20.05.21 Technická analýza BTC/USD – odraz mrtvé kočky?

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Od včerejší analýzy na Bitcoin (BTC) se vše tak nějak rychle semlelo, až to bylo krapet nečekané. Respektive z technického a psychologického hlediska včerejší dynamika propadu logiku rozhodně měla, ale my jsme tu něco takového neměli více jak rok, takže jsme přirozeně dost zaskočeni. Dopředu mohu ještě říct, že trh je nyní ve vážně špatném stavu.

Nejsem samozřejmě věštec, takže se mohu mýlit, ale můj názor je takový, že bull run s velkou pravděpodobností skončil. Tím ovšem nechci nikoho strašit a každý musí individuálně rozhodnout, co je pro něj teď nejlepší. Každopádně, dnes bude na kanále Žraloci sobě pravidelný live stream, kde si celou situaci pořádně rozebereme. Ale na to ještě vydám zavčas pozvánku s nutnými informacemi.

Bitcoin dominance

BTC

U dominance BTC by měl každý zpozornět, protože obdobnou reakci jsme v grafu neměli měsíce. Navíc je řečená reakce u hranice supportního pásma, kde skončil i minulý bull trend, což je pro nás právě signál, že máme po bull runu. Pro méně chápavé – to neříkám já, to tvrdí signál v grafu, který máte před sebou.

Jestli bude Bitcoin dominance i nadále přesvědčivě stoupat, pouze se signál více potvrdí. Co se týče RSI, tak zde máme silný průraz ze zakreslené struktury. A jde o velmi přesvědčivý průraz, což je dalším signálem, že se podmínky na trhu markantně změnily. Což nesmíme v žádném případě ignorovat.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Bitcoin si dále rozebereme na denním grafu, kde máme přesvědčivý průraz S/R levelu 42 000 s otestováním 30 000 USD. Denní propad každopádně činil o cca 31 % v doprovodu masivních objemů. Především ony objemy musím zdůraznit, protože jsou vůbec největší od toho epického propadu z března 2020. Dokonce během tehdejšího výprodeje bylo bear volume znatelně nižší, hrubým odhadem asi o 20 %. 

A samotný cenový propad BTC nabíral takové grády, že kurz v podstatě vůbec nereagoval ani na horní hranici S/R pásma (34 000 USD). Přitom limitních nákupek muselo být v této zóně hrozně moc, ale stejně kurz ze začátku vůbec nereagoval. Propad se zastavil až na 30 000 USD, kde jsme byli cca pár minut. Pak až začali být nakupující agresivní a začali cenu hnát do vyšších cenových úrovní.

Co se týče samotného vytažení, nakupující umázli necelých 50 % ztrát, které Bitcoin během těch 24 hodin nasekal. Několik hodin se v grafu rýsoval slušný Hammer, ale během posledních hodin před uzavřením se podoba svíce pokazila. Svíce má sice pěkný spodní knot, ale dle mě je to jen projevem tzv. odrazu mrtvé kočky.

Tudíž mne odraz vůbec nepřesvědčil. Jednak kvůli tomu, že byl fakt na poslední chvíli a jednak na mne svíce působí dost neutrálně. Vlastně je z trhu znát, že kolem 42 000 USD je silná nabídka, která tak snadno nepustí. Uvažoval jsem nad tím, že když se podaří cenu rychle dostat zpátky nad 42 000 USD, považoval bych popsané price action za velmi býčí.

Nicméně i v těchto chvílích můžeme sledovat, že nakupující pod řečenou hladinou ztrácí iniciativu. Tudíž si dovoluji říct, že z bývalého supportu máme potvrzenou rezistenci. Do grafu jsem zakreslil stranový kanál, neboť předpokládám, že se dočkáme postupného vytvoření nové rovnováhy. V kontextu by něco takového mělo logiku.

Indikátory

Dno RSI je na cca 22,59 bodech, což je samozřejmě za posledních 14 měsíců největší drop a hlavně jsme vůbec poprvé od března 2020 padli pod hraničních 30 bodů. MACD je jasné, negativní momentum je hodně silné.

Závěrem

Jak jsem již řekl, na rovinu tvrdím, že můj názor na trh je takový, že bull run skončil. Ale opakuji, že se jedná pouze o můj názor a mohu se tedy mýlit, protože prostředí se může na finančních trzích dost dynamicky měnit. Těch signálů je ovšem v těchto chvílích hodně, což si mnohem komplexněji rozebereme ještě dnes ve večerním streamu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

14 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: