21.02.21 Technická analýza ETH/USD – Agresivní drop, ale s rychlým vytažením

5
(7)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Po včerejší analýze na BNB budeme i dnes pokračovat v analýze na altcoiny. Dnes se tedy podíváme na Ethereum (ETH), kterému se dokonce na několik hodin povedlo překonat magických 2 000 USD.

Stejně jako u Bitcoinu byla důležitá psychologická úroveň 50 000 USD, tak v případě Etherea je to právě řečená hladina.

Jestli to půjde takovým tempem, Ethereum by teoreticky mohlo během pár týdnů překonat i 3 000 USD. Avšak uvedené má samozřejmě určitá úskalí, neboť trhy s kryptoaktivy jsou už nějaký ten pátek dost nafouknuté a stále se přifukují a přifukují. Vlastně je to úplně stejné jako s nafukováním žvýkaček.

Avízo k dnešní video analýze:

Během druhé poloviny nedělního odpoledne zase vydám video analýzu na Bitcoin. Jakmile k tomu dojde, budete samozřejmě upozorněni. Můžete se opětovně těšit na další analýzu plnou užitečných informací. Jak mám zvykem, vše si zevrubně rozebereme.

Někdy ta bublina praskne velmi rychle, občas se ovšem tu bublinu podaří nafouknout do překvapivých rozměřů, aniž by praskla. Bubliny jsou zkrátka nevyzpytatelné a prasknou přesně ve chvíli, kdy drtivá část retailu ztratí jakýkoliv pud sebezáchovy a začne gamblit, jak je to jen možné. Vždyť to jde přece jenom nahoru. Vtip je v tom, že aktuální podmínky na trhu opravdu umožňují, aby šla cena i po velmi dlouhou dobu jenom nahoru. Investoři mají totiž na výběr, buď si ponechat likviditu, nebo přijmout vysoké riziko (s potenciálně vysokým zhodnocením) a vstoupit do trhu.

Aktuální situace na 1W TF ETH/USD

Ethereum se dostalo do blízké rezistenční konfluenční oblasti, kde zřetelně došlo k negativní reakci. Konfluence je zde díky psychologické hladině pivotové úrovně R4. Roční pivotové úrovně v tomto ohledu fungují vcelku spolehlivě, respektive v jejich blízkosti kurz vždy nějak zareaguje. Pokud se každopádně podaří průraz, nevidím problém v tom, aby cena nemohla jít ještě nahoru.

Leč jakékoliv longování případného průrazu je nesmírně riskantní záležitost, ve které, když se nevyvede, můžete dost ztratit. Avšak když by riskantní vstup vyšel, potenciální zisk by mohl být i 50 %. Všechno má své pro a proti, což je vcelku rozumné si uvědomovat. Problém je v tom, že většina si nic takového neuvědomuje, čímž si zadělávají na “průser”.

V případě dropu by cena měla reagovat v zaznačených levelech. Když by přišel jakýkoliv panic sell, je reálná šance otestovat i hladiny kolem psychologických 1 000 USD. Zde by se i lámal chleba, níž bychom jít totiž neměli. I když vzhledem k těm drastickým růstům, může přijít i drastický drop. Těžko říct, trh je nesmírně nepředvídatelný.

Co se týče objemů, ty už celé tři týdny soustavně klesají. Přitom se Ethereum za řečenou dobu zhodnotilo o cca 61 %. Po celý rok 2020 bull volume stoupalo, avšak od lednové korekce nákupní tlak spíše klesá – to není dobré znamení. Zas na druhou stranu je poměrně nadprůměrný. Přirozeně by ovšem neměl mít klesající tendenci příliš dlouho.

Indikátory

Stále platí, že je na týdenním RSI dvojnásobná medvědí divergence. Jestli se ovšem povede průraz té naši konfluenční rezistence, asi se zneplatní. Leč i přes zneplatnění divergence se nic nezmění na tom, že hodnoty indikátoru jsou pořád +90 bodů. Jak dlouhou takhle trh může ještě vydržet? Několik dní? Týden? Týdny?

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Čerstvě po půlnoci trh přepadla menší korekce. Shodou okolností jsem byl ještě u monitoru a musím tedy říct, že jsem dlouho neviděl tak agresivní sestřel ceny. Cenový pokles byl opravdu dynamický, takže to na pár okamžiků vypadalo, že půjdeme hlouběji dolů. Cena se však odrazila u spodní stěny zakresleného expanzivního kanálu, díky čemuž máme hodně pěkné vytažení nad S/R level 1 873 USD.

Medvědi evidentně dlouho svoje shorty nedrželi a nakupující na oplátku příliš neotáleli. Výsledkem je, že nic nenasvědčuje tomu, že bychom měli jít v následujících hodinách dolů. Blbé je, že v konotaci na překoupenost trhu, může klidně přijít tvrdý flash crash bez jakéhokoliv předešlého varování.

Já si totiž myslím, že v nižších cenových úrovních moc dobrá likvidita nebude, protože všichni mají tendenci nakupovat „nahoře“ za market. Kvůli popsanému docházelo během minulého bullu k flash crashu. Když bych to měl vysvětlit, co nejjednodušeji, moc limitek asi není třeba pod 1 000 USD, protože nikdo moc nekalkuluje s tím, že se tam vůbec podíváme. Tudíž když by byl propad hrozně rychlý, nakupující by nemuseli stíhat propad vykupovat.

Závěrem

Ten noční pokus o sestřelení ceny jaksi ukazuje, že nakupující jsou pořád v převaze. Když bychom tedy měli vycházet z tohoto price action, nemělo by smysl, aby v následujících 24 hodinách přišel dump. Proč by se o něco pokoušeli znovu, když to před chvílí nevyšlo? Jak jsem ale už napsal, trh je extrémně rizikový a k nenadálému crashi tudíž může dojít.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal

Já Ethereum hodluji. Jako pálí mě prstíčky, jestli neprodat 😀 Ale nevím…. jídlo i vodu mám, tak co s penězi….. 🤷‍♀️🤔 Radši si ho nechám.

Poslední editace 3 let před přes Michal
pinďa

Hodlovat Ethereum se vyplatí jak cip ve srovnání s bitcoinem na které Ethereum čím dál tím víc ztrácí .Nedávno byl poměr ETH vs BTC = 0.042 btc ted je 0.037btc tak nevím jestli se ti oplatí dlouhodobý hodl o proti btc .Ethereum sice roste vůči dolaru ale slábne vůči bitcoinu na víc pro retail se stává Ethereum už taky dost drahé a většina institucí dává spíš přednost btc než eth což je logické .Ethereum je 5x víc než btc denně se vytěží 10x víc ETH než BTC a ETH má nekonečný počet ETH kde BTC má jasně dané konečný počet .Tak že jak to vezmu z jedné či druhé stánky tak ETH jako dlouhodobý uchovatel nedává smysl protože kdo tam bude sypat ty prachy aby to rostlo ? 210 miliard dolarů je obrovská suma a ETH stojí jen trapné 2K ale pro retail je 2K na ETH už dost drahý aby tam sypali ve velkém prachy a instituce do ve velkém do Ethereum sypat prachy nebudou protože oni chtějí za své miliardy jistotu pro svojí investici a to jim Ethereum nedává už jen proto že jich je 5x víc než bitcoinu na trhu a nekonečný počet a díky tomu se tam musí sypat čím dál tím víc peněz aby si udrželi cenu.

Martin S
Hodnocení článku :
     

Všechny krypta v momentě pádu šly dolů, sledoval jsem krásně jak to boucovalo na BTC, nakreslil jsem si do boardu krásnou kočičku a její naježený ocásek. A BUM! Krásně sestřelili BTC na 54k. Kdo v ten moment neotálel a vykupoval všechny krypta vydělal během pár minut na pull upu cca 6% (pokud neshortoval, to by bylo ještě krásnější), uh.

V kritických momentech BTC, kdy jde dolů je větší pozornost a všechny alty šly dolů. Dokonce altům pullup trval s nepatrným zpožděním. Otázka je proč? Prvně co mě napadlo je, že se prodávaly alty, aby pak vykoupili BTC, čímž stabilizují cenu v horních částkách a všechno půjde nahoru (tzn. stále bullish).

Jinak v minulosti se řešili, že BTC je v páru s ETH (kdy jeden roste druhý stagnuje). Dodávám ještě jedno pozorování, když BTC neroste (tj i očekávané mírně klesá), tak BNB silně roste. Když BTC roste, BNB klesá nebo stahnuje.

A zde je ta kočička: https://imgur.com/a/YiLtvIp

spot_img