17.04.20 Technická analýza BTC/USD – Rezistenční trendovka proražena, pásmo odporu se ale nevzdává!

0
Bitcoin 10000
Zdroj: Pixabay.com

Od mé poslední analýzy na Bitcoin (BTC) se situace konečně trochu změnila. Nebo možná výrazně? Price action byl skutečně bohatý, ale přibližně týden jsme se vlastně nehnuli z místa. Obrat nastal včera, kdy se býkům povedlo překonat dvouměsíční rezistenční trendovku, která mnohokrát obrátila směr kurzu. Ovšem i tak není vyhráno, protože trh zatím nepřekonal silné rezistenční pásmo a dokud se tak nestane, tak nám breakout skrze zmiňovanou trendovku nemusí nijak pomoci. Na druhou stranu to začíná vypadat nadějně. Pojďme už tedy na samotný graf.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

analýza BTC

Velkým překvapením bylo už jen to, že se kurz nevylil z toho malého medvědího praporku. Místo toho proběhla menší pumpa k rezistenci 7 182 USD, kde došlo i k dotyku s rezistenční trendovkou. Okamžitě jsme tu měli zamítnutí postupu a následoval pokles ke spodní stěně klesajícího kanálu. Následně se býci pokusili cenu zase pushnout, ale v blízkosti rezistenční trendovky kurz zarotoval. Pokles se zastavil až nad úrovní 6 400 USD a 4H svíce se dokonce zavřela jako bullish hammer. Na to trh zareagoval pozitivně a nejenom, že se podařil breakout skrze S/R úroveň 6 888 USD, ale zároveň i zmiňovanou trendovku.

Rostoucí kurz se poté zastavil až na rezistenci 7 182 USD a nyní pod levelem konsoliduje. Teď bych rád přešel ještě k objemům, kde i nadále přetrvává, že jsou spíše menší. Ovšem při breakoutu trendovky nebyly zrovna miniaturní, takže pohyb skrz je vlastně potvrzený. Nyní si trh musí udržet momentum a nepadnout zpátky. Zároveň by nakupující měli co nejrychleji vypushovat cenu nad aktuální rezistencí. Z historického price action můžeme konstatovat, že příliš dlouhé váhání v těchto cenových relací nevede k ničemu dobrému.

Indikátory

Na indikátoru RSI vidíme, že se trh konečně po více jak deseti dnech konečně probral k životu. V těchto chvílích jsou hodnoty cca 60 bodů, takže ještě chvíli a hraniční hodnota 70 bodů bude atakována. Jestli býci cenovou rezistenci prorazí, tak je jisté, že se hodnoty indikátoru přes těch 70 bodů přehoupnou. Na MACD je momentum zatím silné, ale histogram nám promítá už menší zaváhání.

Závěr

Možná se přibližujeme zase k tomu, kdy se vše bude dynamicky měnit. Tím průrazem skrze rezistenční trendovku se po technické stránce trh vymanil z toho dva měsíce trvajícího poklesu. Samozřejmě se teď především cena musí udržet nad. Nicméně, býci musí ještě pushnout zaznačené rezistence, kde předtím došlo k selhání. Myslím si ale, že to by pro nakupující už neměl být problém překonat. Já osobně teď budu pokukovat po objemech, což při jejich rapidním zvýšení budu brát jako potvrzení pro pohyb up.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře