21.08.19 Technická analýza akcií společnosti Facebook – Akcie FB posilují v rámci rising wedge

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět v zelené • Upgrade Cardana dnes • Dogecoin bude v bankomatech v USA • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Po několika po sobě jdoucích...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Asi ani nemusím tuhle firmu představovat, protože ji bezesporu všichni známe. Facebook na rozdíl od většiny akciových trhů minulý rok začal s propady už o trochu dříve, něž na začátku podzimu. Společnost tehdy měla problémy v souvislosti se zneužíváním dat svých uživatelů a kongres Zuckerberga tehdy po několik dní griloval.

Trh na to samozřejmě hned zareagoval a během jednoho dne se vytvořil gap (mezera), který znamenal skoro 20% ztrátu. Což muselo být pro mnohé hotová noční můra. Pak následoval půlroční downtrend s novoročním obratem up, který trvá do dnešních dnů. All time high akcií Facebooku je 218.62 USD/akcie a aktuální cena je 185.25 USD/akcie, takže se trh k této úrovni zase pomalu přibližuje.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti Facebook

analýza facebook kryptomagazin

Úvod

Akcie Facebooku mají za sebou už několikaletý bull run, který byl minulý rok skoro na půl roku přerušen. Otevírací cena dalšího obchodního dne byla o 20 % níž, než obchodní den předešlý, takže můžeme z grafu zaznamenat nevídaně velký gap. Cena poté až do konce prosince klesala a dno pro silný odraz byl až na úrovni 123.28 USD/akcie. Pokles kurzu od ATH byl tedy za pět měsíců o 43 %, což není rozhodně nic pěkného a v mnohých to muselo vyvolávat velké rozpaky.

Vyplnění gapu

Určitě spousta z vás ví, že trhy mají tendenci si pro vytvořené gapy časem “dojít” a vyplnit je. K tomu trhy prostě inklinují, ale není to nic stoprocentního. Po odrazu ode dna růst rychle akceleroval, což lze z grafu hned vidět. Rezistence v úrovních 137.97 USD/akcie a 148.09 USD/akcie padla během dvou následujících měsíců a díky dalšímu gapu trh prorazil i skrze rezistenci na 158.21 USD/akcie. Po nějaké době se býkům povedlo cenu vyhnat nad S/R level 168.9 USD/akcie a kurz velmi agresivně pumpoval prakticky celý duben.

Podařil se průraz rezistence 185.3 USD/akcie, ale další hranice odporu 194.87 USD/akcie postup up zamítla. V této chvíli byla půlka gapu z minulého roku vyplněna a zdálo se, že už nebude trvat dlouho, aby byl vyplněn celý. To se ale muselo na celý měsíc květen odložit, protože v této době trh strmě klesal dolů. Musíme seznat, že volatilita tohoto instrumentu je pěkná.

Rising wedge

No, další vývoj znamenal, že se cena vyšplhala až k úrovni 204.66 USD/akcie, ale zde došlo k odrazu down. Od té chvíle až doposud klesáme a kurz konsoliduje kolem S/R levelu 185.3 USD/akcie. V těchto chvílích tedy máme gap tak ze tři čtvrtin vyplněný. Navíc, v tuto chvíli už se jasně formuje pattern rising wedge, který vymezuje kurzu cestičku do úrovně ATH z minulého roku. Kurz se v tomhle útvaru může pohybovat klidně i do začátku zimy, takže pokud jeho strany bude trh respektovat, tak musíme být trpěliví.

Zásadní bude, kam se cena poté vydá. Kdyby kurz z patternu pumpl nahoru, tak by to znamenalo nové ATH. Kdyby se ale cena z útvaru vylila, tak by to znamenalo velkou korekci a možná i downtrend a to na minimálně několik měsíců. Čím déle se trh bude v rámci klínu pohybovat, tak tím větší váhu bude průraz mít. Tomu scénáři, kdy bude další vývoj vně útvaru, nasvědčuje právě i to, že by se tím konečně zcela zaplnila ta mezera.

Indikátory

Když se podíváme na na indikátor RSI, tak si hned můžeme všimnout, že tam byla medvědí divergence mezi vrcholy kurzu a křivky indikátoru. Ten poslední sešup měl tedy i technické opodstatnění a zostřující se obchodní vztahy mezi USA a Čínou byly jen takovou rozbuškou. Hladina kolem 30 ale i tentokrát zafungovala jako spolehlivý support.

Můžete si všimnout, že v minulosti v této úrovni docházelo k odrazu křivky up. Co se týče objemového indikátoru OBV, tak jeho křivka se právě nachází na uptrendové přímce, takže další signál pro up. Na MACD máme zakreslený trojúhelník.

Momentum je negativní, ale slábne a asi se schyluje k bullish crossu. Negativní momentum u indikátoru slábne zrovna v okamžiku, kdy se křivky přiblížily ke spodní hraně trianglu (tedy supportu), takže další signál, který napovídá, že půjdeme teď spíše nahoru. Momentum na Stochastic RSI je zatím pozitivní, ale křivky se blíží do překoupené oblasti.

Závěr

Vzhledem k tomu, že se kurz nachází vně zakresleného patternu, tak teď očekávám minimálně několikatýdenní růst. Rozhodující bude průraz z patternu. Tedy směr tohoto průrazu, který by poté měl zadefinovat budoucí vývoj. Je ale třeba si uvědomit, že neproběhl rázný odraz od spodní hrany útvaru, takže momentálně ještě není na sto procent, že se kurz bude vně pohybovat i nadále.

Co číst dále?

20.08.19 Technická analýza akcií společnosti Tesla – Klesáme a klesáme

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře