ustát.

Jinak je logicky už nemalá pravděpodobnost, že jakmile bitcoin otestoval point of control, trhu to bude stačit jako dostatečně silný signál pro odraz. Čili není zaručeno, že bitcoin prodikne hlouběji do supportního pásma. Řekl bych ovšem, že z technického hlediska to dává největší smysl. Takže uvidíme.

Indikátory

Denní RSI je už hodně hluboko v přeprodaných hodnotách – 20 bodů. Upozorňuji ovšem, že pod těmi 30 body může trh zůstat relativně dlouho – i celý týden. Z toho mimo jiné vychází, že tu bude příležitost pro tvorbu býčích divergencí. Leč toho potenciálního prostoru pro pokračování v poklesu již moc nezbývá.

Závěrem

Uvidíme, jak dopadne pro bitcoin denní close. Pokud bude mít horší podobu, bude to spíše nasvědčovat tomu, že pokles se ještě úplně nezastavil. V případě, že v grafu uvidíme nějaký solidní Pin bar velké objemy, třeba to lokální dno už máme. Ale tady pozor – hrozně záleží na týdenním close. Aktuálně vypadá týdenní svíce jako Mordor.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

55 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
55 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ozz

Chtělo by to ještě alespoň jeden dump směrem ke 30k, pak masivní odraz od MA100 na týdenním grafu a pak hurá nahoru! :-)) Ale cokoliv pod 37k je poměrně dobrá nákupní zóna.

Bart

Zatím ty supporty padají jak mouchy. Moc na těch 30tis nevěřím. Ale 20 uz by to mohla být jistota. Ale kam to pak vyleze je ve hvězdách. 42tis? A pak další propad?

Azgard

Já spíš čekám repete loňského léta,dva až tři měsíce. Budem brnkat o jednotlivé supotry, které postupně padnou, jak se budem nořit do toho clustru a je možné, že půjdeme pod lokální dno loňského léta, tj. pod nějakých 28k. Ale jak jsem někde četl :”stejně víme všichni velké hovno….” 😜

LHTS

Mam to podobne, velci investori chteji nakoupit co nejlevneji. Take cekam delsi obdobi akumulace (dalsi stazeni BTC minci z trhu). Aktualni FUD (potencionalni valka (i hybridni) na Ukrajine, zakaz crypta v Rusku, pokles akciovych trhu, celkove nervozita na trhu) se k tomu bajecne hodi. Ten range jsem ocekaval vyse (psychicky vetsi brnkacka na nervy), ale to supportni pasmo 30-34 s prurazy pod 30k je vyzkousene a idealni.

E15

Tak místní inženýr už před x měsíci přišel s myšlenkou, že 30k je nových 6k (ala rok 2018), kde to tenkrát drželo snad víc než dva měsíce, než to spadlo ke 3k. Tak uvidíme, jak mu ta analogie (rok 2018 cca krát pět) vyjde…. a budeme-li i letos nakupovat za cca 18-20k.

Poslední editace 3 měsíců před přes E15
Petr 2

Za to ty jsi jeden z těch co tady tleskali na 100k a vždy když kdokoli zahlásil korekci jsi se mu vysmál!

E15

To si nemyslím, prakticky se nikdy nikomu nesměju, maximálně tak tobě a to vždy jen v reakci na tvé hejty a sprostoty ;-DD. A jako co bych netleskal na 100k? (byť teda ani to si nějak nevybavuju). 100k je dobrých, 200k je ještě lepších. A pokud se předtím stavíme na 10k? Nemám s tím problém, ba právě naopak.

LHTS

nejsem prilis priznivec nalepek (v politice se pouzivaji dost casto jako zkratka a jsou pouhou zkratkou)

Poslední editace 3 měsíců před přes LHTS
E15

Njn. může si to sám. Na druhou stranu ten příspěvek jsem myslel pochvalně (jako že mu to zatím docela vychází). Akorát jsem si neuvědomil, že jsme zrovna po jeho článkem. Tak to pardon, to vyznělo asi fakt nemístně. :-))

LHTS

Jaroslavu Jarolimu jsem vdecny, naucil me nazvoslovi, jinak bych nerozumel reci vaseho kmene.

Libor

Do 30K to vyzerá na “učebnicový” bear trap, po ktorom pri nasledujúcom rastovom cykle prekonáme ATH. Ak padneme pod 30K, tak na nové ATH budú potrebné min. 2 rastové cykly s jedným bear trap medzi nimi. BTC hra ešte nekončí….show must go on !

LHTS

Jako ke hre by k tomu meli pristupovat vsichni, kdo investuji do BTC ( crypta). Mohu si dovolit ztratit svoji investici do crypta bez mrknuti oka? Pokud ano, jsem ve velke psychologicke vyhode. (Podvedome nevnimam ztraty, potencionalni ztraty / nerealizovatelne pohadkove zisky)

LHTS

Jeste poznamka ke strategii velkych investoru. Dobre se “bojuje” racionalnimi argumenty (aktualni FUD, technicka analyza – prubeh) proti retailu, horsi je to proti hodlerum, kteri vystupuji jako “blazni”, dovolil bych si rici i “sekta”. Takze hodleri VYDRZTE! Konecny cil velkych investoru je maximalni akumulace BTC a vytvoreni site “centralnich bank”. Oni v konecnem dusledku budou rozhodovat, zda vubec, nebo za kolik prodaji ostatnim BTC. Verim, ze se tento scenar nenaplni a hodleri vydrzi, pripadne nas vsechny podpori novy nastupujici retail. (rust poctu penezenek)

Poslední editace 3 měsíců před přes LHTS
Bart

Vydržte hlavně do doby, než to velcí rozprodaji. Pak už je to jedno 😉

Fantom

Přesně jak píše Bart. Hodlujte dokud to velryby neprodají a neodejdou nadobro z trhu. Doporučuji jiný dnešní článek o burzovní psychologii. Spekulanti nám házejí BTC na hlavu a realizují zisk. Oni nepotřebují stahovat BTC mince z oběhu, oni chtějí vydělat miliardy USD a na nějaké krypto se potom vykašlou. Co by asi s těma mincema dělali kdyby drželi naprostou většinu? Centrální banky v BTC? A co s nima? Budou rozhodovat zda BTC ostatním prodají a za kolik? A když o BTC nebude zájem tak co potom s ním budou dělat? Jdou tvrdě po USD jako vždy! Jestli ještě vůbec budou kupovat BTC zpátky, tak až na úplném dně a to bude naprostá zoufalost někde hluboko pod 20k, ale mnohem pravděpodobněji pod 10k. Záležitost tak na 2 roky. Celou srandu musí zaplatit retail velryby to platit nebudou.

Vojtech

Já už jsem se teda trapně neudržel a začínám pomalu s nákupy🙂

LHTS

Pokud to mate odstupnovane, proc ne.

Vojtech

Jj

Lukas22

Ja este pockam. Citim to niekde v slabinach ze pridu este lepsie ceny😃

Vojtech

Máte pravdu, pánové. Prodávám za nakupku. Počkám si též.

LHTS

Nakupni apetit 19.5.2021 (3D)

comment image

Poslední editace 3 měsíců před přes LHTS
Vojtech

To byl ale pracovni den… No ano, je to dnes co do objemu zdechlota. Ani to vytažení se nedá srovnávat. Ale myslím, že skutečně jasněji budeme mít až v tydnu. Obzvláště v druhé půlce týdne, jakmile kaspari z fedu snad konečně lidu objasní, co tedy budou s tou inflaci dělat. Já tedy doufám, že ještě chvíli nic 😃 resp. že první akce bude spíše jen kosmetická záležitost.

Lhts

3D graf

Fantom

Hm to jako kašpaři z FEDu mají nastartovat bitcoin? Leda tak jako fake breakout a další bull trap. Je fakt že situace obecně na trzích je špatná, ale bankéři krypto zachraňovat nebudou. Jenom se za to schová další tah velryb. Kryptobublina bude mít svůj vlastní osud.

Lhts

Ten fundament v kryptu je někde jinde než v roce 2018. Vládní zásah možná

Fantom

S fundamentem bych byl opatrný, je jiný než v roce 2018, ale aby poslal cenu z 3,5k z března 2020 na 69k v listopadu 2021 a 35k nyní? Aby se nerozplynul jako pára nad hrncem 🙁 Jaká je reálná/férová cena bitcoinu? To nikdo neví. Bylo by 10k opravdu málo? V porovnání s 3,5k z 3/20? Opravdu?

Vojtech

Krypto ne, ale akcie ano! A to by mohlo zase trochu oživit i ten současný sentiment na kryptu. Neříkám, že věřím v zázraky, Fantome, ale podívej se na to, od listopadu je to jedna neutuchující vlna dolů, to tak nemůže být věčně, nějaký pullback (snad to říkám dobře – prostě aspoň nějaká dočasná několikadenní vlna up) přeci přijít musí. Spoléhám na tu středu. Otázka je, jak to bude vypadat v pondělí na akciích. Právě proto jsem se nakonec raději usměrnil a ty drobné dnešní nákupy jsem raději otočil zpět do busd. Jak jsi tu kdysi psal – trpělivost je nejdůležitější vlastností tradera:-) Myslím na to od té doby neustále;-), i když ne vždy se podle toho dokážu i chovat:-D Ještě je hodně co pilovat…

Fantom

Záleží čemu říkáš vlna. Jednodenní zelená svíčka klidně může být, také s ní počítám třeba příští týden. Možná i zelená 3D svíčka. 1W už těžko, i když i to je možné, ale zelenou měsíční svíčku hodně dlouho už neuvidíme. Tím chci říct, že vstupovat jen při prudkém extrémním propadu a spekulovat na vytažení a prodej – swingové obchodování. Ne vstupovat a čekat na nové ATH – to rozhodně nyní jako strategii nedoporučuju.

kubik

Tak vyšel nakonec scenář podle měsíčních grafů,asi půjdeme na 28,4t,tam se to může mrcasit cca pul roku a potom nahoru,etherum na 1690,LTC je na dné-97,XRP je taky na dně-0,5

Bart

Taky si myslím, že 30tis to projede jak nůž máslem. Ale ze by nebyl žádný odraz se mi nechce věřit. Vždy to tak bylo, po masivním propadu odkaz, pak znovu pokles a pak až dlouhodobe nízká cena. Pak se podíváme nejspíš až na 20tis. Pokud tam nepůjdeme hned. Už ted začíná panika.

Fantom

Taky si myslím. Odrazy budou. Panika začíná, F/G index je nízko, ale bude mnohem hůř. Tohle ještě vůbec nic není. Naprosté zoufalství nastane na úplně jiných hodnotách a za hodně dlouho.

Lhts

Zapomínáte na to, ze musi byt ochota prodat.

Fantom

Vy ji nevidíte? Jen znovu odkazuji na dnešní článek o psychologii trhu. Dnes si ještě mnozí co kupovali na 50k říkají – to bude dobré půjde to nahoru. Až to bude měsíce stagnovat a trendově poklesávat tak to na 20k ve strachu prodají. Uvidíte, takhle fungují trhy už po staletí.

LHTS

Ja vidim manipulaci na trhu podporenou FUDem. Podivejte se na objemy viz. graf vyse, naprosto nesrovnatelne. Podle mne plati: Cim nizsi objemy, tim lepe se da trh zmanipulovat (v tomto hodleri delaji velkym investorum medvedi sluzbu). Kdyby obchodovali (pri vedomi obchodni logiky velkych investoru), mozna by je manipulace presla viz. ztraty Melvin Capital, Maplelane Capital nebo Citron v kauze GameStop. P.S. Nejak jsem to nezkoumal, ale snad by stacilo, kdyby hodleri obchodovali BTC pary (zustali by v trhu) v urcitem procentu sveho portfolia.

Poslední editace 3 měsíců před přes LHTS
Fantom

Trh je manipulován neustále, právě teď ale vidíme pokles ceny a ten je způsoben převahou prodejů – tedy ochota prodávat právě teď je, je větší než ochota nakupovat a to je důvod poklesu ceny. Je víkend na Binance je objem 24h 3,8G na páru BTC/USDT. To je víc než je běžné pro víkend – pokud tedy můžeme těmto údajům věřit. Opět dochází k tištění USDT – WhaleAlert 1G USDT – bude/právě teď je pravděpodobně použita ke zmírnění propadu, tedy naopak podpoří poptávku která začíná chybět.
Položte si otázku kdo prodává a kdo nakupuje. Vzhledem k poklesu ceny mají převahu prodávající i na těchto klesajících cenách a to i přes podporu problematického/falešného USDTna straně nakupujících.

Matějovo

BOŽE!!!!! To bylo VŠUDE keců, jak to půjde v prvním čtvrtletí na 100K a ono to jde zatím úplně do pr-dele!!!! Naštěstí je mi to u zadele, jestli prodám letos, nebo za 10 let, času dost HODL! Zbytečně se stresovat, ať to klidně vykrvácí k 15K, mě je to fuk. Jen škoda, že už nemám ani halíř, jinak bych přikoupil alespoň za 1 milion….

Fantom

No právě! Ale v poho, přesně tohle jsem si říkal v roce 2018 – úplně všechny volné peníze v kryptu další pokles a žádné další připravené peníze na dokup 🙁 Tentokrát jsem ale připraven a nijak zvlášť se do toho zatím ani nehrnu. 😀 Hlavně na těch 15k neztratit nervy a neprodat! Ono to může být psychicky hodně těžké vydržet. Stejná mediální špína co vyřvávala 100k rok 2021 a 400k na konci 2022 bude totiž na 15k psát že BTC neuspěl a že jde na 0. Na nervy to nebude nic moc … .

Bart

Nj, ale on může klidně neuspet. Co se stalo jednou nebo dvakrát nemusí se stát potřetí. Už nemusí jít nikdy nahoru. Tak to prostě je a s tím rizikem v tom jedeme.

Fantom

Přesně tak! To se může stát. Nechtěl jsem to tam takhle úplně napsat, už takhle mě tady skoro lynčují 😀 Tohle je také možnost, která může nastat. Jak jsem už dříve psal, v hodně dlouhém období uspějí spíše alty, můj favorit je Monero 🙂

LHTS

Reknu Vam to takto. Bud v BTC (crypto, ve zmenu paradigmatu financniho systemu) verite nebo nebo.Tim Vam samozreme neupiram pravo pouze spekulovat na pokles / rust cen BTC / altu. Samozrejme muzete byt uspesny a to velmi. Ta zmena, pripadne potencial “noveho financniho systemu” je tak velky, ze se budeme jeste dlouhou setkavat s programem “hazeni klacku pod nohy”, pripadne snahou o snizeni miry decentralizace systemu (akumulace minci velrybami – kdo vlastne jsou ve skutecnosti velryby ? – pouze velci investori? centralni banky ? tajne sluzby?). Ale jak jsem uz psal, verim v nezavislost americkych soudu. P.S. Počet uživatelů kryptoměn dosáhne do konce letošního roku více než miliardy

Poslední editace 3 měsíců před přes LHTS
Fantom

Každý má samozřejmě právo na svůj názor, a podle něj by se také měl zařídit. Lidé někdy ale názory mění, jak také říká jeden prezident 🙂 , tedy “Jen blbec nemění nikdy názor”. Souvisí to s tím, že mýlit se je lidské, a kdo si chybu nepřizná, ten se z ní nikdy nepoučí. Věřit neznamená vědět a víra, spíše tedy její ztráta je v investování/tradování veliký problém. Např. stoplossy – nemám je rád, investor by je neměl nikdy používat, tím jen říká že obchodovanému aktivu vůbec nevěří – jen to nástroj pro spekulanta, který dobře ví je traduje nadhodnocené aktivum a jeho cílem je jen prodat dráž než nakoupil. Nyní platí i pro akcie – dokazují to P/E ratia, která nemají v historii obdoby a tradeři to dobře vědí, jen hrají hru prodej ještě dráž, to platí i pro akcie kvalitních firem. Tenhle nešvar je způsoben nízkými úrokovými sazbami, které se nyní začínají projevovat citelnou inflací, proti které budou muset centrální banky zasáhnout i když se jim vůbec nechce. Pád akciového trhu bude velmi nepříjemný ale je to menší zlo než alternativa kterou je hrozba chudoby široké sociální vrstvy obyvatel a její vážný sociální dopad – lidové nepokoje a extrémní nárůst kriminality. FED chtě nechtě zareaguje, ECB asi ne, to totiž není centrální banka, ale spolek nebezpečných psychopatů/ekonomiky neznalých politiků kteří pravděpodobně způsobí v budoucnu rozpad eurozóny a později možná i EU. Omlouvám se za široký úvod 🙂 ale je v něm obsažen i důvod vzniku bitcoinu – bezprecedentní tištění fiat peněz, záchrana bank vládními zásahy (Satoshiho text v prvním bloku BTC) a rozpočtová nezodpovědnost vlád. Nikdo nevíme jaká bude budoucnost, ale já na “změnu paradigmatu finančního systému” nevěřím. Fiat tu zůstane a krypto bude alternativa, určitě ho nenahradí. Z Vašeho příspěvku není zřejmě zda věříte že BTC nahradí finanční systém, nebo krypto jako celek. A to je dost veliký rozdíl. Pokud by to měl být jen BTC, pak je ostatní krypto pro finanční operace zbytečné – názor BTC maximalistů (ještě tak uznají smartcontract platformy pro specifické účely, ale ne pro finanční transakce). Pokud by mělo uspět krypto jako celek – tedy různé alty pro různé účely, pak je BTC jen jeden z mnoha a “nějaké BTC banky co rozhodují komu BTC prodají a za kolik” nejsou podstatné. Můj názor je ten, že v opravdu dlouhodobém horizontu 10-20 let bude krypto a fiat koexistovat a uspějí spíše alty než BTC a to každý alt pro nějaký specifický účel – XMR pro klasické finanční operace – privátní, levné a rychlé platby, ekvivalent digitální hotovosti, DOT (ETH) smartplatformy, BNB burzovní coiny pro obchodování a prostředek směny u smluvních partnerů. Kde je BTC? – možná opravdu ekvivalent digitálního zlata – velmi cenné a drahé, bude ale o něj někdo mít zájem? Já už ne (stejně jako o zlato nyní) – dám přednost specializovaným coinům – XMR! 🙂 , DOT?, BNB? Respektuji každý názor a rád podiskutuji, od toho tyto stránky jsou 🙂

Fantom

Ještě dodám, že nechápu jak s tím souvisí nezávislost amerických soudů. Soudy nejsou nezávisné nikde na světě, občasné vítězství občana nad státem je jen v nepodstatných záležitostech. Soudy v USA nejsou nezávislé ani náhodou, to by potom Edward Snowden, který přinesl důkazy o porušování Ústavy Spojených států vládní organizací nemohl být stíhán a čelit trestu doživotního vězení a současně nikdo vládních úředníků nebyl vyšetřován. Souvislost s kryptem tady úplně nechápu – jako že soudy v USA nezakáží bitcoin? A proč by měly?

LHTS

Zdravim!, Uff vy jste toho napsal. Zacnu vysvetlenim pojmu (definice), usetrime tak cas. Pokud nekdy napisi BTC (a nevztahuje se to z kontextu primo na BTC, mam na mysli cely kryptotrh, kde by bylo BTC bez ostatnich altcoinu? – kul v plote ? 🙂 Je to i logicke, nabizi se preci analogie ke stavajicimu kosi men. Pokud napisi, “jak jsem se jiz zminil” problematiku dale nerozvadim, detaily je mozne jednoduse najit pres google: “kryptomagazin.cz klicova slova” prosim toto nepisi pro vas 🙂 Viz. nezavisle americke soudy, zakaz kryptomen). Na ostatni otazky rad odpovim pozdeji, musim na zapas syna se Slavii.

Poslední editace 3 měsíců před přes LHTS
kunděj

100k tenhle rok nebo za 10 let ti jedno neni,protoze inflace..

Fantom

Hlavně to jedno není protože 100k nemusí být ani tenhle rok, ani za 10 let, ani nikdy 😀

AjRep

O horizontu 10 ti let je naprosto zbytečné uvažovat, tam nikdo nevidí a tím myslím vůbec NIKDO. Protože technologický pokrok jde tak rychle, že všechno mění za pochodu. Ale má smysl se dívat třeba k roku 2024, kdy bude další halving.

Fantom

Microsoft, Apple, Walmart, Coca-Cola tu budou za 10 let zcela jistě, jestli tu bude bitcoin jako zdravé investiční aktivum to nevíme. A v tom je z hlediska řízení investic dost podstatný rozdíl. Zajímavé je že halving by mohl ovlivnit celé krypto, přestože se týká jen bitcoinu a jeho forků – to hodně vypovídá o celém kryptotrhu. Navíc halving sám o sobě nic neovlivní, jen se šikovně naroubuje na jiné události, stejně jako většina informací týkající se krypta. Halving působí jen zprostředkovaně, proto se nedá identifikovat na cenovém grafu.

Vojtech

No nic, je ráno, hlava chladná, trochu si na ni teď sypu popel, že jsem včera nakoupené alty neudržel – mohl jsem dnes střelit zpět s min. 15% průměrného zisku. Njn, weak hands😄 Na druhou stranu, příležitostí bude ještě až až. Od hlavní klesající trendovky jsme teď docela daleko. A já sazim na to, že teď se budeme nejmíň do fomc placat okolo současných hodnot – tedy pokud nás do středy nevypece hlubší propad pod říjnová low na US akciovych indexech nebo přechod k horké fázi války Rus-Ua (nepredokladam – ty lodě tam poplují min. týden a bez nich se Putler neodhodla na víc, než hrocení rétoriky … ani na inicialni skirmish ne. Ale je to hnus, co si budem..). Nějaká rychlá noha dolů přijít může, zrovna tak pokus up směrem k 38, aby pak bylo ve středu kam padat. Ale nevěřím, že si mm dobrovolně a cíleně zničí tu současnou strukturu DELŠÍM výletem pod 30k. To by znamenalo definitivně se vzdát varianty podojit letos trh potřetí a tedy dát mu min. na rok vale. K tomu zatím nenacházím dostatek důvodů. Takže moje strategie je následující – s polovinou volných busd čekám v orderech na nákup btc a top altu na úrovních odpovídajících cca ma100w + cca 29.55 na btc. Tam se rychlým skluzem snad ještě podíváme. Ale že nebude následovat okamžitý výtah zpět, tomu nevěřím. A když ano, pořád je tu ta druhá půlka volných busd😛 Btw konat vždy tak, aby pro všechny případy zůstaly vždy nějaké volně busd, to mě naučil 05/21 a od té doby se toho držím, jak ….. košile. Dává mi to klid🙂

Poslední editace 3 měsíců před přes Vojtech
Lhts

Vy ted prodavate alty? Mne se podařilo prodat jen ltc/eth. Zkusím v tomto trhu ted intraday eth bude střílet.

Vojtech

Ale ne, právě že jsem včera nevydržel kvůli té vlažné reakci kolem cca 35k – sice jsem něco málo nakoupil, ale jak míjely hodiny a furt to postupně padackovalo zpět k 34k, vyvolalo mě to a prodal jsem včera vše zas zpět na break even. Škoda. Ale co. Ještě budou příležitosti, počkám si.

Na scalping já nemám náturu, to jsem už zkoušel a většinou byla výsledkem ztráta🙁

Fantom

A zkoušel jsi Dual investment na Binance? To vyřeší případnou nerozhodnost a máš tam bezva úrok i víc než 100% p.a. jako bonus 😀

Vojtech

Nezkoušel, musel bych to pořádně prozkoumat. Nejsem si jistý, že se mi chce věnovat tomu tolik mentálního úsilí 🙂 Navíc jestli to vyžaduje zamknout na pevně daný čas … tak to nebude pro mě. Potřebuji svobodu kdykoliv reagovat.

Fantom

Mně se to docela osvědčilo v době, kdy se bitcoin líně poflakoval v pořád stejném cenovém pásmu. Jen jsem reagoval, na to jak jsi nakoupil a zase prodal na stejných cenách. Současný příklad: když “zamkneš” malou část BTC – třeba 0.01 na pátek 28/1/21 na prodej za cenu 36k tak právě teď dostaneš 150% p.a. – když bude v pátek v 8h ráno cena vyšší tak dostaneš těch 36k x 0,01×150% p.a v BUSD a když ne tak dostaneš 0.01 x 150% p.a. v BTC. Stejně to platí i pro BUSD do BTC cena 35k 105% p.a. Když jsi nejsi jistý, tak to trh v pátek vyřeší za tebe a super procenta jsou bonus 😀 Já mám nyní prodeje pár zlomků BTC za 36k a 37k a několik nákupů za pár BUSD na 36,35,34k. Je to o pár dolarů, ale zažene to nudu 🙂 Poslední 2 měsíce se bavím jen tímhle a mám pár malých orderů na XMR 🙂

Vojtech

🤔 Díky, Fantome, kouknu na to. Možná není zlej nápad si to takto rozvrtstvit. Třeba 10-20% dát do toho, 30% na swing a 50% mít nachystáno v orderech. Dík za tip a hodně zdaru😉

Fantom

V pátek bude další pohyb, tipuji že opět na opačnou stranu než ve čtvrtek. Tedy pokud ve čtvrtek porosteme – prodat, pokud ne – držet a počkat na víkend a další nákupy ve výprodejích 😀

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: