14.01.21 Technická analýza BTC/USD – Nakupující vyvíjí další tlak, pokoříme dosavadní ATH? (Update)

4.6
(27)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Tak vás vítám u další analýzy na Bitcoin (BTC), na kterou všichni určitě netrpělivě čekáte. Trh je dost dynamický a neustále se něco děje, což je určitě fajn, protože stranové „plácání“ je pro všechny ubíjející. Jinak, stále v podstatě platí to, co jsem zmínil v úterní video analýze. Pokud jste ji neviděli, určitě ji zhlédněte.

Update 19:02

Jak můžete vidět, kurz prorazil poslední pásmo. Čekal bych mohutnou pumpu a mohutné likvidačky shortů, ale ono zatím nic. Každopádně trh nyní konsoliduje a čeká se, zda dojde k odrazu po úroveň all time high. Jinak má dnešní price action fundamentální základ – Joe Biden dnes prohlásil, že brzy bude fiskální stimul o 1,5 – 2 bilionech dolarů. Dolar to tudíž schytal a všechna aktiva (akcie, drahé kovy) přirozeně posílila.


Sentiment je stále pozitivní, ale už nikoliv euforický. Že se trh výrazně nepročistil, můžete seznat i právě ze sentimentu, který musí být alespoň neutrálního rázu. Ovšem ani nějaká kapitulace není v rámci bull marketu zdravá a lze z ní indikovat, že se cosi dost pokazilo. Mimoto se neustále rojí noví kryptoguru na globální, i československé scéně.

Nebudu si brát servítky, plácají občas vážně dost nesmysly. Jestli jsou jejich videa a „rádobyanalýzy plné emocí, je to pouze show pro diváky a nesmíte obsah brát příliš vážně. Že se jedná hlavně o show, spousta lidí nechápe a pak věří těm „fundovaným“ odhadům, že Bitcoin během pár let poroste na 1 000 000 USD. Sakra, on je problém odhadnout, co trh udělá za hodinu, natož za pár let.

Strašně moc proměnných vstupuje do rovnice, které mohou výsledek změnit. Pro zábavu je klidně sledujte, ale neberte moc vážně. Buďte kritičtí, ale nepleťte si kritické myšlení s arogancí vůči informacím, které se vám prostě jenom nelíbí.

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

Vzhledem k aktuálnímu pullbacku up se podoba současné týdenní svíce dost změnila a fakticky má extrémní bullish podobu. Ten dlouhý spodní knot je zkrátka sám o sobě vypovídající. Tedy zatím, protože je teprve čtvrtek, takže je spousta času na to, aby byla výsledná podoba svíce úplně jiná. Pokud se ovšem povede týden zavřít s tím dlouhým spodním knotem, trh chce bezesporu nahoru.

Expanze jako taková zůstává parabolická, což je zkrátka špatně. Trh se tím propadem vůbec nepročistil, což si ukážeme i na indikátorech. Opakuji, že dokud je v grafu parabola (pomalu vertikála) je riziko pro každého obchodníka a investora vysoké. Pokud do trhu chcete vstoupit, musíte zmíněné riziko brát na vědomí.

Indikátory

Na týdenním RSI je stále vidět ten zlom, ale díky aktuálnímu pullbacku se křivka pomalu narovnává. Je to vcelku sranda, neboť indikátor se navrátil téměř na hodnoty, na kterých byl před nedělním dropem. Nyní činí 94,3 bodů, před poklesem něco přes 95 bodů. A týdenní close je na 94,7 bodů.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Denní graf je i přes ten poslední drop pořád bullish. Svíce z 11. ledna má sice low docela nízko, ale následné vytažení je známkou nemalé aktivity nakupujících. Jinak je z grafu jednoznačné, že první větší rovnováha začíná až na 24 000 USD. Na vyšších úrovních jsou sice nějaké shluky, ale jsou docela malé. Zmíněné ovšem automaticky neznamená, že není od nich možný odraz.

K současnému pullbacku došlo na cca 30 000 USD, kde toho dle VP příliš není. Což je očekávatelné, protože lidi jsou pořád ochotni nakupovat a stačí jim i méně relevantní supporty, aby to vnímali jako příležitost ke vstupu do trhu. Riskantnější chování je zkrátka v dobrém sentimentu normální záležitost.

V každém případě, dokud cena nepřekoná dosavadní ATH, máme v grafu potenciální „dead cat bounce“. Tedy odraz mrtvé kočky. Logika za tímto pojmem není nijak komplikovaná, po každém větším výprodeji následuje automatická reakce v podobě odrazu. Obzvlášť, když se zlikviduje dostatečný objem longů. Dead cat bounce se potvrdí ve chvíli, kdy se vytvoří nižší high a prorazí poslední low.

Indikátory

Hodnoty RSI padly pod 70 bodů, ale nyní je snaha se vrátit zpátky. Jestli křivka neprolomí hraničních 70 bodů, bude to pro nás signál, že verze s dead cat bounce je o něco více reálná. Pokud však denní RSI vzroste nad 70 bodů, klesá šance, že pokoříme swing low na 30 000 USD. Denní MACD je bearish, protože křivky indikátoru mají za sebou bearish cross. Leč negativní momentum zatím nemá z tohoto úhlu pohledu zrovna sílu.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Na 4H grafu jsem provedl pár úprav, které mohou být do jisté míry důležité. Trochu jsem zapátral a změnil jsem neckline toho potenciálního reverzního patternu Head & Shoulders. Neckline by totiž mělo být spojeno skrze jednotlivá low, což jsem předtím neměl. V každém případě je H&S možné, než dojde k průrazu S/R levelu 39 126 USD (max 39 500 USD).

Jestli býci pushnou cenu výš, scénář s tímto patternem je pasé. Jestli budou ovšem medvědi úspěšní v obraně rezistence a kurz zarotuje zpátky k neckline patternu, roste šance, dojde k jeho uplatnění. Připomínám, že target je na cca 20 000 USD. Výsledek se snad do konce týdne dozvíme.

Dovolím si ještě okomentovat bull volume, které je doposud docela slabé. Kurz posílil od low asi o 28 %, což není málo. Nicméně můj názor je takový, že nákupní objemy nejsou k tomu zrovna úměrné. Mohli bychom z řečeného usuzovat, že reatil nakupuje a velcí hráči nabírají shorty? Logiku popsaná myšlenka jistě má.

Indikátory

RSI je bullish, ale momentum up je dost střídmé. Zas na druhou stranu můžeme konstatovat, že býci medvědy začínají přetlačovat. Jestli však začne křivka indikátoru strmě rotovat v aktuálních hladinách, je to bearish signál.

Aktuální situace na 1H TF BTC/USD

Jak jsem říkal včera, z denního Volume profile usuzuji, že kolem 36 500 USD někdo nabíral dost shortů. Nevím ovšem, zda to dělal retail nebo velcí hráči. Nicméně objemy nebyly malé a proto bych si dovolil tvrdit, že ať se jednalo o kohokoliv, nelze zmíněné ignorovat. Cena včera večer na třetí pokus prorazila a dokonce pásmo využila jako support pro odraz.

Ovšem shortů se zlikvidovalo málo, což poznáme z nízkého bull volume. Z čehož implikuji, že většina likvidaček a stopek těchto short pozic je až nad 39 500 USD a výše. Dokud trh neprorazí zaznačené pásmo, není jisté, že si jdeme pro nové all time high.

Indikátory

Podle hodinového RSI má trh problém překonat hraničních 70 bodů. Jestli už je problém povyrůst nad 70 bodů i na hodinovém grafu, měli by všichni longaři být na pozoru.

Závěrem

Koukám, že jsem se zase docela rozepsal. Doufám, že v dnešní analýze každý najde nějaké vodítko, jak nad trhem přemýšlet. Moje analýzy nejsou v žádném případě signály, ale hlavně neutrální edukační materiál pro lidi, co se rádi ve volných chvílích něco naučí. Pokud hledáte konkrétní odpovědi, zde je nenajdete. Takhle ani trh nefunguje. Pokud vám někdo tvrdí opak, lže.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 27

Buď první kdo článek ohodnotí

58 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
58 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

ja uz ty vase analyzy ani nectu.
vy jste opravdu zoufalec – predpokladam, ze toto bude smazano – uz jste mi smazal 2 prispevky s fakty !!
je mi vas opravdu lito.
duchod se vas zepta – kazdy ma svuj cas a kazdemu odmeruje stejne.
ja na duchod nikdy nespolehal !!!!beru jej jen a pouze jako kapesne.
spekuloval jsem parkrat to ano – je to ale kasino.

Kal

V podstate sa nestalo nič co sa nedalo predpokladať len opak ako vždy no, ja som chcel naskočít na 30k ale ing písal pôjde sa viac dole klasika opak. Jebat teraz čakám na prepad ale asi nebude keďže sa stane zas opak

Petr 2

Ted půjdem na 34k ,když věříš že pujdem na nove ath mas moznost to tam nabrat a na 30 jsme byli , zvedají to jen shorty . Kdykoli se to může sesypat ted uz začla faze nervozity.
Až někdo vysype pouze dalších 20k ks ,tak začne jizda , bohužel ještě je spousta hloupých hejlu kteri chtějí přijit o prachy takže se tady budem ještě chvili houpat .

ppetr1

vas problem je ten ze jste totalne hloupej 🙁
ocekavam ze do konce unora jsme na 50k.
sledujte zpravy – vy jste totalni magor a gambler.
kolik mio uz jste prodelal diky TA pana jerolima?!?!?!?
shortum a longum – absolutne nerozumite!!! – nemate info.jste jen a pouze gambler – nikoli investor.
je mi vas lito ze uz nemate zadny BTC – vse jste prokaucoval !!!!

Ondřej

Umíte něco jiného než jít na web někoho a urážet? Magor, hloupej, zoufalec, je mi vás líto a další obraty, které neustále používáte. Tak to nečtěte. Jen podotknu že chytrý člověk nikdy neřekne o někom že je magor, hloupej nebo zoufalec. Naopak dominantou chytrých je, že se dokáží skvěle pobavit i s popelářem. Myslíte si, jak jste nad věcí a akorát se shazujete. Tak věřte že bude milion USD do roka, ale netřeba dělat ze všech kolem idioty. Já si třeba práce pana Jarolíma cením. On je navíc frajer a nikdy neříká půjdeme na milion, nebo padneme na nulu, nakupte/prodejte. Jen hodnotí trh, grafy a situaci ze svého pohledu.

ppetr1

pokud by jste se drzel jeho rad uz nikdy nebudete vlastnit btc – staci.

Begy

jeho rad?
je to jeho pohled.
Taky né vždy souhlasím – ale neotravuju s tím ostatní.

Petr 2

Jdi uz do prdele !!!! A nelez za mnou pořád jak snopel !!

pietro

Shorty zvedají cenu?? To je nějaká nová teorie trhů? O tom jsem nikdy neslyšel. Můžete blíže vysvětlit?

Petr 2

Graf ted 15m na Binance ? A tj co?

pietro

Řekl bych že docela masívní nákupní tlak.. vidíte to jinak?

Petr 2

Na 40k masivni nakupni tlak 🤣🤣🤣🤣🤣👍určitě tak nakup take .

peter123

Pri shorte sa BTC nakupuje t.j. ak ma niekto short 40k target na 30k a stop loss na 41K stači aby nakupujuci vyhnali kurz na 41k a nastane pumpa.. teda ak je tam tych shortov otvorenych dostatočne

pietro

Jj. takže to znamená, že po vymetení stoplosů spekulanů na short by cena měla zase rychle spadnou dolů. Je to tak?

pietro

Jinak vyhnat cenu na 41k mi samo o sobě přijde jako velmi solidní nákupní tlak, když jsme před pár dny byli na 32k..

peter123

Nie.Po vymeteni SL sa BTC nakupuje takze cena pumpuje.

pietro

Takže další pumpa je očekávána i po vymetení SL shortařů? Já myslel že si odporujeme, že je tu diskuse o tom že trh má začít zase padat.. takže asi ne, jen jsme si nerozuměli 🙂

Kal

No ja ti neviem už teraz tam vidím 39.5ka to ešte nie je piatok ako ja by som bol rad za prepad lebo čakám dal som na inžiniera vystupil a zas som sa oplachol čiže realita je taká ak. To nedropne tak som v premrskal najväčší run možno v histórii nvm všetko je možné tak ci tak pravdu ma zatiaľ vieš kto tvoj kamarát ppetr1, ps podľa toho ako to agresívne rastie sa mi nezdá ze by to šlo dole a ostanú nám oči pre plač a môžeš písať ze búrza nie je čarovná pokladnička ale realita je taka ze to pôjde fakt hore hore a už smola.

Poslední editace 1 rok před přes Kal
Manius Curius Dentatus

A kde autor píše o tom, že bude propad? Pokud vím, vždy je v těchto analýzách pouze varování či konstatování, že trh je v parabole a následuje zhodnocení možného…

Kal

Si tu 1 den? Autor píše nonstop že to pôjde dole už od 18k len nihilizmus. Vela ľudí tu pindalo na to,, teraz si už dáva pozor a necháva si zadné vrátka že,, on muzikant,, ale kontext toho celého ten sentiment článku je negatívny ako percentuálne 70 na 30 ja v tom vidím tie keci a milne info rast je tak agresívny že sa to deje ďaleko skôr a inak to všetko reaguje ved ak máš čas najdi si každu ta za posledny mesiac precitaj si to a porovnaj to z grafom Btc a potom pochopíš o čom je reč to je prostě neuveriteľne 1x sa trafil jeden jediný teraz keď padol btc na 30k a aj to tvrdil ze pôjde oveľa viac dole úplne mimo zas je taka eufória že ľudia kašlú na suport prepad o 10 k hned výkup on písal niečo o 25 atď preto som ostal mimo trhu teraz kukám a mam nervy.

ppetr1

pan kal ma neskutecnou pravdu a zkuste se nad tim zamyslet.
je mi jasne ze mate fanousky – ti uz bohuzel diky vasim radam zadne btc nevlastni 🙁
vy rozhodne ne!!

peter123

Kal mali by ste čitať čo pán Jarolím piše pod každu analyzu-POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. No vy vždy robite opak a hneď ked sa niekde napiše že BTC by si zaslužilo ešte jeden drop dole hneď predaváte-klasicky nováčik.Namiesto týchto sprostosti čo tu pišete sa radšej choďte vzdelávať ako obchodovanie vobec funguje čo su to indikatory atď .. je toho veľa.Ak chcete počuvat ako pojde BTC na 1 000 000 chodte na kanal The Moon alebo MM Crypto to je content presne pre vas aspon Vas to ukludni.Keby ste začali vnimat kolko penazi prudi každym dňom do BTC a keby ste to pochopili vživote by ste nepredali ale naopak bez ohľadu na cenu by ste stale prikupovali.Nechcem Vás uraziť iba vam radim.Peace.

ryban.mark

Tak preco si na 30K nenaskocil? Ja som naskakoval v primere na 31,8K, este som to tu aj pisal. U ETH som naskakoval pod 1000 Dolarov, u LTC mi to nevyslo, ten som nakupoval za 129 dolarov.

Kal

Véd to nvm čakal som na 25k

ryban.mark

nechapem Vas all in hracov, zo dna na den z 42k na 25K nespadnes, nie teraz.
Ja som tiez cakal na vyssi pad, ale mozno sa tak nestane, co uz.

peter123

Viacerí ich nechápeme..Riadit sa jednou analýzou je chyba.Navyše používateľ Kal napisal že panovi Jarolímovi vyšla jedna analyza z neviem kolkych tak nechapem prečo sa riadil podľa tej včerajšej a predal..vážne divné spravanie..

pietro

Naprostý souhlas. 🙂

ryban.mark

moj problem bol, ze som pocital, ze 40K nemusime presiahnut, ale to je chyba.. lebo hromada hracov predavala za 39K a kupovala pri 32K.

lenze pravda bola taka, ze bud to zhodia nad 40 alebo uz tesne nad 35…
Nakoniec doslo ku kompromisu, zhodilo to na 41,8K a nakupili na 30,5.. rozdiel krasnych vyse 11 000..
kdo bol konzervativny.. predaval uz za 38,9.. a nakupoval o 6K nizsie.. a okaslal sa…

Manius Curius Dentatus

Analýzy nečte, ale přesně ví, že autor je zoufalec. A za základě čeho, jestli se mohu optat? A jinak, co je proboha asi investice do krypta, než že jde o čirou spekulaci…spekulace je všechno, i investice do zlata nebo čehokoliv jiného.

Poslední editace 1 rok před přes Manius Curius Dentatus
Kal

Kukám ze vy ich asi nečítate tak isto jedna vec ze sa správa arogantne ale druhá ci ma pravdu a áno má ju, mňa osobne zaujímajú fakty a nie decke hrkalky a emócie.Ak by ste sa riadil podľa tých Ta teraz by ste skôr riešil ci na noc použiť kartón alebo polystyrén tak by ste na tom bol skvelo.

Poslední editace 1 rok před přes Kal
ppetr1

cist je nemusim abych si zanalyzoval kazdy den zpravy – grfy je jedna vec a zpavy druha.
myslite si ,ze se vestec z omahy ridi TA ??? :-)))))
prusvih je ten,ze jeho akcie budou stagnovat – neveri technologiim – to jsem vam rekl ale prilis informaci aby jste je pochopil.

Milan

Škoda, že Vám ty příspěvky smazal, protože v těch ostatních je tolik moudra, až mám pocit, že jsme o něco přišli. Tak se rozepište, kritika může být na místě, ale v normálním podání. Tohle je jen trolení nic víc..

Poslední editace 1 rok před přes Milan
ppetr1

cekejte na propad :-))))))))))

pietro

Medvídci, tak co je? To byla celá paráda, ten hroznej propad?? Kde jste? Nějací slabí při té zimě… 🙂 🙂 🙂

Ondřej

Pěkná analýza. Já pro tuhle fázi mám tak trochu svou verzi, spousta lidí při menším propadu si nadávala, že neprodali a už to padá a řekli si až to vyleze na 40K nebo se to k tomu přiblíží, tak prodají, aby neztratili. Lidi jsou hamižný, neřeší za kolik koupili, ale kolik mohli mít. Další část lidí si zase říká tak korekce byla a už to leze zpět a větší hráči mají skvělou možnost jim prodávat crypto. Pokud se nestane něco zásadního, tak si myslím že se to někde poblíž ATH víc sesype na nějaký čas. A potom zase nějakou dobu každý menší růst bude využit hned pro prodej a vytvoří se silná rezistence. Když se šlo tehdá na 20K, tak byl propad na 13K, následně to začalo růst k 18K a sesypalo se to. Tím neříkám že to tak bude, jen lidi by měli vnímat i minulost, jelikož je hodně lidí, co podle toho reaguje, případně co se chová stále stejně, navíc i větší hráči toho mohou využít. Ono když to roste, tak dost lidí ztrácí soudnost, to že teď je to něco jiného jsem slyšel už milionkrát v minulosti. Taky se vždy najde nějaký důvod, instituce, potom že cena kopíruje technologický firmy, následně zlato, potom kurz dolaru, potom ty hloupé instituce, který přece investují jen zlomky peněz a vůbec jim na nich nezáleží a tak dají 100 mega a chtějí miliardy dolarů atp.. Přeju každýmu, aby za měsíc nelitoval že neprodal na krásných a rekordních hodnotách.

ppetr1

hamizni jsou ti co premysli ve fiat menach.
zadny bohaty clovek nepremysli timto zpusobem.

Michal

Na tomhle je vidět, jak si každý vybere to svoje.
Já zas říkám, že cena šla rok po půlení vždy nahoru.
Ty zas, že minule se to taky odrazilo a nakonec spadlo.

Zbytečný tyhle věci řešit. Jeden kouká na to a druhej na ono.

Tomáš
Hodnocení článku :
     

Já bych chtěl autorovi poděkovat, rád si přečtu jiný názor. Pravděpodobně to co píšete je naprostá pravda, ale v reálném trhu to nefunguje kvuli emocím pokud by vše dělali stroje
pak asi ano ovšem to by všichni měli stejné informace a dostali bychom se do patové situace. Zjednodušeně potom co vidíme, co se stalo, vždy najdeme nějakou matrici na kterou to napasujeme problém nastává když ji máme najít před tím než se to stane. Jediná dlouhodobě fungující strategie je HODL do této chvíle na ní jediný člověk neprodělal a to je fakt.

ryban.mark

Pokial sa bavime o BTC: tak mas pravdu, okrem neho este BNB, DOT je pri ATH, ciastocne LINK, projekty z marketkapitalizaciou pod 3 miliardy nepocitam.

Z tych tisice a tisice v podstate to dokazalo len par projektov.
Teraz otazka do buducna, BTC zatial nic neohrozi, DOT je velmi zaujimavy projekt, takze on dokaze este impozantne rasty, ja mam aj LINK aj BNB.
H vacsich projektov ATH dosiahne ETH a s najvacsou pravdepodobnostou aj samotny LTC.

A nemysli si, ze vstci mali v BTC aspon 70%.

pietro

CMC: Wrapped bitcoin???? Mávnutím proutku no.1 v tržní kapitalizaci. Co o je do háje za sr…u???

ryban.mark

Pane ing. Jaroslave Jarolime, ja ocenujem to, co tu pisete, ludia jednoduchsi si z toho mozu vela zobrat.

V minulosti som Vam pisal, ze jeden z najdolezitejsich indikator u BTC pri bull rune je MA 18 1W az MA 20 1W.

Ale okrem toho sa zamerajte one chain data, odporucam si zaplatit sluzbu a sledovat to tu https://glassnode.com/metrics

Mat zaplatenu sluzbu na traidingview je jedna vec a sustredit sa na volume profile, ale volume profile je pre day trajderov a to vy nie ste, ani ja nie, popravde. Zvazte to a posunute sa vyrazne dalej, progress je dolezity. Ak mi date zvolenie, mozeme si tykat, dovtedy ja Vam tykat nebudem.

peter123

Škoda že každy kto tu je si mysli že pán Jarolim vidí do buducnosti..Nechápem tuposť ľudi ,ktorí predaju BTC len na základe jednej analýzy

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik! — Keby ste si všimli toto pod každou analyzou pana Jarolíma a pochopili to tak taketo dementne komentare by ste tu nepisali (česť výnimkám) peace. 🙂

CryptoHodler

Když tady čtu ty komentáře traderů, tak se divím, že vám to za ty nervy stojí. Já jsem taky kdysi obchodoval s akciemi i kryptoměnami a jediný výsledek byl, že jsem na obou prodělal opravdu velké peníze. Nikdy jsem nenašel způsob, jak být v tradingu dlouhodobě v plusu. Ti profesionální, schopnější a mnohem lepší obchodnící mě vždycky oškubali jak slepici. Tak jsem změnil strategii, je ze mně hodler a jsem vysmátý, v klidu a v pohodě. Bitcoin i altcoiny rostou a až přijdou další propady tak ať přijdou, já mám čas, do důchodu daleko. Navíc pomocí stakingu můžete vydělat i nějaké ty mince navíc, což taky není k zahození. A pokud si myslíte, že už je na hodling pozdě, tak rozhodně není pozdě, krypto má celou budoucnost ještě před sebou.

ppetr1

na hodling neni pozde a drzte sve btc do duchodu – oni se vam odmeni.
lepsi nez penzijni fond na 40 let 🙂 po 1 000kc/mesic.
ovsem myslenka jardy je – to padne.spekulant.

zrejme se budu muset presunout na vase stranky – jen to chce cele predelat – je to takove amaterske 🙂

mattes
Hodnocení článku :
     

Mně se články a videa od pana Jarolíma líbí. Doufám, že bude pokračovat v tom, co dělá, protože je to užitečné. Nikdy neříkal, zda to půjde nahoru a nebo dolů, ale jen sděluje technické údaje, aby se poté mohl člověk sám rozhodnout. Přeci má každý v hlavě, co je jeho cílem a toto mu buď potvrdí vlastní tezi a nebo vyvrátí a dále si může udělat svůj vlastní průzkum. Myslím, že nyní je hodně lidí nervózních, prodat, koupit, já nekoupil a teď to jde prudce nahoru :-))) Někdy jsou to nervy :-))

ppetr1

to mate pravdu – ale pan jarolim uz tu pres 1/2 roku rikat jaky bude masivni propad !!!

Franta

Lepší je sledovat trh co dělá, jak jsou jednotlivé svíčky dynamické, které úrovně byly rázně zamítnuté, to je nejlépe sledovat live, než pak hodnotí z grafu zpětně, pokud to z něj neumíte do určité míry díky zkušenosti vyčíst. A pak opravdu ty silné úrovně, já jsem třeba nečekal, že trh půjde níž, protože jsem viděl, že se mu už pod 32k prostě nechce, tudíž logicky jdeme up, pak jsem viděl že snadno projde i úrovní 36, zase jedeme nahoru a teď zřejmě otestujeme ATH.

ryban.mark

najlepsie je sledovat one chain data, priliv a odliv BTC z centralizovanych burz, priliv a odliv FIAT mien z burz, ale kdo to robi z beznych ludi?
Ked presuvali vyse 100K BTC z burz postupne ak sme prekonali 15K, nieco sa chystalo, to nieco inklinovalo, ze pojdeme minimalne k 30K.

Volume profile vyplnuju silni hraci, algoritmicki boti, na zakalde dat sa odvyjaju ceny, hladat nejake neviem co v rezistenciach nevedie k ziadnym vysledkom.

Jedina moznost je tozbor 1W sviecok, ale i 1D, ale pochopil som, ze z nich sa nic nedozvies.

Pokial vlastnis data, na zaklade nich pochopis minulost, pohyby na grafoch uplne vsetkych sviecok.
Aspon cast dat si mozes zaplatit, ci to bude stacit, neviem, tak daleko som nikdy nezazsiel..

Opiera sa to sice zaklady nejakych TA, ale ak nevies urcovat percenta, je to gambling.

Kryptomeny su ine, je to len o datach, zatial, az bude BTC kolosalnych rozmerov, tak uz s nim asi nepohnu.

Poslední editace 1 rok před přes ryban.mark
Franta

Však ti většina úspěšných traderů dnes řekne, že jen o TA to prostě není. Jasně pomůže ti určit úrovně, proto je stále důležitá, ale bez dodatečných dat nebo citu pro trh je to tak 50:50, či ještě méně. TA možná dobře fungovala před 50 lety, kdy lidé příkazy brokerovi zadávali telefonicky. Dnes to každý nakliká během sekundy. Na Bitcoinu ještě tolik nejedou algoritmy jako třeba na SaP, takže davová psychóza docela funguje, takže nakupovat když teče krev, a prodávat v závratné euforii, může bejt dobrej nápad. Využívat více dat, to si musí člověk otestovat, zabere to čas, a to většina lidí prostě nemá, a tak skáčou do trhu podle emocí. Proto se u Bitcoinu speciálně sleduje ten fear index a sociální sítě, a instituce to prostě jen postrčí tam nebo onam, kdy uznají že je to zralé na setřel nebo využijí hypu.

ryban.mark

je to nevyspytatelne.. V podstate ano, nezavolas telefonom, ako to robili v 80. rokoch alebo skorej, ci v 90. rokoch este, ale urobis to inak.

Ak by to microstrategy a grayscale nepopohnali a neskupili k pol milionu BTC, dnes by bolo ATH este z roku 2017.

Ja uz sa viac spelializujem na menove pary ETH, DOT, ADA, LTC, ciastocne BCH voci BTC, maju stale urcity hype a dominancia BTC ak nepojde cez 75% je to OK, inak sa okaslem..

Ja kryptomenam verim, ak by nie, drzim len BTC a prikulujem a neriesim nic..
je to najmenej rizikova metoda zo vsetkych pokial clovek veri, ze BTC tu bude aj o 20 rokov.

Poslednych 10 rokov sa oplati DCA metoda najviac, ale mam otazku, ak sa to do buducna zmeni, co potom? Cim dalej ludi si viac a viac spori touro metodou, tak mam strach, ze raz pride prepad este vacsi ako v roku 2008…
a trhy sa z toho budu spamatavat nie 2 roky, ale pokojne aj o dost dlhsie..

Apropo: poznas niekoho, kdo analyzuje tie data a vychadza z nich?

Poslední editace 1 rok před přes ryban.mark
Franta

Hele nevím, úplně zdarma ty analýzy nebudou. Já si newslettery neplatím, abych ti napsal, kterej je dobrej. Sám sleduji třeba https://cryptoquant.com/overview/btc-exchange-flows
Pak se dívám na grafy https://www.lookintobitcoin.com/charts/ tam jsou zdarma, ale za alerty si tak musíš zaplatit, jinak to je zpožděné, což je vcelku na nic, alespoň pro daytrading, či swingové obchody – částečně. Většina lidí do toho stejně nepronikne, tak je lepší, když drží a věří, výkyvy je nerozhodí. Jenže takhle může dělat “analýzy” a dávat doporučení skoro každej. To nic nestojí, a dobře se to plácá 🙂 Pokud chceš prachy točit, tak je třeba bejt opatrný a používat ještě něco navíc. Mít rychlé reakce a velice dobře vědět, co děláš, to není už nic pro mně, ale na několikadenní bázi, což je můj časový rámec, to ještě jde, to si stanovím profit targety a většinou to tam dojde, bitcoin jde dělit, takže stačí odprodat jen část pozice, jelikož jde zatím furt nahoru, tak se jde dobře vozit.

ryban.mark

dik za reakciu a sorry, ze som sa ozval az tak neskoro. ak budem mat cas, mrknem na to a v buducnosti budem reagovat, vidavam ta tu teraz relativne casto. Dobru noc.

ppetr1

ano retail vyprodal a instituce nakupovali :-))

Manius Curius Dentatus

K té analýze mám jen to, že týdenní close je nyní skutečně velmi důležitá. Pokud tato svíce zavře v současném tvaru, tak tedy nesouhlasím v tom, že je to bullish. Dle mého názoru je to zatím hnusný oběšenec, i když vím, že BTC už na tyto obratové záležitosti nebo patterny zvysoka kašle…. 🙂

Franta

Můžete už jedině doufat v další dvojitý vrchol, nebo v jeden vrchol větší a druhý menší, nebo prostě pohoda, týdenní svíce byla zase vytažená a to je hodně bulish 🙂 Jasně ještě je čas, ještě nezavřela, ale je odliv nebo příliv prostředků na burzy? Napovím vám, situace je teď víceméně v rovnováze, stačí málo a začnou to pumpovat, ale když budou chtít tak to i shodí. V podstatě nyní nejvíc prodávají mineři. Hezky jím to vykupujou, takže za chvíli už nebudou moci cenu ovlivnit. Nemyslím si, že ti co jím to vykoupí budou mít zájem jít hned dolů, retail to totiž vykupuje minimálně, zatím, pak jím to instituce zase narvou, ale měli bychom jít výš.

Alexsxxx

Já budu bystřit až začnou pumpovat úplně nesmyslně totální shitcoiny, dokud se toto neděje tak zůstávám bullish a beru riziko, že tento bullran bude rozdílný od předchozích..

Fantom

To se už děje. Když pumpuje DOGE tak to je ukazatel FOMO celého kryptotrhu.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: