15.01.21 Technická analýza BTC/USD – Sentiment zase v oblacích

4.9
(18)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Do včerejší analýzy na Bitcoin (BTC) jsem ještě stihl kratičký update, neboť se v tu chvíli podařily solidní breakouty. Což byla normální reakce trhu na slova Joea Bidena, který avizoval 1,5 – 2 biliony dolarů v rámci slibovaného fiskálního stimulu. Jeho program s obdobnými věci počítá a on to pouze potvrdil. Americký dolar tedy dostal negativní zásah, státní dluhopisy dostaly zásah a všechna ostatní aktiva naopak posílila – drahé kovy, akcie a Bitcoin.

Fiskální a monetární politika má na cenový vývoj Bitcoinu obrovský vliv, což je pomalu kacířská myšlenka pro určitou část kryptokomunity. Vždy jsou makroekonomické konotace a ať se to některým líbí nebo ne, stačilo by, aby Fed zvedl dostatečně úrokové sazby a Bitcoin slítne na nové all time low. Takhle finanční trhy prostě fungují.

Co se tedy ještě týče včerejška, trh musel logicky na uvedenou proklamaci zareagovat, ale je otázkou, zda se nejednalo pouze o jednorázovou záležitost. Já si totiž myslím, že očekávání ohledně fiskální politiky je už dávno v trhu tzv. priced in. Agresivní účastníci trhu toho pouze krátce využívají, ale nic to nemusí změnit na střednědobém směřování. V závěru dne se totiž Bitcoin zachoval docela nerozhodně, což si brzy vysvětlíme.

Sentiment

Na trhu panuje nejenom cenová volatilita, ale radikální změny v sentimentu, který se mění z hodiny na hodinu. Ještě včera kolem oběda byl spíše pozitivní, ale k večeru zase panovala stejná euforie jako na přelomu prosince/ledna. Zasondoval jsem na sociální sítí a přesně to koresponduje s indikátorem sentimentu Fear & Greed, který během asi 48 hodin poskočil o cca 10 bodů nahoru.

Retail vážně věří, že v blízké době porosteme na 80 – 100k, což je od dosavadního ATH skoro 100 %. Takové emoce nejsou vůbec zdravé a už vůbec ne racionální. Bohužel to různí kryptoguru s nemalou sledovaností přifukují, protože právě tu sledovanost potřebují, když je to jejich hlavní zdroj příjmů.

Sleduji pár výborných analytiků, kteří mají sledovanost řádově většinou ve stovkách, max pár tisíců. A to dělají videa v angličtině, takže je dosah mnohem větší. Nicméně nedělají žádnou show, jsou neutrální a hlavně jejich řeči většina lidí nerozumí. Respektive ji nerozumí ti, co se nejsou ochotni učit. Pro ně je jednodušší jít tam, kde uslyší, že BTC půjde na milion. Tomu rozumí velmi dobře. A obdobného obsahu je nyní na YT mraky.

Aktuální situace na 1H TF DXY

K dolarovému indexu pouze ve stručnosti, jakmile se začala šířit proklamace Joea Bidena, kurz se rychle začal sypat. Když jsem pokles viděl, bylo mi jasné, že to bude mít nějaký fundament. Stačilo otevřít tradingeconomics a hned na mě vyskočila zpráva s řečenou proklamací. Drahé kovy, akcie a Bitcoin mírně posílily.

Jo, abych nezapomněl, asi si většina z vás všimla prohlášení Christine Lagarde. Trh na ty její řeči vůbec nezareagoval, což mě vlastně nepřekvapilo. Trh jaksi nebere prohlášení pohlaváru z ECB nějak vážně, čehož jsem si všiml už dříve. Kdyby stejné řekl Powell, byl by z toho určitě dump. Co se týče obsahu prohlášení, které pronesla, mě už nic u těchto „lidí na pravém místě“ nepřekvapí.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

V grafu jsem sice nechal zaznačený reverzní pattern Head & Shoulders s neckline, ale upřímně, nejsem si jistý jeho validitou. Potenciální pravé rameno má vrchol příliš vysoko, neboť retracement proti poslednímu dumpu je až 80%. Mimoto je zde i možnost další reverzní struktury v podobě klasického 123 patternu. Jeho invalidace nastane logicky ve chvíli, kdy cena překoná swing high (bod 1).

Naopak by se potvrdil, když by kurz prolomil swing low (bod 2). Cena se každopádně dostala nad S/R level 39 126 USD, což jsem bral jako velké vítězství pro býky. Vlastně jsem poté čekal rychlý průraz na all time high. Nestalo se, což nějak nechápu. Respektive, doposud přiblížení k ATH znamenalo jeho rychlé pokoření.

Nyní si trh není vůbec jistý a přijdou mi podmínky trhu strašně nerozhodné pro obě strany. Proto mi přijde rozumné vyčkat alespoň na prolomení swing high nebo swing low. Nebo nám trh nabídne časem zase jiný pattern (býčí vlajka, praporek), který nás mnohem lépe nasměruje. Jinak k 4H cenovému grafu asi nic jiného nemám, žádná dobrá další vodítka zde totiž nejsou.

Indikátory

Dle křivky RSI pozitivní momentum krátce ztratilo sílu, ale už je snaha trh zase vyrotovat směrem nahoru. Pokud se podaří na 4H RSI povyrůst nad 70 bodů, budeme mít potvrzení, že trh chce na nové ATH.

Aktuální situace na 1H TF BTC/USD

Na hodinovce je znát ta podivnost, která se stala včera pozdě večer. Jakmile trh prorazil 39 100 – 39 500 USD, čekal jsem pumpu. Proč? Protože dle Volume profile toho nad těmito úrovněmi zas tolik nebylo. Ano, menší rovnováha zde existuje (denní VP z 8. a 9. ledna). Nicméně jsem ji neměl za zrovna silnou.

Proto mě náhlý návrat ceny pod 39 000 USD dost překvapil. Nicméně tu máme další snahu o prolomení a pokud se povede, býci mají velkou šanci na druhý pokus ATH překonat. Přijde mi ovšem současný stav hrozivě riskantní. A abych nezapomněl, všimněte si, že cesta nahoru je doprovázena podezřele nízkými objemy. Určitě je potřeba řečenou skutečnost brát na vědomí.

Závěrem

Na závěr akorát opakuji, že aktuální situace je dost nebezpečná a nejasná. Trvale euforický sentiment není pro trh zdravý a pro každého racionálně uvažujícího člověka by to měl být red flag. Což neznamená, že trh nemůže nahoru. Riziko ztráty kapitálu je ovšem hrozivě vysoké.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 18

Buď první kdo článek ohodnotí

67 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
67 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal
Hodnocení článku :
     

No, amigos, začnu sledovat trh pouze jednou měsíčně 😀 Nejhorší je trh sledovat každou minutu, to vypadá chvíli hrozně bullish a za chvíli zas hrozně bearish. Typický je tady Petr 2, který na každé minutovce vidí obrat trendu už půl roku.

Přijde mi, že to nemá cenu řešit. Nejhorší je koukat na data z minulosti, protože každý si vybere ty svoje a není to vůbec objektivní.

pietro

🙂 🙂 🙂

Petr 2

Když stojim v koloně na cestě mám čas koukat do mobilu .
A můj pohled je pořad stejný čekam korekci , korekci přiznanou jedno v jakém časovém useku rok nebo pul a podle situace minimálně k 20k . A pote růst na nova ath . A tak to mám pořád celou dobu , to že komentuji výkyvy a rusty mezi tím je jen spekulace malým objem krypta kdy ciluji propady a odrazy . Coz jsou 2 rozdilne věci a strategie , ktere nastavim podle svých udělátek a čekam .
Tam kde stojím od prodeje minuleho roku ve velkých objemech na 18k stojím s nákupy pořád, strategii neměním a je jedno co se v tuto chvili aktuálně děje. A jak to vidí ostatní, vše ostatní mé obchody mezitím jsou pouze spekulace kratkodobé v malých objemech .
Proto me nazory se liši podle strategie nakupu . Ja se za to že stojim na nekolika nakupech a nejníže na 4k nestydím i když pro tuto chvili je to směšné chapeš , jsem na trhu dost dlouho a kdyz se mi smali před 3 lety že pujdem na pul mega nebo mega v korunach tak ted se mi smějí o opaku ze stojím tak nízko Takže tak .

ppetr1

investor si btc necha a nespekuluje s nimi – vy jste pravy opak 🙁

E15

Tak ono to “spekulování” má ještě jeden efekt a sice, že je to prostě zábava :-))). Navíc zábava na které se dá i vydělat, takže proč nespojit příjemné s užitečným. Taky jsem z 75% hodler, ale rád si trochu zaspekuluji… (někdy to nevyjde, ale většinou ano a btc se množí a množí, pomalu, ale jistě. Jinak ale všeho s mírou, nedělám takový ten odezdikezdizmus all in v čemkoliv…

chazmro

prosim vas, uz si neplette pojmy s dojmy. drzeni bitcoinu jedno jak dlouhou dobu, i kdyby to bylo 20 let NENI investice, ale opet jen spekulace, pouze na vyssim casovem ramci, to byste podle vaseho machrovani mel vedet. investice je to, co vam nese prijem, napr. najemni byt, nebo investice do akcie ktera plati dividendu, pripadne podil ve firme, kde mate podil na zisku, to vsechno nese prijem bez ohledu na kolisani ceny. nakup bitcoinu, zlata nebo i bytu, ktery zustane 20 let prazdny je pouze spekulace na to, ze cena bude vyssi. ZADNA investice to neni. chybi vam pochopeni zakladnich pojmu

ryban.mark

To mas ako so zlatom, tiez hovorim, ze investujes do zlata a zlato nie je spekulacia potom? Pouzivas tu istu metriku, spekulacia je vsetko.
Zdaleka ani nie polovica zlata sa vyuziva v priemeysle a na vyrobku sperkov a podobne, s vacsinou zlata sa nehybe a je brane ako investicne zlato.
Z toho tytulu by cena zlata sa mohla prepadnut narazovo aj pod 1000 USD za uncu a stavim sa s tebou, ze tak nizko nepojde pokial by Dolar vyrazne dohladnu dobu neposilnil a to si nemyslim.

Vela akcii co vyplaca dividendy su zase cenovo lacnejsie, zalezi od divident, mas to premietnute v cene.
alebo napr.byty, ceny nehnutelnosti rastu a najmy klesaju, toto normalne nie je. Ak by najmy kopirovali ceny nehnutelnosti u nas, bola by tam rovnaha, ale ziadna tam nie je, u nas su ine trendy ako v zahranici.

chazmro

ano, zlato je taky spekulace, investice rozhodne ne. kdyz koupim cihlu zlata za castku X a za 20 let prodam za stejnou castku X, tak mam problem. kdyz koupim byt za castku Z a za 20 let prodam za stejnou castku Z, tak mi INVESTICE 20 let prinasela penize z pronajmu. A to jsem to zjednodusil aby se do toho nemichala inflace. pokud spekuluju na pohyb ceny, a je jedno jestli daily nebo na 30 let, tak nejsem investor. pises vetsinou chytre, divim se ze to ted nechapes…

ryban.mark

To zacina riesit tretia generacia kryptomien ako DOT a dalsie.

Kryptomeny co ponukaju za rok vyse 20% zurocovanie su scam, ale su tam aj take, co ponukaju menej a tie za zmienku stoja.

ETH sa snazi napredovat a byt kryptomenou nie len druhej generacie, ale aj tretej ci stvrtej, oni su technologicki blazni, riesia aj neexistujuce problemy :-DD ale komunite sa to lubi.

Kryptomeny ti poskytuju vynos ci uz ich stajkujes, poskytujes likviditu, farming, poziciavas, nechas si pozicat, atd.. ale ja sa specializujem na traiding… na toto su experti chlapci od kryptovladu, na ich sa treba dotazovat.
ale tento rok zacnem uz aj ja stajkovat, ist proti trendom nie je rozumne prave… aj ked som to spociatku mal za absurditu, ale ujalo sa to…
Institucie zacinaju investovaj aj do DEFI a podobne.

ryban.mark

Okrem ineho, ak uz si tak premudrely, mozes kryptomeny stakeovat a dostavas odmeny, je to nieco ako forma dividend. To je vyhoda POS oproti POW, nech si kazdy vybere co chce.

pietro

Tak já ti těch 20-18k přeju. Sám mám taky zadané nějaké nákupy na těchto i nižších úrovních, ale spíš menší objemy. Ale moc nevěřím tomu, že by se to tam vrátilo.

E15

Mám to úplně stejně a má víra je stejně tak vratká… :-)))

Spaik

smeji a smat budou Peto…ja se treba jeste neprestal smat od tveho polsedniho komentu kde “jen blbci drzi neco co se redi do nekonecna” (tvuj koment k ETH)

Poslední editace 1 rok před přes Spaik
Petr 2

To byl koment k xrp , neplet si coiny mas v tom potom gulas , xrp je 100 miliard a na trhu pouze 50 a tak to bylo myšleno! Cena tomu i odpovida . Nesmiš si plest hrušky s jablkama , a pro tvou informaci na eth jsme stál od 80usdt bylo mi uplne jedno jak se ředí ,koupeny byl po redeni a náhodně

Ke každemu coinu mam svůj příběh a obchoduji je podle toho .
A vzhledem tomu že obchoduji pouze 6 coinu držím se informaci a strategie nákupu a prodeje dopředu každé zvlášť, a vis proč aby mne neovluvnovaly informace at uz u oropadu neg nebo pi euforii pozitivni tak pokud tady chceš vytahovat minulost tak si ji lepe pamatuj . Na tom mě neuvaříš pane spaiku 😉

Poslední editace 1 rok před přes Petr 2
Spaik

Bylo to v clanku k XRP ale to nic nemeni na faktu ze jsi tenhle slovni exkrement napsal k me poznamce ohledne ETH. Sam v tom mas gulas hnupe…aaaa i kdyby ne a psal jsi to k XRP tak pokud vim to se do nekonecna neredi 😀 A pokud drzis eth tak pak porytecky nepis hovadiny o tom “ze je tady jeden lepsi obchodnik nez druhhy kdyz investuji do neceho co se redi” 😀

pietro

Jardo, já bych si dovolil trošku jiný náhled na věc. Proč jsme hned neprorazili na nové ATH? Vidím to jednoduše. Investoři s velkýma penězma chějí stále masivně nastoupit do trhu. Ale nepotřebují spěchat. Proč by to dělali? Nechají trh uklidnit a pak to zase pumpnou. To je můj názor. Letošní ATH bude jinde, ne na 40k. 🙂
Ale krátkodobě k poklesu dojít může, o jistě ano.

peter123

Trh je teraz nerozhodný a ako pan Jarolim povedal všimni si objemy 1H TF su minimalne..Pokial nespikne cez tych 41K sviečka potvrdena objemami za mna čisty bull trap.

ppetr1

retail pri poslednim propadu prodal a instituce si pockali – tak si udelejte zaver sami 🙂

pietro

No z pohledu intradenního spekulanta možná bull trap, ale z pohledu investora, jehož investiční horizont je minimálně několik měsíců, se o žádný bull trap nejedná. Ten může být úplně v klidu.
Jinak já TA Jardy Jarolíma vůbec nezpochybňuju. Jsou zajímavé, užitečné a kvalitní. Pro lidi, zejména spekulanty, kteří dokážou myslet vlastní hlavou, jsou určitě přínosné. Jen jsem nabídnul svůj pohled na věc v trošku širším kontextu.

ppetr1

bud chcete investovat nebo spekulovat a to je sakra rozdil !!!!!!!!

pietro

Hmm.. a co tím chcete říct?

Petr 2
Hodnocení článku :
     

Stimul 2 biliony už zas tak moc není a navíc stimuly pomalu končí. Toho bych se nebál . Co se týče dluhopisů je to otazka vlaštovky z ust FEDu ale zvednuti úrokových sazeb se obávam že zase tsk rychle být nemusí i když k oživení stačí i půl bodu a náznak ochoty je zvedat ze strany FEDu.

Co se týče 38 -40k je vidět že síla zvedat v tuto chvíli a hledat nové ath není, jednak trh ukázal na ltc že umi i 40% down , takže instituce budou čekat na nižší nákupy pod 30k a hejlové musí vidět že pres 40 se tomu už nechce navic před vikendem se zbaví pozic ze strachu už o ně jednou přišli , tedy pokud diky malé volatilite to velci nevytahnou opět do oblak . Ale i kdyby diky nepříznané zatím korekci to cele stojí na vodé.

Jinak opět trefna analýza a shrnutí situace .

ppetr1

vy jste jednoduchej clovek – je mi vas lito.
kolik vlastnite usd dluhopisů????????????
nechapete vubec nic a vas Jarda rovnez.

Petr 2

Co si tak postavit na webu svůj Hejl CrYPt magazín, a stavět tam svá moudra, osobně by mě zajímalo kolik oveček jsi schopny potahat po výběhu a jak dlouho , místo toho tady zasrávat chaty nesmysly kde jsme všichni hloupí a ničemu nerozumime , nebo nezvládneš ani to ?

ppetr1

ja to zvladam v pohode – jen lidem doporucuji drzet a nespekulovat ,vy a pan jarolim tvrdi opak – je to prepaleny :-))))))))

Petr 2

My na rozdíl od tebe nikoho nepřesvědčujeme , ja zde stavím své uvahy a čekám na reakce které skladam do své kostky, narozdil od tebe se kritice nebráním naopak si sve uvahy ověruji kritikou , bráním se jen tvým dookola stejným presvedčením o rustu a ničeho jineho a tvým agresivnim dookola samým vypadum

peter123

Z tohto celeho mi vyplyva že vy ste hodler.Pan Jarolim Petr2 su pravdepodobne traderi.Pan Jarolim a traderi hladaju v analyzach vhodny vstup do obchodu a vhodny target aby boli v pluse.V grafe je proste vertikala a žiadny inteligentny trader nevstupi teraz do obchodu a neotvori long na 50k ked v grafe nieje vidiet žiadny dôvod na vstup žiadny pattern nič.Druhá vec je zase fundamentálna analyza ktorej sa tu dočkáte len minimálne ale vy ste na nu odbornik.

Poslední editace 1 rok před přes peter123
Fantom

Přesně tak, na fundamentální analýzu je ppetr1 odborník. Je to totiž fundamentalista 🙂

Spaik

Neni moc? tenhle stimul se rovna castce ktera pokryje rozpocer Ceske republiky na CTVRT STOLETI dopredu:D 😀 ty jsi nejvic ekonom , bilon sem, bilion tam ….vsak to neni moc. 😀

ppetr1

Respektive ji nerozumí ti, co se nejsou ochotni učit. Pro ně je jednodušší jít tam, kde uslyší, že BTC půjde na milion. – DOUFAM ZE TYTO VASE SLOVA NIKDY NEZAPOMENETE.
vas problem je ten ze nechpate fakta v souvislosti v konetextu veci a vyvoji politicko – ekonomicke situace.
kdybych se ridil vasemi uvahami tak bych uz davno prodelal ne jen kalhoty ale i spodky.
doufam ze to smazete :-))

Apas

Nebýt v danou chvíli v pozici je taky pozice a nejdůležitější pravidlo investora je nepřicházet o peníze. Pokud bych se měl řídit těmito základními pravidly dlouhodobého investování, pak je opuštění trhu který vnímám jako rizikový to nejlepší a jediné správné rozhodnutí, které můžu udělat.

Petr 2

Tj zbytečné , jemu to nevysvětliš, to že pro danou chvili bylo nebezpečné setrvat na 20 nebo 30k je jen o svém rozhodnutí , po bitvě na 40k je kazdy general , kdyby to spadlo na 10k z 20k byl by jsi za lháře , je někdy jedno co nepíšeš tady se spousta hejlu co řesí situaci az po bitvě.

ppetr1

Což neznamená, že trh nemůže nahoru. Riziko ztráty kapitálu je ovšem hrozivě vysoké. – BOZE MUJ – Z VAS NIKDY INVESTOR NEBUDE !!!
klepete se jak ratlik aby to slo dolu a mel jste pravdu – to se ale nestane.

Michal

Ty každým komentářem popřeš přechozí 😀

ppetr1

staci premyslet 🙂

Petr 2

No mega býčí vlajka by se začala tvořit na 1D grafu pokud by cena jak jsem psal včera spadla k 34 k , z druhe strany takova mega vlajka se vytvorila i na xrp než totalne propadl

Franta

Jo, jo, zkusili to agresívně vyhnat, ale ten pokus selhal. Nahoře u 39,5 prodávali také dost mineři. Retail by asi ve větším začal nakupovat po překonání 41 ?? Možná už ani ne, potenciál je prozatím vyčerpaný. Teď má smysl si počkat jedině na nějaké silné úrovně, až k nim trh dojde, jinak se to bude plácat, a potenciál výdělku je malý, riziko, že to půjde nahoru či dolů v malém range velké.

Franta

Pravda je, že se nyní sentiment mění každou hodinu, a jaká nálada nakonec převládne bude důležité. Trh je nerozhodný, protože je asi strach vytáhnout to výš, obava, že se nenabalí už na těchto úrovních noví kupci. Níže by se asi našli, ale možná zase až moc nízko. Časový rámec 5 minut je nyní v podstatě o ničem, dynamika trhu je momentálně menší. Bude důležité zda se udrží support na 36,6 potom by to bylo pořád relativně v poho.

pietro

To chce klid. Trh potřebuje odpočinout po takové jízdě.. 🙂

Franta

To je pravda, nezapomínejte, že normální trh nemá většinu času jasný trend. Bitcoin ho už měl dost dlouho, tak se možná zase budeme chvíli plácat, což asi znamená pomalu dolů, s tím že se budou bránit nějaké úrovně 🙂

Lukes

Články jsou psané pěkně, díky za ně. Přinesou poměrně stručně potřebné informace o náladě trhu, registenci, supportu, o tom, jaké se udály transakce, kdo to táhned nahoru atd… aniž bych musel někde hodinu googlit. Jsem HODLer,ale v takovéu růstu, jako je nyní, drobet odprodávam. Pád totiž přijde, jen nevím, jestli na 50k, nebo na 100k, dokoupím ze zisku opět více za nižší cenu.

Jen jedna věc… Mají ty technické analýzy z pohledu na patterny vůbec nějaký smysl?

K čemu patterny jsou, když jen čekáte na to, se vlastně vytvoří a nic podle toho nedokážete předpovědět, v podstatě je povrdíte až zpětně? Nejdřív H&S, pak to změníte na bull flag, výstup z toho vlastně nikdy žádný není. Nedává mi to smysl.

Pěkný den.

peter123

Len sa chcem vyjadriť k použivateľovi Ppetr1.
Vyzerate byť velmi skusený v oblasti krypta a trhov ako takých.Ale nechápem prečo máte potrebu prísť a pod každu analýzu kritizovať každého názor,možno dvaja čitatelia z 300 ktorí tu sú sa zamyslia nad vašimi komentármi ostatným ste úplne na háku.Pred mesiacom ste tu písali že korekcia bude maximálne 10 až 15% že je to normalna korekcia ako aj na akciovom trhu a že vačsia určite nebude a nedávno prepad o skoro 30%. Rozbila sa vám kryštalova guľa alebo čo sa stalo keď vám predpoveď nevyšla ? Mali by ste sa zamyslieť a ospravedlniť.
Ja byť na mieste adminov tohto magazinu tak už dávno mate ban.Nič proti vám nemám ale nemožem sa pozerať ako ste zjedli celu múdrosť sveta všetkých tu uistujete že žiadna korekcia nebude a dalšie taketo sra*ky.

ppetr1

zkuste premyslet.
btc se nepropadlo o 30%.

peter123

28% sorry.

E15

Podle mě je taky potřeba vzít do úvahy, na jaké úrovni se o míře té korekce hádali a tuším že to nebylo na cca 42tis, ale o dost dříve ;-))))

Manius Curius Dentatus

Dolar si to navzdory fiskálním stimulům namířil skrz roční trendovku, pokud u BTC na konci týdne nedosáhneme ceny nad 40-41K, budeme tu mít hnusnýho oběšence na týdenním TF…:-) cesta k menšímu dumpu na nákupy, tak je patrně otevřená.

Poslední editace 1 rok před přes Manius Curius Dentatus
pietro

To by bylo hezký.. 🙂

Petr 2

To snad není pravda , co ty jsi za exota ja tady pred 3 tydny jsem mluvil o dlubopisech , ze pokud se cena dluhopisu zacne zvedat a fed hleda zpusob jak je zvednout , zvedne se cena usd a tim padem poletí cena akcii a krypta dolu ,

Ty jsi se mi tady veřejně vysmal a myslenku jsi zavrhl!!!

A teď po 3 tydnech tady hraješ machra a zase jako osel kopiruješ odkazy . ???

Opět ze sebe děláš hejla roku . !!!!

AXLCOM

Dneska jen deset komentu ppetr1,ty jsi dneska nejaky utlumeny a pod praskama od Chocholouska co!Potrebuji radu od tebe pane krypto chytry,kde bude zitra cena bitcoinu porad me peetr1 rad si poslechnu tva moudra.

mattes
Hodnocení článku :
     

Já v 15 hodin prodal všechen (docela malý) zůstatek BTC a několik kusů ETH a mám klid a nemusím se nervovat a budu mít klidný víkend. Zisk byl a raději si počkám, než aby mi cena aktiv klesla o 40 nebo více procent. Bylo to již příliš riskantní, tak jak je uvedeno v tomto článku.

ryban.mark

Ok, na kolko chces BTC dokupovat ale?

mattes

Už nebudu kupovat BTC. Teď jsem koupil VET, to by mohlo mít do konce roku celkem dobré výsledky. LINK také a ještě mám nějaké ETH. Uvidím, BTC mě už moc nezajímá, není to moc zajímavé, je to o ničem a reálné použití také nevidím. Nezajímá mě jen krátkodobý zisk, spíše se i hodně dívám, zda je to vůbec k něčemu využitelné. Teď jsem hodně začínal používat NEXO.io, je to výborná věc, uložím tam ETH a 60% hodnoty si hned vyberu v USDC a koupím si další aktiva, které chci a ETH držím stále a tím jsem navýšil výši aktiv ihned o 60%.

Tomáš

Nechci snižovat tvé myšlenky, ale tomuto se říka gambling a přesně podle toho to dopadne = 0

viz: Teď jsem koupil VET, to by mohlo mít do konce roku celkem dobré výsledky

Prodáš zlaté vejce (pokud jsi ho měl) a koupiš vizi….

mattes

Já si třeba nemyslím, že je BTC zlaté vejce. Již ho nechci 🙂 Mám ETH a v mnoha kusech koupené ještě za levno a nějaké jsem prodal. Prodej jsem provedl na USDC, čekám na pondělí a nebo úterý, třeba zase koupím to ETH zpět a budu ho mít více a nebo uskutečním něco jiného, uvidím, nějaké plány v hlavě mám, ale ještě nejsem 100% rozhodnutý.

Michal

Já dnes odprodal 25% portfolia a zbytek držím. Včera Doty, dneska Uni. Možná je to brzo, ale pořád mám svoje černý koně (ETH, LTC), který podržím.
Vzhledem ke krátkému období, po které jsem tyto mince držel, jsem na nich v naprosto brutální zisku a nehodlám koukat, jak mi cena padá při propadu BTC.
Jsem připraven dokoupit zpět, ale klidně se toho vzdám a vemu cash.

Krypto podle mě není o milionech, je to spíš prostředek, jak dosáhnout mých snů, což se i plní.

Poslední editace 1 rok před přes Michal
ryban.mark

ak pride vyplach, poletia dolu, ja blbec som ich uz predal skorej, co sa tyka UNI.

Ale odporucam, ak pride cca 40% korekcia, mozno o nieco vyssia, dokup naspat cast UNI a tiez SUSHI, su to podobne projekty a aspon diverzifikujes mieru rizika.

Michal

Já se chtěl zbavit hlavně menších a mladých coinů. Jasně, někdo řekne, Polkadot je budoucnost, ale je tu krátce (respektive znovu obnoven je krátce) a při propadu Bitcoinu Dot úplně vykrvácí. To samý Uniswap.

Teď bych to opravdu viděl na pokračování korekce, kde altcoiny budou úplně umírat. Takže realizovat nějaké zisky je podle mě rozumné.

ryban.mark

Z fundamentalneho hladiska by nemali mat taku silu, ale na fundamentalne analyzy i technicke uz kazdy se*e.. robia sa tu pumpy o 200-300%…
Velryby sa hraju.. :-DD chlapci prasivi.

I TOP DEFI zaznamenali sialene rasty, u nich to bude podobne, vsetci budu opiu a potom to seknu, ja si myslim, ze u niektorych to bude 40-60% a vsetci uz budu nasrani preco nepredavali skorej.

Ja som teraz velku cas DOT zamienal za BTC, cakam este kym LINK vylezie k 23 Dolarov a prelievam ho do BTC… a potom cakam za nejaku dobu prudsi prepad… este je tu sanca, hoci nie az taka velka, ze by ADA mohla ist k 37 centom +-, tak uvidime, bola by to zaujimava predajna prilezitost. LTC sa tam placa.. :-))

Michal

ADU jsem prodal teď 😀 Ale mám tam 100% zhodnocení.
Tak už jsem zpět pouze na BTC, ETH a LTC. Návrat starých dobrých časů 😀

V kryptu je podle mě velký problém, že všichni koukají na tisíci % zhodnocení. I 10% ročně je reálně super, jen v kryptu je každý zvyklý na 500% a ohrnuje nos nad vším ostatním.
Udělal jsem dobrý čísla a jestli to vyletí dál…. tak mám pořád dobrý čísla a jsem skin in the game s top coiny, který stejně poletí nejvíc.

ryban.mark

ak si pesimista, nastab nakupy uz pri tych 40% korekciach ak pridu.
Druhe generacie kryptomien su mrtve, spostupne sa vsetkych zbavujem, este BNB si drzim z nostalgie, na LTC spekulujem, inak by som ho uz davno predal.

Ale coiny co tento rok poletia uplne do nezmyslov su SUSHI, UNI, SNX, AAVEE, EGLD, dost mozno ATOM, MKR, mozno VET, KSM, THETA, LINK by som neodpisoval, DOT je istota a ADA ide na plne obratky..
Otazne je IFY, to by som brala ko spekulaciu..
Teraz ma hype aj LRC napriklad, ale trendy sa menia aj s coinami.

Vsetky tie sra*ky ako EOS, TRX, IOTA, XTZ a miliarda dalsich podla mna umru.
XRP to asi nerozdycha.

Poslední editace 1 rok před přes ryban.mark
Michal

Jako určitě to poletí, ale teď bych opravdu očekával propad. Na těch 36k je silná rezistence, to jen tak nepřeleze. Ale stejně Bitcoin neprodám, to si nelajznu 😀

Ethereum podle mě hrozně překvapí. Vůbec bych se nedivil, kdyby se podívalo na 10k. Je to fundamentálně extrémně silný projekt, tam má konkurenci snad jen Bitcoin, který zas naopak nemá konkurenci 😀
Všechny ty alty jsou pořád jen v začátcích a kdo ví, jestli se někdy rozjedou.

Michal

Jako dlouhodobě jsem bullish, proto prodávám jen “shit” coiny. Ale opravdu je podle mě nereálné, že třeba do půl roka budeme na 100k.

ryban.mark

ja nie som sarlatan, ja vidim BTC do halvingu 2024 na ATH, 70 az 199K max.

Navyse, ak sa budeme blizit prilis rychlo k 200K, tam to muzu este poriadne seknut a nie, ze nie…

Do buducna si nemyslim, ze BTC zazije 70 a viac % korekciu, dost mozno to nebude ani 60%.
Navyse si nemyslim, ze BTC klesne pod 23 000 USD, dokonca je tu moznost, ze uz neklesneme ani pod 26 000.

Za dalsie, ETH na 10K najblizsie roky nepojde ani nahodou, jeho cena sa bude odvyjat od BTC a dokial vydrzi voci BTC za 0,016 az 0,045, tak je dobre, akonahle, nie, je zle, ale to je moj nazor za ktorym si aj stojim…
Priemerne ETH voci BTC by malo byt niekde tesne pod 0,03… presne to nemoze vediet nikdo.

Mam rad ETH, ale ETH nikdy nebude killer BTC, nikdy.
Kryptomeny mozu mat len jedneho pana a ten je jasny. Preco? Pretoze ludia to tak maju v hlupych hlavach nastavene, preto.

Michal

No já občas přehánim, 10k si ani nemyslim. Spíš jsem tím chtěl říct, že to pojede hodně.
Ale bude to výjimka. Jak si sám psal – většina altů je pasé, nic neudělají. Možná sem tam náhodná pumpa, ale celkově nic extra. Ostatně Tron je zářný příklad. To snad ani není kryptoměna, nebo nevim, ale určitě už to nikomu nic nevydělá.

ryban.mark

budem trosku oponovat, 39 000 sme sice prerazili, ale na 4H to bola slabota, ja som tvrdil, razantny preraz a to znamena, uztavaranie aspon dvoch sviecok na 6H nad 39 000 alebo aspon 3 sviecok na 4H a nejaka by musela mat stupajucu tendenicu, bol tam silny odpor.

Teraz je dolezite neist do konca tyzdna pod 32 600 a je jedno na akych sviecach, pokojne, ja na 5 minutovych, LOL.

ryban.mark

prinajhorsom by sme nemali ist pod 32 100 +- v opacnom pride je trend poruseni a caka sa, kym nam MA20 vysplha nad 20K a tam si pre nu buduci mesiac dost mozno pojdu, uvidime.

ak by sme si to dali presne emdzi tych 32 100 az 32 600, bolo by to nadherne otestovanie a tam sa rozhodne, co sa hora tyka, tam je to otvorene, v absolutnych cislach by sme museli ist nad 40,1K do konca tyzdna, osobne si to ale nemyslim.

Poslední editace 1 rok před přes ryban.mark

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: