20.02.21 Technická analýza BNB/USD – Až do nebes a nikdy dolů?

5
(5)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Grayscale zvažuje nové kryptoměnové produkty • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět krvácí, Bitcoin se krátce dostal pod 45 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin by se mohl propadnout...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

V rámci dnešní analýzy si odpočineme od trhu s Bitcoinem a zaměříme se na burzovní minci BNB, která za aktuální měsíc udělala obrovské zhodnocení. Vlastně se nám tu jedná o malé paradigma v rámci nového paradigmatu, který zrovna na trzích panuje.

Trochu jsem přemýšlel nad tím, proč zrovna Binance coin dělá taková extrémní zhodnocení, když se vlastně jedná o centralizovaný coin.

Přece by o centralizované projekty neměl být až takto velký zájem, ne? Evidentně jsou ty trendy absolutně jiné, než by si krypto entuziasti přáli. Abych se ale vrátil k té rychle rostoucí ceně, zdá se mi, že u BNB je jakási tendence nahrazovat stablecoiny. Respektive, že lidi využívají k obchodování řečený coin čím dál více, neboť to s sebou nese jisté výhody.

V každém případě je Binance coin extrémně přepálený i na aktuální tržní poměry, čehož by si měl být každý vědom. Avšak zdá se mi, že těm davům je technický stav trhu naprosto ukradený. Hlavně že cena roste, a když přece cena roste, tak stačí jenom nakoupit a zbohatnout. Psychologie davu je v tomto ohledu velmi nerozumná.

Aktuální situace na 1M TF BNB/USD

Při pohledu na měsíční graf je to vážně bizarní podívaná. Obdobné pohyby jsou častým jevem na nejrůznějších low cap coinech, takže zrovna na high capu bych až toto nečekal. Každopádně musí být každému jasné, jak rizikový může být vstup do tak dlouhé svíce. Uvedená svíčka zároveň znamená zhodnocení přes 700 % a my víme, že po podobných pumpách následují často tvrdé dumpy.

Avšak odhadnout vrchol těchto pump je prakticky nemožné, takže případný long/short mi přijde jako regulérní gamblování. Zajímavé je, že objemy obchodů nejsou prozatím vůbec výjimečné. Vlastně historicky odpovídají měsíčním růstům v několika desítkách procent. Z čehož vyvozuji, že na trhu byla z nějakého důvodu dost špatná likvidita a prodejci byli v mizivé míře.

Tudíž i s relativně standardními objemy šlo cenu extrémně vypumpovat. Když bych to měl vysvětlit polopaticky, jako by někdo stisknutím tlačítka vymazal všechny sell wally, což stačilo k price action, které je v grafu.

Indikátory

Měsíční RSI vzrostlo z cca 74 bodů na 95,4 bodů. Takové číslo je totální extrém, a když by se trh rozhodl pro korekci, může z toho vzejít volný pád. Zkrátka je prostoru pro regresi více než málo. Teoreticky však můžeme atakovat hodnoty, které se mohou velmi těsně blížit ke 100, kde bude potenciální riziko maximalizované.

Aktuální situace na 4H TF BNB/USD

Co se týče 4H časového rámce, tak tento TF se očividně pročistil. Jisté avizo pro propad byla nejvyšší svíce, která měla docela dlouhý horní knot a mohutné objemy. Korekce prozatím nebyla nijak hluboká (asi 23% propad), ale vcelku agresivního rázu.  Navíc je volatilita na oba směry dost vysoká a vůbec není vyloučené, že se korekce neprohloubí. Pokud nicméně dojde k průrazu blízkého supportu na 267 USD, další obranu lze předpokládat až v blízkosti 196,83 USD.

Mezi řečenými úrovněmi je v podstatě gap, kde moc šancí na odraz není. Respektive nějaké šance jsou vždy, ale otázka je, jak moc velkou mají pro trh váhu. Když bych měl okomentovat ty červené svíce, tak obdobné price action je rozhodně bearish signál avizující potenciální vrchol. Proto by všichni longaři měli být ostražití.

Nelze ovšem vyloučit, že nepřijde ještě poslední impulsní vlna nahoru. Jak jsem již řekl, davy momentálně nějaké technické tržní faktory naprosto ignorují. Zatím jim gambl vcelku vychází (pokud drží navzdory volatilitě), ale ono to funguje do doby…. než to jednoho dne fungovat přestane.

Indikátory

Nynější hodnoty 4H RSI jsou cca 64 bodů, takže se opravdu z tohoto TF trh dobře pročistil. Proto i technicky vzato mají nakupující šanci cenu krapet vypumpovat nad aktuální vrchol. Leč jde proti tomu měsíční RSI s hodnotami nad 95 body.

Závěrem

Jsem docela zvědavý, kde bude mít BNB vrchol. Pokud se nakupujícím podaří prorazit na nový vrchol a prodejci v těch cenových hladinách nebudou, je vážně reálné, že vypumpují cenu mnohem výš. Nicméně současná situace vyžaduje uvědomění si rizik, které jsou ohromné. Měsíční RSI nad 95 body je totiž rarita.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře