16.11.20 Technická analýza BTC/USD – Potenciální distribuční schéma? (Update)

36
Bitcoin
zdroj: pixabay.com

V dnešní analýze se zase pověnujeme trhu s Bitcoinem (BTC), kde se dost možná rýsuje distribuční schéma. Jestli se tedy skutečně jedná o distribuci, tak bychom do konce tohoto měsíce mohli padnout k těm 12 000 USD, což je prostě potřeba k tomu, abychom mohli zase v budoucnu pokračovat ve zdravém růstu.

Update 19:45

Tak nám kurz mírně pumpnul k horní hraně zakresleného rising wedge, což je pohyb očekávatelný. Teď je pro trh podstatné, zda dojde k průrazu směrem nahoru nebo zase k poklesu ke spodní hraně, kde se bude rozhodovat o breakdownu. Jinak tím pokořením lokálního high je na denním RSI už dvojnásobná mědvědí divergence.

Pro histogram MACD platí to samé. Jestli se povede prosadit průraz až k 20 000 USD, tak by to bylo jedno velké překvapení. Ono totiž zneplatnit hned několik prodejních signálů na vyšším časovém rámci není jen tak.


Vzhledem k tomu, že nebyl pořádný throwback k jednotlivým S/R úrovním, tak my tak úplně nevíme, co je na trhu supportem. K nějaké reakci došlo sice na 14 516 USD, ale to bylo příliš rychlé a trh zde zrovna dlouho nekonsolidoval. Je každopádně strašně zajímavé ten trh sledovat, protože i když mele z posledního, tak se vcelku drží.

Což holt přihrává tomu, aby v těchto chvílích vstupoval retail, který to předtím nestihl. Jestli skutečně dochází k distribuci, tak právě tento retail dodává institucionálním obchodníkům tolik potřebnou likviditu, aby se části svých pozic mohli zbavit. Za sebe mohu říct, že nynější situace je výbornou pastí pro všechny, kteří nejsou schopni odolat pokušení.

Tip: Ceny kryptoměn můžete sledovat i na našem webu. Kromě cen tam najdete i jiné užitečné nástroje pro obchodování a těžbu. 

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Stále platí, že je trh v rámci toho rising wedge, což je bearish struktura trhu. Ono tedy samozřejmě dost záleží na zakreslení a možná by někteří mohli namítat, že je kurz už „venku“ a právě se ta spodní stěna patternu testuje. Já bych si ovšem dovolil tvrdit, že takhle je to správně. Navíc kurz opakovaně pozitivně reaguje na S/R Levelu 15 848 USD .

Je nezpochybnitelné, že je snaha level vykupovat, ale když se podíváte na bull volume, tak zjistíte, že to není žádná sláva. Za těch předcházejících 48 hodin je to dost ubohé a vlastně se trh tváří, že mele z posledního. Co se týče té potenciální distribuce, tak podle Volume profile se toho v rozmezí 14 880 USD – 16 330 USD zobchodovalo docela dost.

V rámci té struktury nejsou žádné mezery, takže tu jakási „výměna“ rozhodně probíhá. Já se však nepřikláním k tomu, že se jedná o reakumulaci. Možná je na to ještě brzy, ale na první dobrou máme před sebou jedno z Wyckoffových distribučních schémat. Pokud se kurz udrží uvnitř rising wedge, tak se k těm 17 169 USD dostaneme.

Nicméně v širším kontextu brání v růstu jednak zmíněný rezistenční level a fakt, že struktura má podobu rising wedge. Kdo by chtěl tohle longovat? Naopak je to ideální situace se všeho zbavit a poslat cenu dolů.

Indikátory

Indikátory asi lze odbýt tak, že momentum trhu si udržuje expanzivní tendenci. Ovšem přibližně deset dní je možné zpozorovat, že trh tu předcházející sílu ztratil.

Wyckoffovo distribuční schéma

Přidávám ještě graf s tím zmiňovaných distribučním schématem. Jestli na Bitcoinu probíhá distribuce, tak už nejspíš přecházíme do fáze C, která je krátká. Řečená fáze je specifická tím, že je volatilita při růstu minimální. Po této fázi trh přechází do regrese, což by se v grafu potvrdilo neschopností vytvářet další vyšší high a low.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Na denním grafu chci ukázat ten do očí bijící sklon růstu, který trvá soustavně pět týdnů. Něco takového nikdy dlouho nevydrží a jakmile kurz prorazí zakreslenou trendovku, tak nejspíš dojde k dost tvrdému a dynamickému dumpu. Lze předpokládat, že pod tou čárou má dost držitelů dlouhých pozic své stop lossy a naopak shortaři nachystané vstupy do krátkých pozic.

Především shortaři se na průrazech křivek se strmým sklonem rádi přiživují, protože pozici nemusí držet dlouho a je z toho rychle dobrý vejvar. Když bych byl ten potenciální shortař, tak bych se pozice kolem 12 000 USD pro jistotu zbavil. Je však možné, že jistá část si své shorty ponechá, protože kalkulují s mnohem větším dumpem.

Indikátory

Na RSI je i v těchto chvílích ta medvědí divergence a pokud dojde k vytvoření vyššího cenového vrcholu, tak asi vznikne rovnou dvojnásobná divergence. I přesto, že kurz posiluje, tak ve křivce indikátoru se to úměrně vůbec nezrcadlí. Na histogramu MACD pozorujeme totožný neúměrný vývoj, kde nás logicky divergence taktéž nepřekvapí.

Závěr

Tenhle týden bude trh s Bitcoinem hodně napínavý, protože asi konečně dočkáme hlubší korekce. A nebo nedočkáme a poroste cena až k 20 000 USD? No, i kdyby ke korekci nedošlo během následujících několika dní, tak nic se nedá nafukovat věčně. Jak jsem říkal minule, tak perpetuum mobile neexistuje. Samoregulační schopnost trhu je jistý přírodní zákon, který se příliš dlouho ohýbat nedá.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
36 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře