15.07.20 Technická analýza BTC/USD – Na Bitcoinové frontě klid, máme očekávat spíše propad?

4.3
(6)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Připravil jsem si pro vás další update na trh s Bitcoinem (BTC), kde jak název vypovídá, tak je spíše klid. Od poslední analýzy jsem ale provedl nějaké grafické změny, které budou samozřejmě zmíněny a odůvodněny. Co se týče mého pohedu, tak to vidím dost bledě. Volatilita je čím dál menší a hlavně to nemá vůbec objemy.

Když nejsou objemy obchodů, tak to značí, že je i moc malá likvidita. Alespoň tedy v aktuálních cenových relací. A když je malá likvdiita, tak je pak dost jednoduché kurz Bitcoinu srazit tvrdě k zemi. Z čehož vyplývá, že to vidím dost bledě a moc nevěřím na to, že by měl Bitcoin (BTC) v červenci jakkoliv překvapit.

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

Pro lepší pochopení znovu připomínám strukturu trhu z posledních tří let. Rozhodně jsme u horní hrany zakresleného mohutného trianglu a jen čekáme na breakout. Jestli moje analýzy sledujete pravidelně, tak víte, že bych to osobně viděl ještě na jeden sešup dolů ke spodní hraně patternu. Tím by se udělala poslední vlna (E), po které by měl následovat impuls ven z trojúhelníku.

To by ale znamenalo pokles minimálně po cca 4 500 USD, což by samozřejmě nevypadalo moc hezky a mohlo způsobit paniku. Nebyl by k panice ale důvod. Ba naopak, jednalo by se o výbornou příležitost pro long pozici na dlouhodobé držení. Stop loss by se nastavil hned pod spodní hranu trianglu, takže poměr win/loss by byl zcela ve prospěch držitele dlouhé pozice.

Zaregistrujte další jev, kterým je soustavný pokles objemů. Za posledních pár týdnů jsou ty objemy naprosto směšné a nevyvozuji z toho nic pozitivního. Respektive, vzhledem k tomu, že jsme u horní hrany toho velkého trojúhelníku a objemy jsou tristní, tak bych si ani náhodou nevsadil na úspěšný průraz. Začíná to i vypadat tak, že se „okurkové sezóně“ tohle léto nevyhneme.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Nyní pojďme na náš standardní časový rámec, kde jsem provedl pár změn. V konotaci na chování ceny jsem došel k názoru, že bude v těchto chvílích lepší počítat s klesajícím kanálem. To falling wedge jsem tam pořád nechal (tence čerchované čáry), ale raději teď budu vycházet z jiného patternu.

Nezapomínejte, že situace na trzích se dynamicky mění, a proto je nutné na to reagovat. Gratuluji tedy těm, co se od začátku spíše přikláněli ke klesajícímu kanálu. Každopádně, price action od neděle nebyl zrovna bohatý, ale graf nám poskytl odraz od horní hrany zakresleného útvaru.

Tudíž tu je vidět ze strany nakupujících určitá snaha, ale zatím je neúspěšná. Hlavně ani úspěšná být nemůže, protože objemy obchodu jsou zkrátka mizivé. Bez výrazného nákupního tlaku to nepůjde. Ovšem struktura z posledních sedmi dní připomíná symetrický triangl s větším sklonem u horní strany.

Je to tedy spíše kvazi-symetrický trojúhelník. V souvislosti s tím bychom měli za nedlouho počítat s pohybem. Když by proběhl průraz horní hrany, tak by to určitě pomohlo s vymaněním se z toho kanálu. V opačném případě bychom museli počítat s pokračováním v poklesu.

Indikátory

Hodnoty na indikátoru RSI oscilují kolem 50 bodů, což je akorát projekce toho, že cenový vývoj je v rámci menšího trojúhelníku. Za těch sedm dní jsme se jednoduše nikam neposunuli. Co se týče křivek MACD, začaly generovat falešné signály. Pokaždé, když se křivky klouzavých průměrů „klikatí“ jako had, tak je to špatný signál.

Závěr

Když bych měl srovnat cenový průběh z doby před rokem a nynějším stavem, tak je ta situace bezesporu odlišná. Bitcoin je daleko klidnější, žádná velká volatilita a objemy jsou nízké. Před letními prázdninami jsem právě avizoval, že je lepší počítat s jakýmsi kvazi-sideways trhem, kdy bude mírně převládat sestupný směr.

Dokud se z toho klesajícího kanálu cena nedostane, tak nelze ani očekávat nic jiného, než postupný pokles. Je to škoda, protože to na krátkou dobu vypadalo dost nadějně. I na altcoinech se zdálo, že by „to šlo“. Nyní mi to celé přijde zase horší a nevidím v grafech absolutně nic, co by mi naznačovalo možnost rally.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: