19.01.20 Technická analýza LTC/USD – Tak nám trh začal tvrdě dumpovat!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Poslední moje analýza na LTC je teprve šest dní stará, ale vzhledem k dynamičnosti trhu je na čase se tomu zase podívat na zoubek. Jak jistě víte, tak kurzy napříč jednotlivými kryptoaktivy pěkně posilují a my si můžeme aktuálně klást otázku, kde začne první větší korekce. Či jaké úrovně jsou pro nás zásadní? Třeba u BTC jsem tohle rozebral celkem zevrubně, tak kdyžtak doporučuji přečíst. Co se týče Litecoinu, tak se blížíme k jedné z klíčových rezistencí.

Tato klíčová rezistence je přímo cenový level, kde skončil poslední retracement z první poloviny listopadu. Tak nám právě v těchto chvílích trh začal tvrdě dumpovat. Pro Litecoin to tedy znamená, že se ke klíčové rezistenci ani nedostaneme. Alespoň ne teď. Škoda, vypadalo to na tomto trhu nadějně, ale Bitcoin měl evidentně problém se dostat skrze rezistenci 9 120 USD. No, pojďme se podívat na graf, jak to teď vypadá.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

LTC

No, pojďme napřed navázat na můj poslední příspěvek, kdy byl kurz pod úrovní rezistence 51 USD. Tady nám trh dost zesílil a markantně se začal zvyšovat nákupní tlak, což mělo za následek průraz skrze rezistence v úrovních 51 USD, 53.89 USD a 56.45 USD. Pak se situace trochu zklidnila, neboť u úrovně 58.21 USD tu máme zamítnutí, což jde poznat z těch dlouhých knotů. Kurz následně zkonsolidoval do podoby bull flagu, ze kterého pak kurz pěkně pumpl a prorazil hranici odporu 58.21 USD.

Díky tomu cena mohla směle pokračovat v růstu, ale hned další rezistence v cenovém levelu 61.74 USD to výš nepustila. No, pak trh konsolidoval právě mezi úrovněmi 58.21 – 61.74 USD. Jak můžete v grafu vidět, tak ještě před chvílí jsem dával šanci tomu, že dojde k průrazu této rezistence a býci se pokusí atakovat tu další. Úroveň 66.23 USD považuji za klíčovou úroveň a kdyby se podařilo její překonání, tak bychom měli po dlouhé době vyšší vrchol.

Trh nám dumpuje

To je ale teď pasé, protože na Bitcoinu došlo v úrovni 9 120 USD k tvrdému zamítnutí. Litecoin se zatím drží u úrovně 58.21 USD, ale do konce dne očekávam propad po nižší cenový level. Je to obrovská škoda, protože jsem doufal, že LTC se alespoň pokusí atakovat naši klíčovou rezistenci. Holt, nestalo se a my se tomu musíme přizpůsobit. Teď je tedy důležitou otázkou, jak dlouhá korekce bude. A či to vůbec korekce je, protože jestli se to celé začne sypat, tak nám tak akorát skončil zase retracement. Teď se prostě bude lámat chleba, zda se ten půlroční pokles zase prodlouží. Alespoň to bude zajímavé.

Indikátory

Na RSI indikátoru byla medvědí divergence, která propad sama o sobě avizovala. Tím, že se uplatnila, máme alespoň od ní v dalších dnech pokoj a nemusíme to již brát v potaz. V dalších dnech bude důležité sledovat, jak moc klesne křivka RSI. V nejideálnějším případě bychom neměli spadnout níž jak pod 40 bodů. Což jsme už teď docela blízko. A co by se určitě nemělo stát, je to, že se hodnoty indikátoru propadnou hluboko do přeprodané části. Tedy pod 30 bodů. No, MACD se nám klikatí jako had, takže bych z tohohle indikátoru momentálně moc nevycházel. U Stochastic RSI bylo čerstvě pozitivní momentum, ale to už je taky pasé.

Závěr

Tak nám kurz spadl až po úroveň 58.21 USD. Čekal jsem to až trochu později, ale co už. Bylo to neodvratné. V následujících 48 hodinách je pro nás zásadní, kam cena až spadne. Je třeba říci, že pokles byl očekáván. Přece jenom nám to už měsíc hezky posilovalo a čas od času se trh pročistit musí. Konkrétně u Litecoinu jsem jen doufal, že to začne na vyšší hladině. Teď musíme jenom doufat, že supporty budou dost silné a nakupující je ubrání. Ještě ale očekávám pokles k levelu 53.89 USD.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře