12.07.20 Technická analýza BTC/USD – Bude po neúspěšném breakoutu z wedge další pokus?

5
(3)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Čínská státní digitální měna bude použita v Hongkongu • Uniswap přidal skoro 58 000 nových uživatelů za měsíc • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě.  TRHY Celková tržní kapitalizace kryptotrhů za...

[Večerní souhrn článků] • Důvod, proč byl John McAfee včera v Evropě zatčen • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Poslední analýza na Bitcoin (BTC) byla vydána ve čtvrtek, kdy jsme měli čerstvě po breakoutu z toho zakresleného falling wedge. Ještě ten den se to ale celé ukázalo jako fakeout, takže jsem do té analýzy přidal pro úplnost ještě krátký update. Někdo mě tehdy napomenul v komentářích, že můj zakreslený pattern (falling wedge) není správně a patří tam spíše klesající kanál.

Že by se tam dal nakreslit i klesající kanál, tak to jsem samozřejmě věděl, ale přiklonil jsem se spíše k tomu wedge, protože mi to dávalo prostě větší smysl. A nebyl jsem sám, kdo to tak měl. Někdo holt preferoval klesající kanál, jiní ten klesající klín. Co se týče aktuálního stavu, tak pořád preferuji ten klín, takže od poslední analýzy k žádným grafickým úpravám nedošlo.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Po průrazu skrze horní hranu wedge cena pokračovala v růstu až nad S/R level 9 401 USD. Byl jsem nakonec trochu překvapený, že se vývoj na takovém místě zastavil, protože jsem k tomu jednoduše neviděl důvod (nebyla tu žádná rezistence). Větší logiku by mělo dál pokračovat v expanzi po následující odpor v cenové hladině 9 727 USD.

V tuto chvíli by se mnou nesouhlasili ti, kdož měli místo wedge kanál. Cena se totiž zastavila v místě, kde nastal dotyk s horní hranou kanálu. Pokud máte problém si to představit, tak si to kdyžtak na TW sami nakreslete. Já to tam nedával, protože už i tak to mám dost přeplácané.

Relevantnost wedge

Vraťme se ale k mé původní myšlence. Něco zkrátka nehrálo a nakonec se to i projevilo slabým dumpem, který vrátil cenu zpátky dovnitř útvaru. Pak ještě pokles mírně pokračoval a na chvíli hrozil průraz supportu na S/R levelu 9 159 USD. No, býci propad nakonec vykoupili a vyhnali cenu zpátky nad level. A teď se dostáváme k jednomu důležitému jevu.

Kurz od té doby již dvakrát zareagoval na dotyk s horní hranou zakresleného wedge, což jen potvrzuje relevantnost útvaru. Navíc vidíme, že trh projevuje ještě nějakou snahu. Nikam se trh sice neposunul, ale je to pořád lepší, než sledovat pokračování dropu.

Toho prostoru mezi horní hranou a S/R levelem 9 159 USD je už velmi málo, takže očekávám nejpozději do zítřka pohyb. Je i důležité připomenout, že v rámci klínu je toho prostoru ještě dost.

Z toho vyplývá, že i kdyby nejbližší support padl, tak to automaticky neznamená hned konec. Dokud ale nakupující nevypumpují cenu ven z patternu, tak do konce července určitě budeme sledovat pouze kontinuální pokles kurzu.

Indikátory

Jak jsem minule upozorňoval, tak na RSI indikátoru byla malá anomálie v podobě medvědí divergence. Díky tomu dropu se tím pádem uplatnila a trh se tak „vyčistil“. Pozitivní je, že dno je na cca 40 bodech. Tudíž nebyl propad nějak markantní. Co se týče MACD, tak se schyluje k bullish crossu a to zrovna u té původně rezistenční trendovky, kterou se povedlo překonat.

Závěr

Já už jsem docela dlouho toho názoru, že během léta uvidíme jakýsi kvazi-sideways trh. Kvazi proto, že trh bude mít spíše mírný klesající charakter. No, a zatím to tak opravdu vypadá, protože už asi měsíc jsme se po technické stránce vůbec nikam neposunuli.

Ovšem to falling wedge je částečně v rozporu s moji úvahou, protože při definitivně úspěšném breakoutu by minimálně mělo následovat opětovné otestování rezistenčního pásma 9 934 USD – 10 481 USD.

A to bych řekl, že jakýsi posun sám o sobě je. Nicméně, pokud kurz setrvá uvnitř klínu, tak díky sklonu obou tvořících křivek skutečně celý červenec můžeme sledovat slabší vyklesávání kurzu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře