15.05.20 Technická analýza BTC/USD – Jako na horské dráze

4.8
(6)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Jak jsem v minulé analýze na Bitcoin (BTC) naznačoval, tak trh je pořád kvůli proběhlému halvingu dost emotivní a proto je třeba si dávat větší pozor. Jak je v titulku uvedeno, tak je to prostě jak na horské dráze a to je dost nebezpečné, protože jsou v sázce vaše peníze.

Kdyby to byly moje peníze, tak se raději držím z trhu a dokud se to neuklidní, tak jen čekám. Když bych to měl shrnout více technicky, tak trh jakoby se skutečně snažil prorazit z toho mohutného trianglu. I přes ten poslední výprodej se cena žene k silnému rezistenčnímu pásmu 9 934 – 10 481 USD. Nicméně, už tu máme dvě zamítnutí a to čerstvé proběhlo již na nižší ceně, což nám v grafu udělalo prozatím nižší high.

Aktuální situace na 1H TF BTC/USD

Napřed se podíváme na situaci na nižším časovém rámci jako je 1H. Po tom výplachu z 10. května se cena drala postupně nahoru, ale struktura za toto kratší časové rozmezí nevypadala zrovna lichotivě. Strukturu šlo snadno rozpoznat jako medvědí pattern rising wedge, takže se logicky spíše očekával pád. Což se nakonec nestalo. Zároveň si ještě dovolím takovou poznámku, protože mi už několik měsíců přijde, že je z těchto rostoucích klínu (na nižších TF) více breakoutů než breakdownů, ale je to pouze moje domněnka.

Každopádně, po breakoutu z patternu proběhl throwbck, takže došlo i k retestu a úspěšnému. Býci využili horní hranu jako support a následoval slušný odraz up. Velmi těsně nedošlo k dotyku s kulatou hladinou 10 000 USD, protože nákupní tlak ustal. Napřed pozvolna a pak jsme tu měli v noci výprodej. Hladina 9 400 pád nejen zbrzdila, ale dokonce odsud cena zase pumpuje tam, kde započal pád. Očekávám tedy zase otestování úrovně 10 000 USD.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Teď se podíváme na trochu vyšší časový rámec, kde je hned zřejmé, že se držíme v jakémsi kanálu, jenž připomíná obrovský bull flag. Jestli to trh vidí stejně, tak z toho může být pumpa jako hrom. Je ale i hodně pravděpodobné, že na takový breakout si ještě dlouho počkáme, protože to klidně jednu vlnu dolů střihnout může. Jinak, co se týče té dlouhodobé rezistenční přímky (červeně čerchovaná linie), tak si nejsem absolutně jistý její validností.

Jsem si ale docela jistý její akurátností, ale přijde mi, že trh ji začíná ignorovat. Alespoň dle toho aktuálního price action. Nicméně, tady dobře vidíme, jak býci mají problém s rezistenčním pásmem 9 934 – 10 481 USD. Respektive, mají problém už u spodní hranice tohoto pásma. Proto mi dává docela smysl, že se trh připravuje na průraz za pomoci vytvoření toho velkého bull flagu.

Indikátory

Prozatím hraničních 70 bodů zafungovalo jako rezistence. Asi nemusím říkat, že aby šla cena up, tak musí hodnoty indikátoru mnohem hlouběji do tzv. překoupené části. Momentum je dle MACD pořád pozitivní, ale díky tomu nočnímu výprodeji viditelně zesláblo.

Závěr

Uvidíme, co se nakonec prosadí. Když se ještě vrátím k tomu kanálu, tak pokud bychom to měli skutečně považovat za bull flag, tak si touto úvahou nejsem na sto procent jistý. Jednoduše proto, že ta volatilita vně patternu je až moc velká. Ale když tohle ignorujeme, tak moje oči býčí vlajku před sebou vidí. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš Šimek

Konečně nějaká pozitivní analýza 🙂

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: