15.04.22 Analýza LTC/USD – dlouhodobější pohled

5
(5)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Litecoin (LTC), stejně jako zbytek trhu s altcoiny, dostal menší výprask, což pro nás znamená, že došlo k podstatnému stažení předešlých zisků. Lidově řečeno se rychle vracíme tam, kde byl trh před několika týdny. V dnešní analýze ale budeme řešit dlouhodobější pohled na týdenním grafu.

Litecoin se totiž drží asi 75 % od svého historického maxima z května minulého roku. Když na trh nahlížíme tímto způsobem, možná jsou cenové úrovně, kde bude mít litecoin tržní dno, blízko. A tím myslím dlouhodobější tržní dno. Ovšem tržní dynamika je děsná. Tudíž to definitivní tržní dno přijde třeba až za rok, čili trpělivost růže přináší.

Aktuální situace na 1W LTC/USD

Kurz jistou dobu konstruoval ten klesající kanál. V podstatě od počátku roku, což je období, kdy skončila ta šílená volatilita, kterou známe z předešlého roku. Trh se zkrátka uklidnil. Spolu s tím ale klesly objemy a pořád soustavně klesají. Nyní jsou takřka na minimech. Čili nějaký širší zájem o litecoin naprosto minimální.

Ty slabé obraty implikuje, že by se situace mohla v dohledné době změnit. Podobné stavy totiž nikdy nevydrží věčně. Mimochodem, to je problém celého trhu s kryptoměn. Vtipné je, že třeba akciový trh je nyní mnohem dynamičtější a s větší volatilitou.

LTC

Kurz LTC se pokusil o průlom z toho zakresleného kanálu. To nevyšlo – zase podobné situace s průrazem nahoru byly i na ostatních trzích. Obyčejná býčí past. Dále si všimněte, že 100týdenní klouzavý průměr funguje jako rezistence. Naopak 200týdenní hraje roli supportu. Kurz se mimo jiné již poměrně dlouhý čas drží kolem 100 USD. Kromě toho, že jde o psychologickou hranici, historicky se kurz často mihotal kolem této hladiny.

Je proto reálné, že kolem uvedené hladiny kurz ještě jistou dobu zůstane. Které cenové úrovně jsou ale nejvíce přitažlivé z dlouhodobého hlediska? Samozřejmě roční low z roku 2018 a 2019 na S/R levelu 25 USD. Na Bitstampu je též roční low u zmíněného supportu z roku 2020, ale to je skutečně jen asi na této burze – pravděpodobně problém s likviditou.

Dle objemového profilu je point of control na 46 USD. Čili z dlouhodobého hlediska jsou i levely kolem PoC lákavé. Abychom se ale tak hluboko dostali, je třeba z aktuálních cen klesnout ještě o 55 – 80 %. To může vážně trvat ještě rok.

Indikátory

Co se týká indikátoru RSI, definitivní dno z konce roku 2018 bylo na hraničních 30 bodech. Aktuálně je trh na 42,5 bodech. Jestli se kurz propadne k výše zmíněný levelům, bylo by fajn, aby se hodnoty RSI nacházely kolem 30 bodů.

Závěrem

Dnešní analýza byla ze své podstaty spíš takovým dlouhodobým okénkem. Pokud mne sledujete pravidelně, víte, že víceméně kalkuluji s medvědím trhem. A ten nějakou dobu jistě potrvá. Proto je dobré sledovat úrovně, které během předešlého medvědího trhu fungovaly jako „beton“.

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
FC Slaboj Višněhrad

LTC/USD, no OK. Ale víc lidí by myslím zajímal pohled na LTC/BTC…

an onym

mě třeba ne.

Pedro

Tohle je nesmysl … litecoin je jedna z mala kryptomen co se realne pouziva … pujde nahoru a to hodne

spot_img