17.01.21 Technická analýza LTC/USD a ETH/USD – Alty vyčkávají, kam se vydá Bitcoin

4.4
(11)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

V rámci dnešní analýzy se už nebudeme věnovat Bitcoinu (BTC), ale dvěma vybraným altcoinům jako je Litecoin (LTC) a Ethereum (ETH). Jak jste si jistě všimli, altcoiny zrovna nic moc převratného nepředvádějí, což bychom měli brát jako varování. Trochu se čekalo, že když začne Bitcoin konsolidovat, alty opětovně vystřelí, což se ale prozatím neděje.

Avizo k video analýze:

Během druhé poloviny odpoledne zase vydám video analýzu na Bitcoin. Jakmile k tomu dojde, budete samozřejmě upozorněni. Můžete se každopádně těšit na další analýzu plnou užitečných informací.


Objemy jsou navíc celý týden naprosto zanedbatelné, což rozhodně není bullish. Skoro to vypadá, že se alty chystají na další vlnu směrem dolů. Zatím bych však nepředbíhal, protože pro celý trh je rozhodující, kam se vydá Bitcoin. Leč pokud BTC padne pod 32 000 – 30 000 US, lze očekávat, že altcoinový trh zareaguje velkým výplachem.

Vlastně by velcí hráči naprosto vypláchli retail, který povětšinou nastupoval právě na přelomu listopadu/prosince. Ne, že by to dělali účelově. Jsme jim vcelku ukradení, ale když jsou donuceni okolnostmi, pošlou celý trh klidně do dalšího bear marketu. Tak to prostě funguje. A nepomůžou ani proklamace moon boys, jak instituce nakupují. Tihle lidi nemají totiž vůbec ponětí, jak trh funguje. Instituce kapitál „točí“ a „přelévají“ z jednoho aktiva na druhé. Nakupují, prodávají, nakupují, prodávají. Tím vydělají nejvíce.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Po tom posledním velkém výplachu Litecoin akorát předvedl částečný pullback up, čímž se nějaké ztráty umazaly. Nicméně další price action je tuze slabý a výsledná struktura bohužel nápadně připomíná medvědí vlajku. A target z patternu je vážně dost hluboký, až cca 73 USD, což by od vrcholu znamenalo celkovou ztrátu asi o 60 %.

To by byl docela bolestivý propad, který si nikdo nepřeje. Nicméně my nesmíme rizika ignorovat, ale brát je v potaz. A případně je využít ke svému užitku. Každopádně když by se cena opravdu z vlajky vylila, máme směrem dolů dost silných supportů. První je 124,4 USD, poté 112,81 USD a třetí 100 USD. I dle Volume profile máme na řečených hranicích silné likvidní clustery.

Bitcoin by musel vážně hrozně crashnout, aby kurz padl pod řečené hladiny. Takže žádnou paniku, medvědi to nebudou mít zase až příliš lehké. V každém případě objemy klesají na minimum. Ta nerozhodnost je tedy na trhu znát a hlavně zmíněný faktor indikuje, že bychom zakreslený bear flag měli brát vážně.

Indikátory

RSI je už týden dost neutrální, což je normální, když kurz konsoliduje v rámci nějakého patternu. V podstatě je trh stranový, což potvrzuje i vývoj křivek MACD. RSI a MACD je nám tedy dost k ničemu v netrendových podmínkách.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Na trhu s Ethereem byla podstatná část předešlých ztát umazána, ale technicky nedošlo k žádnému posunu. Vzhledem ke sklonu patternu bych si dovolil tvrdit, že na Ethereu není bear flag, ale obyčejný expanzivní kanál. Každopádně jsem toho názoru, že je struktura v podobě jakéhosi sideays pásma, což jsem i v grafu zaznačil.

Už jsem i zahlédl grafy, kde měli jejich tvůrci vyloženě mohutný bull flag. Zkusil jsem si pattern do grafu zakreslit, ale přišlo mi, že je to krapet lámané přes koleno. Tady tedy není, co řešit. Dokud jsme v rámci range, trh netrenduje. Zatímco průraz skrze horní hranici pásma by znamenal bullish breakout a určitě bychom se velmi rychle dočkali nového all time high.

Zatímco průraz spodní hranice by dost bolel a asi by nás čekal pokles až k 630 USD, což by znamenalo, že všechen ten extrémní růst z přelomu prosince/ledna by byl zcela smazán. Což zkrátka není nic překvapivého, čím agresivnější cenová expanze, tím větší pravděpodobnost, že se určitá část růstu úplně smaže.

Indikátory

Velmi obdobná situace jako na předešlém trhu. S tím rozdílem, že dle RSI je Ethereum o něco silnější. Respektive mělo silnější růstové momentum. Avšak i podle MACD trh neví, kudy kam. Alespoň prozatím.

Závěrem

Oba trhy v současnosti trpí nerozhodností a zatím nevypadají, že by byly schopny pokračovat v dosavadní expanzi. Po těch pumpách není ani divu, rychle se pak poptávka vyčerpá. Dle dostupných dat je poměr longy/shorty jednoznačně ve prospěch longů. Kdo ty coiny bude kupovat, když už všichni mají nakoupeno? Trh zkrátka není perpetuum mobile a čas od času se musí koupěschopná poptávka obnovit.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

18 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: