21.12.19 Technická analýza BTC/USD – nenechte se chytit do pasti!

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Tak máme teprve týden od mé poslední analýzy na Bitcoin (BTC) a od té doby jsme měli dost bohatý price action, takže je hned co analyzovat. Bohužel, nedá se říci, že bychom se posunuli nějak zásadně ke zlepšení situace na Bitcoinu a potažmo celého kryptotrhu.

Nižší LOW

Poslední odraz se sice odehrál již na příznivých cenách a tedy na silných hladinách, kde je vysoký nákupní tlak, ale zatím se nezdá, že by na to trh dokázal jakkoliv navázat. Spíše se mi to jeví opačně a nepřekvapil by mě zase pád dolů. Zásadní informací pro nás teď je, že cena Bitcoin udělala nižší LOW.

Vyšší HIGH zatím není

Sice jen těsně, ale udělala. A podstatné je, že vyšší HIGH taktéž nemáme. A dokud se právě toto nezmění, tak nemůžeme vůbec mluvit o zlepšení celkové tržní situace. A pak tu máme ty longy na Bitfinexu, teré sice už pár dní nerostou, ale ani se nesnižují. Je jich moc a já pořád očekávám, že to někdo brzo vymete. Již jsem na sociálních sítích spatřil dost názorů, že Bitfinex nikoho nezajímá a zde otevřené pozice nemají na nic vliv. No, nepřikládal bych takovému názoru moc váhu a bral to dost s rezervou, protože když někdo ignoruje historické události, tak nemá nikdy pravdu. Může se samozřejmě i jednat jen o manipulaci, ale to my nevíme s jistotou a proto musíme počítat s tím, že to může být spouštěč pro pořádný dump.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Při breakdownu z klesajícího trianglu bylo jasné, že Bitcoin zase trochu ztratí na hodnotě. Neočekával jsem ale nic, co by znamenalo větší ztrátu, než 10 %. První zastávkou při sestupu kurzu byla hladina 6 786 USD, kde došlo sice k pozitivní reakci, ale nebylo to nic velkého. Pokles pak pokračoval až k silné hladině 6 400 USD, kde v podstatě okamžitě začal odraz up. Což není nic překvapujícího, protože v minulosti bylo pokládáno pásmo 5 900 – 6 400 USD za beton. No, je ale škoda, že otočka se nezastavila o 100 USD dříve, protože bychom pak mohli počítat s reverzní strukturou double bottom (dvojité dno). Další vývoj byl dost rychlý a znamenal rychlý postup kurzu na severní stranu.

Zamítnutí pod 7 500 USD

Fakticky se tím umazaly všechny ztráty, které v předešlých dnech Bitcoin měl. Pod hladinou 7 500 USD ale došlo k dost tvrdému zamítnutí, což když jsem viděl, tak se mi hned nelíbilo. Čekal bych prostě něco střídmějšího a ne najednou skok dolů. Právě tato tvrdá zamítnutí bývají pak příčinou rychlé otočky. Když to řeknu trochu zjednodušeně, tak nikdo nechce longovat jakýkoliv instrument těsně po tom, co dojde k zřetelnému odmítnutí v postupu ceny do vyšších čísel. A aby to nebylo málo, tak i aktuální konsolidace po zamítnutí se mi vůbec nelíbí a jestli se býci rychle nepokusí o další kolo o průraz skrze úroveň 7 500 USD, tak jdeme dle mého soudu asi spíše zase dolů.

Indikátory

Z RSI indikátoru vidíme, že jsme v podstatě uprostřed cesty up. Prostoru pro případný růst je tu dost. Dostatek místa je tu samozřejmě i pro pád. No, na MACD nám zřetelně slábne pozitivní momentum a jestli se brzy býci o něco nepokusí, tak dojde k bearish crossu a setrvačnost se tím překlopí. U Stochastic RSI negativní momentum překvapivě již je a křivky se blíží k přeprodané části.

Závěr

Myslím si, že je teď dost důležité sledovat právě ty otevřené longy na Bitfinexu. Kdyby najednou zmizely a s cenou to nehnulo, tak si můžeme být jistí, že je to manipulace. Pokud je to ale projekce nenažranosti retailu, který naskakuje do trhu kvůli halvingu, tak je to indikátor, který naznačuje dost nebezpečnou situaci. Dost gamblerů si totiž myslí, že před halvingem jsou to easy money a že stačí jen včas naskočit před odpalem.

Jenomže ve chvíli, kdy si řeknete, že investování je jednoduché, tak raději zrušte všechny svoje účty na burzách a zajděte si do knihovny pro relevantní literaturu. Buďte tedy trpěliví a nenechte se nachytat jednou nic neříkající pumpou. Pro otočku potřebujeme víc než jen tohle.

Co číst dále?

20.12.19 Technická analýza ETH/USD – dead cat bounce, či první impuls pro překlopení trendu?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Karel

Pěkně napsaný. Diky

mattczsk

To já taky … místo nakupování krypta jsem nakoupil dárečky 🤣

spot_img