19.10.19 Technická analýza akcií společnosti Microsoft – hrozí trojitý vrchol a obrat trendu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Z minulé analýzy na akcie Microsoftu jste se dozvěděli, že se tomuto gigantovi jisto jistě daří. Akcie Microsoftu jsou jedny z nejsilnějších, co nám akciový trh může nabídnout. Nicméně, už v předešlé analýze jsem se zmiňoval, že tu jsou známky slabosti, které mohou vyústit i v nějakou větší otočku. To se ale zatím nestalo, takže je to pouze moje osobní spekulace. Jisté ale je, že se kurz akcií není schopen opakovaně dostat skrze hladinu 142.27 USD/akcie. Máme už tři odrazy od této hranice a to nevěští samozřejmě nic moc dobrého. V podstatě tu teď hrajeme o to, zda se uplatní revezní pattern triple top. Kdyby k uplatnění opravdu došlo, tak máme silný základ pro případný pokles na jih.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti Microsoft

analýza microsoft

Falešný průraz z bear flagu

V minulé analýze jsem byl toho názoru, že půjdeme spíše dolů. A to především kvůli tomu, že se na grafu zřetelně tvořil bear flag. Chvíli tedy kurz ještě rostl, ale pak se stalo to, co moje křišťálová koule prorokovala. K průrazu down opravdu došlo, ale jednalo se o průraz falešný, protože se momentum z ničeho nic zase obrátilo. Ta část věštby, kdy měl propad trvat minimálně k S/R levelu 125 USD/akcie už nevyšla. Díky tomu, že se setrvačnost nečekaně obrátila, tak se cena vrátila brzy tam, kde propad předtím začal.

Opětovné zamítnutí

První překážkou byla hladina na 137.59 USD/akcie, ale brzy na to býci stejně prorazili skrz a pokračovali zase k cenové úrovni, kde už předtím dvakrát došlo k zamítnutí. Vzhledem k tomu, že poslední odraz byl už třetí, tak se dá reálně uvažovat o tom, že hrozí uplatnění útvaru trojitý vrchol. Jestli se trhu nepovede hladinu 142.27 USD/akcie nakonec prorazit, tak by to znamenalo velký problém. Je třeba i zdůraznit, že čím víc těchto průrazů je, tak o to větší pravděpodobnost je, že to půjde do pekel.

Momentálně na další růst moc nevěřím a předpokládám reálný pokles po hladinu 125 USD/akcie. A dle dalšího Price action by se následně dalo něco vyvozovat. V podstatě by to znamenalo, že se triple top uplatnil a medvědi by měli výborný základ pro další prodejní tlak. V takovém případě by se dalo předpokládat, že pokles bude trvat i několik měsíců. Aby se tomuto scénáři dalo předejít, tak by se cena musela vyšplhat nad 142.27 USD a hlavně se tam udržet.

Indikátory

V této situaci nám budou určitě velmi nápomocné indikátory technické analýzy. Z RSI je očividné, že trh nedokáže vytvořit vyšší vrchol a vždy se momentum nakonec obrátí dolů. To je velmi negativní signál a značí to, že je trh minimálně nerozhodný. Co se týče MACD, tak zde situace není taky moc růžová a vypadá to, že brzy dojde k bearish crossu. Tím pádem by se momentum zase hodně rychle obrátilo do negativního směru a to by jen potvrdilo moji hypotézu, že se uplatní triple top. Na Stochastic RSI je setrvačnost čerstvě negativní a zvedá se.

Závěr

Akcie Microsoftu jsou sice vizuálně stále silnými, ale jak teď už víme, tak trh dosti váhá. Jestli se opravdu trojitý vrchol uplatní, tak budou mít navíc medvědi silný základ pro to, aby to mohli poslat hodně nízko. Tomu by se dalo zabránit pouze za okolností, kdy by se zdařilo býkům prorazit rezistenci na 142.27 USD/akcie a zároveň nad touto hranicí cenu i udržet. Já osobně to ale moc nevidím, protože během relativně krátké doby těchto pokusů bylo dost a býci to musí dřív nebo později stejně vzdát.

Jestli se vám moje analýzy líbí, tak nezapomeňte dát této stránce odběr nebo sledovat FB stránku, aby vám žádná další neunikla!

Co číst dále?

18.10.19 Technická analýza ZEC/USD – konsolidace před dalším poklesem?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: