15.09.19 Technická analýza akcií společnosti Microsoft – Akcie Microsoftu předvádí pěkný bull run

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Nyní je na čase se podívat na další akcie nějaké zajímavé společnosti. Asi se úplně nedá říci, že by byl Microsoft nějak zajímavým, ale trh s jeho akciemi bezesporu ano. Od února minulého roku až do tohoto léta, vzrostla cena akcií o 68 %. To je hodně pozoruhodný růst. Navíc, když celé akciové trhy padaly na podzim minulého roku “na hubu”, tak tyto cenné papíry sice taktéž klesaly, ale nebylo to až tak markantní.

Především se z toho tento trh vylízal za rekordní čas a šlo se pak o hodně dále, než byl trh před propady, které trvaly tři měsíce. Je jasné, že Microsoft předvedl moc pěkný bull run. Ale už tu jsou nějaké známky oslabování, takže se na to pojďme podívat.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti Microsoft

Microsoft

Začátek tříměsíčního downtrendu

Jestli sledujete moje analýzy, tak víte, že na začátku podzimu 2018 to s trhy dosti otřáslo a začal tehdy downtrend, který trval až do konce roku. Nejčastěji se o tom zmiňuji v analýzách na akciové indexy. Dalo by se to možná považovat za obyčejnou korekci, ale já to nazývám bear trendem.

Proč? Protože věřím, že kdyby tehdy FED nezasáhl, tak ty propady máme až do teď. Pokles byl hned zkraje hodně divoký a každému muselo dojít, že to začíná praskat. Proto FED zasáhl a upustil od monetárních restrikcí v podobě navyšování úrokových sazeb. No a díky tomu se pokles podařilo zastavit už na úrovni 96.40 USD/akcie.

Pak se do trhu nahrnuli investoři znovu a máme před sebou pěkný růst, kdy kurz dlouhodobě respektoval zakreslenou trendovku. Vezmeme si to teď ale trochu zevrubně a určíme si důležité S/R levely. Tak prvními překážkami byly úrovně 102.13 USD/akcie, 107 USD/akcie a 112.48 USD/akcie.

Na těchto úrovních můžete vidět zprvu negativní reakci, ale průraz se na další pokus vždy vydařil a býci dokázali hranici využít jako odrazový můstek pro další postup up. V tyto okamžiky už začala hrát svou roli zakreslená uptrendová přímka.

Vzhůru do nebes

Další překážkou byla hranice odporu na 116 USD/akcie. Jednalo se o silnou rezistenci, neboť to byla úroveň all time high a tedy prozatímního vrcholu kurzu. Jakmile se ale tento vrchol pokořil, tak se trhu otevřely dveře pro další růst.

Kurz následně šplhal až do úrovně 131.20 USD/akcie, kde ale došlo k většímu klopýtnutí a mělo to za následek korekci. Dokonce se medvědům podařilo shodit cenu pod trendovku. Nicméně cenová úroveň 120.41 USD/akcie cenový pokles definitivně zastavila.

No ale díky korekci kurzu se v grafu v podstatě zformoval pattern broadening wedge. Dva tyto patterny byly právě na grafu s akciemi Boeingu. Je to býčí útvar, takže se nedá říct, že pumpa nahoru byla až tak překvapivá. Důležité ale bylo, že se kurz dostal zpátky nad trendovku a pokračovalo se v posilování ceny.

Známky slabosti

Cena rostla dále a ATH máme na 141.68 USD/akcie. Dále se postup už nepodařil a je to vlastně počáteční úroveň aktuální korekce. Kurz překonal trendovou linii a odraz proběhl na úrovni 131.20 USD/akcie. Od té doby se dá říci, že v podstatě rosteme. Bohužel, považuji to spíše za konsolidaci před dalším pádem.

A to především proto, že kurz zformoval bear flag. Takže pravděpodobnější scénář je ten, že se kurz prostě vylije. Nicméně, nepovažuji to za úplně učebnicovou medvědí vlajku. Když bych ale měl standardním způsobem změřit target, tak se dostaneme minimálně po support na 125.03 USD/akcie. A dle reakce v této hladině by se dalo spekulovat nad tím, zda je poklesu konec, či vyklesáme ještě níže.

Když se podíváme na RSI, tak si nejsem úplně jistý, zda se to dá považovat za medvědí divergenci. A to proto, že předchozí HIGH RSI bylo níž než to před začátkem korekce. Ať je to jakkoliv, tak se cena stejně vylila. Navíc, v indikátoru se rýsuje pattern. MACD v současnosti vydává falešné signály, takže se nedá brát vážně.

Závěr

Mně se osobně graf s akciemi Microsoftu moc líbí. Především proto, že vždycky když na trzích zavládl nějaký problém, tak pokles nebyl zde až tak markantní oproti jiným trhům. Hlavně se z toho tento trh hodně rychle dokázal vylízat a pokračovat v růstové tendenci. Nyní je ale třeba vyčkat na to, zda se cena vylije ze zakresleného patternu, či dojde k breakoutu up. Do té doby těžko říci, kam se přiklonit. Bull run to byl pěkný, tak by bylo škoda, kdyby tak náhle skončil.

Co číst dále?

14.09.19 Technická analýza akcií společnosti Tesla – Akcie Tesly mírně posíly, bude to ale pokračovat?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img