19.02.21 Technická analýza BTC/USD – Naděje na FOMO zase roste?

4.9
(12)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Od včerejší analýzy na Bitcoin nám dal trh pár signálů, které bychom určitě neměli ignorovat. Hlavně v noci byli býci překvapivě aktivnější a snažili se ceně zabránit v poklesu, což se jistě cení. Nicméně, tou dobou jsou americké trhy zavřené, takže asi nikoho nepřekvapí, že noční aktivita býků nebyla zrovna kdovíjaká. V každém případě není stále vůbec jasné, kam se trh chce krátkodobě ubírat.

Abychom měli jistotu, že chce Bitcoin zase nahoru, je potřeba silný impuls, který bude podpořený objemy. Tudíž to pak můžeme brát vážně. Pro medvědí scénář to samozřejmě platí akorát analogicky. Trh se dle mého názoru už asi deset dní chová dost zvláštně, což právě přisuzuji rostoucímu riziku, které na trzích ve všeobecnosti stoupá.

Aktuální situace na 4H TF DXY

Dolarový index jde stále dolů, z čehož implikuji, že ten růst ze začátku týdne byl způsoben prvotní reakcí na významný růst tržních úrokových sazeb. Tudíž není úplně jasné, kam vlastně chce index směřovat. Je to zatím sem a tam, bez nějakého rozhodnějšího postupu na jakoukoliv stranu.

Pravdou je, že kurz má v těchto chvílích dobrou šanci na odraz. Je blízko supportu a navíc je 4H RSI už dost blízko 30 bodů, kde pravidelně dochází k obratům. Uvidíme tedy, jak DXY nakonec obchodní týden zavře.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Dle 4H grafu kurz zarotoval zpět dolů, ale nakonec proběhl druhý odraz kurzu od horní stěny rostoucího klínu. Pokud zavřeme i jedno oko, low má podobu Pin baru, takže je tu evidentní snaha o obranu před poklesem do nižších cenových úrovní. Jak jsem ale stručně řekl v úvodu, zatím je expanze bez většího impulsu a chybí nákupní objemy.

Bohužel trhu ty objemy chybí, což je špatné a my vůbec nevíme, co si o cenovém průběhu máme vlastně myslet. Ono je i možné, že se to takovým způsobem bude nahoru ploužit několik dní a pak teprve dojde k impulsu, který bude i podpořený objemy. Obdobný price action byl v posledních měsících docela častý. V každém případě je pro trh důležité, aby nedovolili propad pod 50 0000 USD.

Indikátory

Na 4H RSI se rýsuje středně velká medvědí divergenci a říkám si, že třeba na tohle trh čeká. Nezapomínejte, že na všech vyšších časových rámcích jsou docela velké divergence a nejenom na RSI. Leč na zneplatnění signálu, který máte před sebou, by stačilo cenu akorát trochu pumpnout.

Aktuální situace na 1H TF BTC/USD

Ještě bych chtěl krátce okomentovat vývoj na hodinovém grafu, kde to bylo tedy docela dost zajímavé a zároveň dost zákeřné. Včera trh zareagoval odrazem na POC středečního Volume profile, což je ta svíce, která má podobu pin baru. Tím se zde vytvořil i technicky S/R level. Cena sice následně rostla, ale brzy na to zarotovala zpátky k zakreslené úrovni.

A teď se dostávám k té zákeřnosti, protože ti, co brali long po předešlém odrazu od středečního POC, pravděpodobně dávali stop loss pod knot druhého Pin baru. Sice se nám vytvořil třetí Pin bar a to i za doprovodu větších objemů, ale longaři s řečeným stop lossem museli čelit vyhození z trhu. Cena sice nespadla o moc níž než předtím, ale řekl bych, že zde tu likviditu slušně vybrali.

Závěrem

Kdo si počká, ten se dočká. Z čerstvého price action není vůbec zřejmé, kam by se Bitcoin v následujících dnech mohl ubírat. Respektive je zrovna momentum pozitivní, takže dokud se nic nezmění, jdeme střídmě nahoru. Leč pro mě se nejedná zrovna o přesvědčivý vývoj, na který bych nejspíš nevsadil ani korunu. Kromě toho je víkend za dveřmi a víme, jaká nuda to přes sobotu a neděli bývá.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

44 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
44 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal

Když odhlédnu od technické analýzy. Jak je pravděpodobné, že cena půjde dolů v době, kdy Microstrategy oznámila další chystaný nákup BTC (dalo by se o tom polemizovat, ale jde mi o to, že je to prostě bullish zpráva), začínají se spouštět ETF a celkově do trhu prostě proudí kapitál od velkých hráčů?
Možná bych mírnil očekávání některých lidí, kteří již stihli kompletně vystoupit z trhu.

Já vím, že v bull marketu se ignorují negativní zprávy a sentiment jde do oblak, ale podle mě jsou některé události objektivně pozitivní a nelze hned tak očekávat prudký sešup.

Poslední editace 1 rok před přes Michal
Fantom

Je důležité si uvědomit, že Microstrategy nakupuje BTC za CIZÍ peníze. Stejně jako ten předchozí nákup cca 600 mil. USD. Jak uvádí sama společnost k financování nákupu používá konvertibiní dluhopisy. Pokud se BTC extrémně propadne a hodnota MS také, tak majitené konvertibilních dluhopisů přijdou o svou investici. Saylor není důvěryhodný člověk.
Najděte si na Google co dělal v roce 2000. Jediná firma která investovala vlastní peníze do BTC byla dostud Tesla, tedy z těch významných. Ostatní jen nabízejí jeho akceptaci. Saylorova slavná MS: jedna akcie v r. 2000 stála úžasných 3300 USD stejný rok se propadla pod 200 USD. V roce 2002 pod 10 USD. V roce 2018 vyrostla cena někam cca na 180 USD, ještě vloni v červnu stála jedna akcie MS 140 USD, v říjnu 165 USD a 9.2.2021 to bylo 1.272 USD, dnes už „jen“ 927 USD.
O tom kam půjde letos cena BTC rozhodne společnost Black Rock. Největší investiční fond světa. Šéf investic Rick Rieder se vyjádřil, že si „pohrají“ s Bitcoinem. Doslova řekl „dabble“. Dá se to přeložit jako „nezávazný vztah“. Jestli někdo umí prasknout bublinu tak hedge fondy na to jsou experti a Black Rock je extraliga. Určitě se máme na co těšit.
Na všechny ty pozitivní zprávy může být rozdílný pohled. Zvlášť když by politici prasknutí kryptobubliny jenom uvítali.

Poslední editace 1 rok před přes Fantom
Michal

Jo, o Saylorovi jsem to tady taky psal. Ale tak na druhou stranu to mi může být jedno, když to vezmu čistě pragmaticky 😀

Já bych spíš mírnil ta tvrzení, že se společnosti přijdou chránit před politikou centrálních bank. Inflace spíš skomírá, než že by přicházelo inferno.

Fantom

Právě. Spousta lidí si neuvědomuje, že inflace spotřebitelských cen (běžné spotřební zboží – potraviny, hygiena, obuv, ošacení, elektronika, služby, cestování) nijak dramaticky neroste, na rozdíl od investičních aktiv (bublina). Inflace se na investičních aktivech neměří, tam nedává smysl. Jejich smyslem je přinášet výnos. Zmatek v tom dělá bydlení které je současně spotřebou (každý musí někde bydlet) ale mnoho lidí nakupuje nemovitosti jako investici a proto se tam také může tvořit bublina.

bitcoin standard

První nákup byl jejich MS kapitál, druhý nákup fond a teď třetí taky fond.

Fantom

Jj, takže ten úplně první nákup za majetek původních akcionářů MS byl za jasně nejlepší cenu 🙂 Píšu záměrně původních akcionářů-nevím kolik má Saylor osobně, ale ti současní držitelé konvertibilních dluhopisů se mohou stát v budoucnu akcionáři.

Michal

Tak vsude rikaji,ze v patek a v sobotu jsou největší pohyby jenom tady,ze vikend je nuda.

Šmoula

Sorry jako, ale FOMO tady je, jen prostě BTC už je tak velký, že přes noc 100 % up neudělá.

Vždyť alty jedou jako blázen už téměř bez výjimky. Podívejte se na růst skoro libovolné kryptoměny v roce 2021. I naprostý shity vystřelujou přes noc o 100 % a nezřítí se vzápetí zpět. Buď se zaseknout, nebo jedou pomalejším tempem stále up a čekají na další odraz.
Možná to ještě neni FOMO alla 2017/2018, ale nechápu tento článek.

Poslední editace 1 rok před přes Šmoula
Fantom

Možná jen autor chtěl říct, že na další růst je potřeba stále větší FOMO. Jakmile se růst zastaví tak hrozí pád.
Kromě mého oblíbeného indexu Fear/Greed ukazuje dobře jak je trh přepálený růst všech altů. Přitom většina z nich zanikne a přežije jich jen pár. To že rostou všechny jen ukazuje jak velké je FOMO.

Michal

Jako ano, jenomže odhadnout peak je nemožné. Proto mám svoje hodl portfolio a i kdyby jsme byli v největší bublině historie vesmíru i paralelních vesmírů, neprodám ho….. 😀 Spekulace na pokles je podle mě stejný hazard jako podlehnutí fomu

Fantom

Na Binance je takový nával, že se ani nemůžu přihlásit k účtu. Jestli tohle není FOMO tak asi nic takového neexistuje. Leda že by všechny ty fondy, pojišťovny a další instutuciální investoři nakupovaly crypto přes účet na Binance, to pak jo 🙂

pietro

Žádné FOMO. Bitcoin jen přirozeně roste úměrně tomu jak dochází k jeho adopci.

Jan

$53280

Legosev

Jarolíme Jarolíme kdyby si lepší napsal kde si všechno prodal all in ať se můžeme zasmát tipuji že na 20K si byl spokojený při prodeji , jak to nějaké lámě krásně si prodal z tvého pohledu hodně draze a krsáně si mnul ruce jak levně opět nakoupíš a ještě si nám hlupákům kázal jací jsme hlupáci že čekáme na 100K které nikdy nepřijde …Jarolíme Jarolíme ty kluku ušatá někteří ti hlupáci se stáli milionáři pokud neprodali s tebou u 20K .

Fantom

Stali se milionáři pokud prodali teď. Pokud budou dlouho váhat, tak už možná milionáři nebudou.

bitcoin standard

Ještě je čas…

Fantom

Jasně ty prodáváš na 59k, já vím. Asi to klapne 🙂

bitcoin standard

Jenom jeden 🙂

pinďa

Vážně si myslíš že E.Musk je takový blbec že kupoval Bitcoin u Grayscale za 45K aby zažil vysokou korekci ? prosím tě nebuď naivní .Do btc investují instituce a miliardáři a kupují btc na nejvyšších částkách .M.Saylor bude opět kupovat btc za miliardu si myslíš že on je takový hlupák že bude kupovat btc 50K-60K aby ho pak nechal padnout o 80% , prosím tě to jsou všechno byznysmeni co mají zkušenosti a díky tomu vydělali miliardy to nejsou žádní amaterští tupci jak si většina amaterských spekulantů myslí oni mají daleko lepší informace než nějací jsoudové co prodali a myslí si že bude nějaká 90% korekce , prober se oni by v životě neinvestovali do něčeho kde by čekali brzy velké ztráty díky obřímu zhroucení ( proč by to v tom případě nekoupili v korekci levněji ) to nejsou žádní hlupáci oni moc dobře vědí co dělají hlupáci jste vy co si to myslíte.

Fantom

Jedině Musk kupoval takhle vysoko. O Saylorovi víme že nakupoval pod 10k a nyní kupuje za CIZÍ peníze. Gates je takový hlupák že má 0 BTC a Buffet taky, ostatně oba nic v životě nedokázali, že? Nic není tak jednoduché jak se zdá. Saylor už přivedl v roce 2000 mnoho lidí na mizinu, tak uvidíme tak mu to půjde teď. Jaká bude minimální cena BTC v roce 2021? Půjde pod 40,30,20 nebo 10k? Nebo už nepůjde nikdy pod 50k? Souhlasím s Talebem, že BTC jako uchovatel hodnoty selhal. Jednou bublina praskne. Kdy? Nevím, dokud jsou kupci bublina se bude nafukovat. Indikátor je růst VŠECH kryptoměn. K tomu není důvod. Většina jich zanikne. Mysli si co chceš, ale na trhu MUSÍ dojít časem k pročištění. Čím déle to bude trvat, tím drsnější čistka to bude. Technologická bublina 2000 taky praskla a předtím se nafukovala několik let.

ppetr1

az to praskne na 200k a pujde to na 100k myslim,ze to moc lidem vadit nebude.

Fantom

Vadilo by to těm co by nakupovali nad 100k. Pokud by to tak bylo, tak bych zvážil nákup. Do trhu nevstoupím dokud se nepročistí. Uvidíme jak se to bude dál vyvíjet, zdá se že nuda to nebude.

pietro

Kámo.. takže na viděnou v příštím bull runu za několik let. 🙂

Tomáš

Prosim tě a proč jako uchovávatel hodnoty selhal? Pokud ho mám a někdo je ho ochotný koupit tak nejspíš neselhal … 🙂 škarohlídi mají jeden problém instituce ho nekupují jako investici ale jako hedge prostě ho neprodají a tím je vyvořen obrovský tlak na cenu kvůli omezenému množství.

pinďa

Co tu motáš Buffeta či Gatese na víc jak ty si můžeš být jistý že oni žádný bitcoin nevlastní , to že o něm mluví negativně neznamená že nic nemají tak právě přemýšlí jen tupci co nikdy nic mít nebudou .Další věc bublina splaskne to víš že jo , do bitcoinu lezou banky různé korporace instituce a další se chystají aby pak zahájili 90% KOREKCI jen pro uspokojení amatérů kteří brzo prodali aby mohli levně nakoupit .Proč nesplaskla bublina na Tesle proč Aamazon či jiné velké firmy nezažili v posledních dekádách pořádné výplachy .Saylor nedávno dělal promo pro bitcoin u institucí a láká své akcionáře půjčkami na nákup dalšího bitcoinu aby vzápětí zahájil výplach prodejem,jako chápu že nějaký ocas prodal své bitcoiny a třepe se jak ratlík na pořádný výplach jak tady Jarolím , prosím vás proberte se rok 2017 byl amatérský pod taktovkou spekulantů rok 2021 je úplně jiný level pod taktovkou miliardářů a institucí a ti si rybník nikdy nevypustí jak si myslí amatéři a drobní spekulanti protože by to znamenalo že by byli sami proti sobě .Ano korekce budou ale nikoliv tipu splasknutí bubliny 80-90% to si může myslet jen totální tupec co prodal někde u 20K a níže protože mu nic jiného nezbývá .Bitcoin vstupuje do éry profesionality a ne amatérů bitcoin je taková digitální akcie pro velmi bohaté lidi nikoliv pro holé prdele konec konců to už se děje , kdo z vás si může dovolit koupit bitcoin za milion málo kdo a proto bitcoin zůstane v rukou větších fondů institucí kteří to berou jako zajištění proti znehodnocování majetku což zatím bitcoin plní na 100% proto to taky kupují za tak drahé ceny , pro amatéry zůstanou jen shitcoiny tak to prostě je .

Matějovo

Tak hlupáci to oni určitě jsou všichni, protože nekupovali, když byl nedávno BTC za 5K! Proč asi čekali, až to vylítne na cca 40K a najednou kupujou 😀
Však ještě bude sranda…. dost lidi se nachyta, pokud pak včas neprodají.
Ale ať jde ten BTC do konce roku klidně na 100K, ať je legrace!

pinďa

Prosím tě co jsi dokázal v životě ty že tvrdíš že jsou hlupáci , sorry bez urážky ale ty jsi v mysli jich jen obyčejné lejno co v životě nic nedokázalo a proto bude mít celý život hovno a spoléhat na stát .Víš proč bohatí se stávají bohatými protože mají jinačí myšlení než 90% populace , ty přemýšlíš jako obyčejná 90% ovce proto máš hovno a oni zlaté paláce .To není urážka ale jen myšlení bohatých lidí .

pinďa

Na víc kámo víš kolik spekulantů projebalo bitcoiny za pár dolarů co prodali jak tady Jarolím co si myslel že prodal na vrcholu a oni prodali to za pár dolarů a už do toho nenaskočili zpět protože si mysleli že jim bitcoin už utekl hodně vysoko ,kolik takových spekulantů bylo a ted si rvou vlasy. Na bitcoinu je jedna úžasná věc že každý jouda jak prodává si myslí že prodal na vrcholu , přitom nikdo za dobu co bitcoin existuje netrefil vrchol a ani ho trefit nikdy nemůže , to si myslí jen ten jouda co prodává a to je na tom to fascinující .Když se podíváš na historii bitcoinu kolik hlupáků prodávalo bitcoiny na vrcholu kde stáli pár centů pár dolarů pár stovek dolarů pár tisíc dolarů , tak mi řekni proč si myslíš že korporace instituce jsou hlupáci když kupují bitcoin za 50K či 100K , to je ten rozdíl myšlení amaterský hlupák si myslí že instituce jsou hlupáci že kupují tak draho přitom oni mají ty holé prdele o proti těm co kupují ten bitcoin drahý , pak kdo je tu za hlupáka .

E15

Tak pro Joudy, co jim ujel vlak na Bitcoinu je tu přece ještě Litecoin. Joudové, kde jste???? Je mrtě podhodnocený!!!! :-)))

Vojtech

Náhodou já bych se zas tak nedivil, až nastane party kill, kdyby větší investoři třeba jen 10%- dočasně přelili z btc do ltc. Umíte si představit tu řachu?:-D Já jsem pořád ltc optimista a věřím, že za 3-5 let se bude říkat, že komu ujel v 2020 vlak na btc a vsadil na ltc, tak v 2025 si ještě při kurzu cca 1/0,1-0,2 přišel na své:-)

E15

Jak víme, že nenakupovali za 5K? Tesla je jedna věc, fyzická osoba Elon Musk je věc druhá… Každopádně je naivní komukoliv z nich věřit jakékoliv veřejné prohlášení – většinou jsou navíc zaobalena tak šikovně, aby následně nemohl být dotyčný označen za přímo za lháře. Jiná věc jsou účetní výkazy a výroční zprávy auditovaných firem, tam se nákup/prodej BTC neutají (pokud ano, šlo by o podvod s trestněprávními důsledky).

Matějovo

Hele lidi, jestli chcete, aby BTC slítnul dolů, tak řekněte mě! Já mám na to štěstí, kdykoliv jsem cokoli koupil, hned to padlo dolů! Před nedávnem jsem měl několik BTC, ale říkám si, co s tím, měna k ničemu, prodám to a za 14 dní to vylítne na měsíc! Teď už mě krypto jen baví jako diváka, vše jsem prodal ještě před rally a teď kupovat rozhodně spátky nebudu.
Leda, že by byla nějaká brutálnější korekce, ale ta asi jen tak nebude.
Jo a ještě dodám, že ten provar byl mojí blbostí, když jsem se řídil tady na kryptomagazin.cz TA, vždy to bylo přesně opačně!!! Takže až tady budou psát v TA, jak to vylítne až na MARS, očekávejte konečně korekci 😀

Poslední editace 1 rok před přes Matějovo
Kal

Jarolim neberte to ako fin poradenstvo ale keď vkuse omiela s tým okuliarnikom suoer Jarolim si proste obyčajný kokot nič viac toto nie je psychologické poradenstvo len holý fakt si ma smiech ľuďom pre ktorých píšeš tvoje TA, zabaľ to dobrá rada, nemáš na to, len páchaš škodu a. Ľuďom prejebavas peniaze raz ti dá niekto na búdku za to.ked vkuse omielas pôjde to dole prepalene prepalene dole dole co si myslíš aký to má efekt kkt a potom ta veťicka to nie je investičné poradenstvo to si môžeš vytatovat na čelo.

Poslední editace 1 rok před přes Kal
pinďa

Vidíš kámo a o tom to je pokud nepřemýšlíš a necháš se ovlivnit nějakým joudou tak vždy budeš mít velký HOVNO .Nejlepší na tom je , to že nejsi ani první ani poslední co si mysleli jak vychčijí z bitcoinem přitom bitcoin vychcal s nimi , zeptej se tady Inženýra jak s ním bitcoin krásně vychcal jenže on je tak naivní že si myslí že uzdravení dolarů pomůže pádu bitcoinu vážně ??kdy to bude ? kdy se uzdraví ekonomika ? to co napáchal covid bude trvat minimálně 10 let aby se ekonomika vrátila tam kde byla před covidem .Za deset let může mít bitcoin úplně jiný status aktiva , že mu bude úplně jedno jak bude ekonomika zdravá a bude opravdu nahrazeno místo zlata za digitální , to nikdo neví co bude ale jedno je jisté ekonomika se i při vytracení covidu díky očkování bude uzdravovat hodně hodně hodně dlouho což nahrává btc.

Poslední editace 1 rok před přes pinďa
pietro

Člověče, ty máš asi vych*áno v hlavě…

Milan
Hodnocení článku :
     

…. jdeme střídmě nahoru. Leč pro mě se nejedná zrovna o přesvědčivý vývoj, na který bych nejspíš nevsadil ani korunu. Kromě toho je víkend za dveřmi a víme, jaká nuda to přes sobotu a neděli bývá.
Vy jste opravdu dobrý indikátor, takže zase opak, o víkendu to leze nahoru 🙂 Já vám blahopřeji, ale vaše analýzy jsou dobré k tomu, aby člověk dělal většinou opak! Nechcete vsadit ani korunu, tak ani dvě koruny nezískáte. Celou dobu by jste asi nic nevsadil, místo toho jste mohl jet ve vlaku.

Vojtech

Bohajeho, chlapi, co se tu furt všichni serete do Džarolíma? Kolik z vás umí ty grafy načíst a něco v nic vidět? Jasně, pan inženýr evidentně opomíjí fundament, přeceňuje DXY a nehledí na relevantní data jako třeba z glassnode (a própos, kde je ti konec, ryban.mark? – minimálně mně tu se svými sofisktikovanými analýzami chybíš). TA přeci nedělá až tak zle. Že na to trh cca od října z vysoka … je jiná věc. Sám na to ostatně upozorňuje už řadu měsíců.

ryban.mark

zarabam prachy, kde by som bol? 😀
This Month’s PNL

+68.85%

TA je na nic, teraz idem ine veci a zacalo to sypat, tymto tempom zdvojnasobim portfolio za 1 mesiac. :-DD

RSI +94, feer a greed podobne a furt to ide hore.

Dobre som si pozrel grafy zlata, SPX, DJI, atd. do doby, ked som este nezil na svete a zmenil som pohlad.

To co teraz clovek zarobi za rok iny nenasetri za cely zivot.

Jednoducho progress, sledujem grafy a analyzujem, ale je to uplne ina level ako tieto cmaranice na grafoch od youtuberov.

Vojtech

Hergot jak to děláš, člověče? U mě this months pnl 24,2%. Jasně, posral jsem to čtvrtečním výběrem, fakt jsem se bál, že přijde black friday:-D Njn, feeling … to holt na burzu nepatří. Serepes. Každopádně díky za tvé nedávné vstupy, zejména stran výkonnosti jiných krypto vůči btc. Dost mi to proměnilo pohled na věc… a zdá se zatím, že to nese své ovoce. Jen ten fu..ing dot mi o desetinku unikl na buy limitu a teď zrovna zas vystřelil. Každopádně smekám před tvým přístupem i erudicí a … good hunt;-)

Vojtech

Ty jedovaté komentáře tady jsou z mého pohledu spíš vyjádřením neschopnosti dotyčných přijmout vlastní odpovědnost za vlastní rozhodnutí. Cosi o tom tuším na vlastní kůži – ve čtvrtek jsem sám podlehnul „feelingu“ a prodal dost na to, abych dnes litoval. Ale co – moje volba, moje blbost!

E15

Neřekl bych blbost, to jen různí obchodníci s teplou vodou přesvědčují Joudy (jako jsem já), že je nutné prodat za úplně nejvíc a koupit za úplně nejmíň, jinak všechno ostatní je ztráta. Ale to se přece nedá trefit, to netrefí nikdy nikdo… Stejně tak je nesmysl čehokoliv litovat.
Jako bylo docela blbý prodat BTC za 0,08 USD (protože bezprecedentně stoupnul z 0,008 USD), ale co už, i tenkrát dotyční vydělali desetinásobek. Blbej byl akorát ten, kdo prodal všechno (odezdikezdizmus se nevyplácí nikdy nikde a u krypta zvláště).

Honzak

Po dvouch letech konečně v plusu, a navíc s pěkným výdělkem. Kolik „chytráků“ tady také zažilo ATH 2017-2018 a následný dump, hltalo nesmysly od rádobyexperta Josefa Hoanga, který věštil moon a lambo pro každého kdo investuje. Kde je mu konec? S ostudou smazal všechny videa o krypto a živí se opět na hlupácích, kterým radí jak být uspěšný.Takových „expertů je tu teď na youtube 5x víc 🙂 Budete hodlovat do nekonečna? prosinec2017 jsem byl 180% v plusu a málem dával výpověď, v únoru/březnu 2018 80% v mínusu, naštěstí sem nevybral, přestože jsem investoval pětimístnou sumu, vykašlal jsem se na veškeré dění a hodloval. 2 roky v mínusu a teď se opět historie opakuje, s tím rozdílem že mám mnohem víc zkušeností, o které se s vámi dělím.

Vojtech

Díky, chlapi, teď už se cítím trochu míň jako kroko…kot:-D Já investoval od října postupně asi 115tis. (cca pětina úspor) a ano, občas podléhám odezdikezdismu, proto od října zisk „jen“ cca 110%. Nicméně přepočteno na btc jsem před těmi 5 měs. mohl mít cca 0,5btc+ a teď mám směsku v hodnotě 0,2btc. Prostě mi to ulítlo. Napříště si každopádně budu víc hledět počtu btc a ne usd. Holt chybami se člověk učí. Buďte zdrávi a ať vám btc saldo jen roste!

Vojtech

Josef Hoang – teď jsem koukal na nějaký jeho videa. Chesu Chrišto:-D Pominu tu technickou stránku – potřebuje podle mě pořádnou kurvu, aby ho konečně odpanila:-D

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: