12.04.20 Technická analýza BTC/USD – Po výprodeji konsolidace, chystá se trh na další pokles?

3
zlato, Bitcoin
zdroj: pixabay.com

Brzy po mé poslední analýze na Bitcoin (BTC) došlo k průrazu skrze spodní stěnu zakresleného rising wedge, čímž se struktura jenom potvrdila. Celkově výprodej znamenal ztrátu asi 7,5 %, takže to nebylo až tak markantní. Nicméně má to vše pořád jeden velký háček, kterým je nízké volume. Jakmile bylo zřejmé, že dochází k breakdownu z wedge, tak bych prostě naopak čekal velké bear volume. K mému překvapení se nic takového nestalo a díky tomu opětovně oprašuji svoji větu, že bizarní situace na trhu převládá. Ať jde pohyb kurzu na jakoukoliv stranu, tak to není potvrzené objemy. Co máme potom tedy brát vážně, když chybí takový základ?

EDIT: Tak se zdá, že trh medvědí praporek ignoroval. Pokud si pozitivní setrvačnost udrží aktuální sílu, tak do zítřka otestujeme lokální high. Ovšem aktuální price action považuji za podivné a budu sledovat, zda dojde konečně k potvrzení pohybu zvýšeným volume.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

analýza btc2

K výplachu z bearish struktury došlo 10. dubna brzy nad ránem, a jak jsem již řekl v úvodu, tak to nebylo až tak dramatické. V rámci poklesu tomu ale chyběly objemy, takže ani tento negativní pohyb nemáme potvrzený. Dokonce ani medvědi nemají o ten trh teď zájem. Každopádně target z wedge je cca 6 000 USD, což znamená supportní pásmo 6 081 – 5 769 USD. A osobně bych neviděl problém, kdyby sem kurz propadl, protože se naopak jedná o zajímavou cenovou relaci a býky by to mohlo přinutit nakupovat. Měly bychom tedy konečně v grafu nejen odraz, ale dokonce významné bull volume.

V současnosti kurz konsoliduje kolem S/R úrovně 6 888 USD, a jak vidíte v grafu, tak pohyb z posledních 48 hodin narýsoval malý medvědí praporek. A z toho vyplývá, že dalším targetem je nejbližší významnější hladina na 6 400 USD. S největší pravděpodobností se trh chystá na další pohyb, ale nahoru to asi bohužel nebude.

Aktuální situace na 1H TF BTC/USD

analýza BTC

Pro úplnost se ještě podíváme na hodinový časový rámec, kde je lépe vidět, co se teď vlastně děje. Z grafu je patrné, že pattern nemusí být nutně medvědí praporek, ale klidně i klesající triangl. To na vyšším TF poznat nejde. Ať je výsledkem z konsolidace jakýkoliv útvar, tak povaha bude určitě medvědí. Navíc můžeme aktuální objemy s klidem označit za opravdu nízké.

Indikátory

Co se týče indikátorů technické analýzy, tak ty potvrzují akorát to, že posledním výprodejem se až tak moc nestalo. Tedy, breakdown z takové struktury významný je, ale indikátory takové věci nezaznamenávají. Křivka RSI se odrazila těsně nad hraničními hodnotami 30 bodů, ale od chvíle, kdy konsolidace začala, chybí momentum up. Křivky MACD vizuálně znázorňují, že medvědí tlak v posledních 48 hodinách oslabil a dokonce to vypadá, že se schyluje k bullish crossu.

I kdyby k tomu došlo, tak to není moc relevantní. Tedy, smysl by to mělo jedině ve chvíli, když by se bullish crossem potvrdil breakout z praporku. Ale spíše Bitcoin teď čeká ponor. Z křivek Stoch RSI vyplývá, že tu malinkatá snaha je.

Závěr

Tak si vše pojďme shrnout. Nízké objemy přetrvávají a to i během breakdownu z wedge. Díky prvotnímu negativnímu pohybu z patternu byla ztráta cca 7,5 %, což zatím není tak hrozné a v současnosti konsolidujeme v medvědím praporku či klesajícím trianglu. Takže můžeme očekávat, že trh otestuje S/R level 6 400 USD. A jestli nevydrží, tak je další na řadě pásmo 6 081 – 5 769 USD. Prostoru vně malého bearish patternu rychle ubývá, takže během dneška, či zítřka, lze počítat s větším pohybem ceny.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře