21.11.21 Technická analýza ETH/USD – nejsilnější mince na trhu?

5
(3)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Ethereum (ETH) je snad nejsilnější mincí na trhu s kryptoaktivy. Ethereum totiž dokázalo nejenom překonat své historické maximum, ale pořád se nad ním i drží. Ethereum je v tomto ohledu taková rarita, protože ostatní top altcoiny tohohle nebyly schopny. Trh je i vskutku odolný vůči tomu, když Bitcoin začne klesat.

Aktuální situace na 1W ETH/USD

Vzhledem k tomu, že jsme se na Ethereum docela dlouho nezaměřili, uděláme si analýzu na týdenním grafu. Jak z přiloženého grafu vyplývá, Ethereum si vytvořilo velmi silný support na 1 800 USD. Během léta zde došlo asi ke třem otestováním. Jakmile se v budoucnu k této úrovni jednou vrátíme, očekávám silnou obranu.

ETH

Ethereum se každopádně od řečené úrovně zhodnotilo o 180 %. A price action bylo za tu dobu velmi dobré. Určitý problém nastal na S/R levelu 3 980 USD, ale trh dokázal efektivně využít úroveň 2 800 USD. Zde byla i menší supportní konfluence v podobě cenové úrovně a klouzavého průměru MA 20.

Úroveň byla využita mistrně. Cena během následujících několika týdnů prorazila S/R level 3 980 USD a dalších pár týdnů pokračovala střídmě v růstu. Díky poslednímu propadu na Bitcoinu, Ethereum tuto úroveň zase otestovalo. Ale tentokrát ze shora. Jak můžete sledovat, zatím je reakce na hladině pozitivní.

I přesto, že hladina zůstala ubráněná, prozatím je týdenní svíce spíše neutrální. Bohužel nejvyšší týdenní svíce má podobu Doji. A jakmile zavře tento týden, máme na týdenním grafu zlom v rámci růstové struktury. Ten zlom sice není nějak extrémní, ale může z toho vzejít mnohem silnější pokles.

Pokud tudíž půjdeme zase dolů, sledujte reakci kurzu na 3 980 USD. Pokud úroveň nevydrží, další zastávka je pro Ethereum S/R level 3 360 USD, kde je díky blízkému 20týdennímu klouzavému průměru supportní konfluence. Proto by na řečené úrovni měla být hutnější obrana.

Indikátory

Týdenní RSI má vrchol na 70 bodech. Zde došlo i k odrazu trhu. Hraniční úroveň jako je 70 a 30 bodů vždy prostě hrají roli S/R levelů. Prvotní odraz ale nic nemusí znamenat. Uvidíme, jaký bude další průběh. Na křivkách MACD se však již objevuje medvědí divergence. Bez bearish crossu, ale není platná. Dle histogramu MACD není momentum již tolik silné.

Závěrem

Ethereum je vskutku nejsilnější mince z těch několika top altcoinů. Jestli Bitcoin nezaznamená další otřes, mohlo by Ethereum s novým týdnem zase pomalu růst. Nicméně nesmíme zapomínat na to, že se nám v grafu rýsuje zlom v trendu. Proto je velké riziko, že se pokles ještě prohloubí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: