19.02.21 Technická analýza BTC/USD – Naděje na FOMO zase roste?

4.9
(12)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Od včerejší analýzy na Bitcoin nám dal trh pár signálů, které bychom určitě neměli ignorovat. Hlavně v noci byli býci překvapivě aktivnější a snažili se ceně zabránit v poklesu, což se jistě cení. Nicméně, tou dobou jsou americké trhy zavřené, takže asi nikoho nepřekvapí, že noční aktivita býků nebyla zrovna kdovíjaká. V každém případě není stále vůbec jasné, kam se trh chce krátkodobě ubírat.

Abychom měli jistotu, že chce Bitcoin zase nahoru, je potřeba silný impuls, který bude podpořený objemy. Tudíž to pak můžeme brát vážně. Pro medvědí scénář to samozřejmě platí akorát analogicky. Trh se dle mého názoru už asi deset dní chová dost zvláštně, což právě přisuzuji rostoucímu riziku, které na trzích ve všeobecnosti stoupá.

Aktuální situace na 4H TF DXY

Dolarový index jde stále dolů, z čehož implikuji, že ten růst ze začátku týdne byl způsoben prvotní reakcí na významný růst tržních úrokových sazeb. Tudíž není úplně jasné, kam vlastně chce index směřovat. Je to zatím sem a tam, bez nějakého rozhodnějšího postupu na jakoukoliv stranu.

Pravdou je, že kurz má v těchto chvílích dobrou šanci na odraz. Je blízko supportu a navíc je 4H RSI už dost blízko 30 bodů, kde pravidelně dochází k obratům. Uvidíme tedy, jak DXY nakonec obchodní týden zavře.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Dle 4H grafu kurz zarotoval zpět dolů, ale nakonec proběhl druhý odraz kurzu od horní stěny rostoucího klínu. Pokud zavřeme i jedno oko, low má podobu Pin baru, takže je tu evidentní snaha o obranu před poklesem do nižších cenových úrovní. Jak jsem ale stručně řekl v úvodu, zatím je expanze bez většího impulsu a chybí nákupní objemy.

Bohužel trhu ty objemy chybí, což je špatné a my vůbec nevíme, co si o cenovém průběhu máme vlastně myslet. Ono je i možné, že se to takovým způsobem bude nahoru ploužit několik dní a pak teprve dojde k impulsu, který bude i podpořený objemy. Obdobný price action byl v posledních měsících docela častý. V každém případě je pro trh důležité, aby nedovolili propad pod 50 0000 USD.

Indikátory

Na 4H RSI se rýsuje středně velká medvědí divergenci a říkám si, že třeba na tohle trh čeká. Nezapomínejte, že na všech vyšších časových rámcích jsou docela velké divergence a nejenom na RSI. Leč na zneplatnění signálu, který máte před sebou, by stačilo cenu akorát trochu pumpnout.

Aktuální situace na 1H TF BTC/USD

Ještě bych chtěl krátce okomentovat vývoj na hodinovém grafu, kde to bylo tedy docela dost zajímavé a zároveň dost zákeřné. Včera trh zareagoval odrazem na POC středečního Volume profile, což je ta svíce, která má podobu pin baru. Tím se zde vytvořil i technicky S/R level. Cena sice následně rostla, ale brzy na to zarotovala zpátky k zakreslené úrovni.

A teď se dostávám k té zákeřnosti, protože ti, co brali long po předešlém odrazu od středečního POC, pravděpodobně dávali stop loss pod knot druhého Pin baru. Sice se nám vytvořil třetí Pin bar a to i za doprovodu větších objemů, ale longaři s řečeným stop lossem museli čelit vyhození z trhu. Cena sice nespadla o moc níž než předtím, ale řekl bych, že zde tu likviditu slušně vybrali.

Závěrem

Kdo si počká, ten se dočká. Z čerstvého price action není vůbec zřejmé, kam by se Bitcoin v následujících dnech mohl ubírat. Respektive je zrovna momentum pozitivní, takže dokud se nic nezmění, jdeme střídmě nahoru. Leč pro mě se nejedná zrovna o přesvědčivý vývoj, na který bych nejspíš nevsadil ani korunu. Kromě toho je víkend za dveřmi a víme, jaká nuda to přes sobotu a neděli bývá.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

44 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
44 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře