14.04.21 Technická analýza BTC/USD – Pokračujeme nahoru

4.9
(8)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Jak jsme si řekli ve včerejší analýze na Bitcoin (BTC), trh konečně dokázal prorazit na all time high a růst velmi brzy začal solidně akcelerovat. Nyní je pro nás nejdůležitější, zda dojde k stabilnímu růstu objemů, protože je nutné nalomit tu klesající tendenci. Pokud se to nepovede, rostou spolu s tím šance na uplatnění ending diagonal.

Co se právě týče těch objemů, psal jsem, že si musíme minimálně 48 hodin počkat. Jestli tedy dnes a zítra bude nákupní tlak převyšovat předcházející volume, tak je to bullish signál. Jinak ten ending diagonal si do grafu kreslí, čím dál více lidí. Už jenom proto počítám s tím, že se velmi brzy dočkáme silnější snahy Bitcoin kolem 67 000 USD shortovat.

Aktuální situace na 4H TF DXY

Určitou zajímavostí je, že na dolarovém indexu se naopak hraje o to, zda máme v grafu leading diagonal. Rozdíl mezi ending a leading diagonal spočívá v pokračování/nepokračování v nastaveném trendu. Jak je vidno, kurz se vylil ze zakresleného klínu a nyní se tedy hraje o to, zda DXY pumpne.

Kurz by určitě Neměl padnout pod 91 bodů, protože se jinak leading diagonal zneplatní. Pravděpodobnost otestování low se tak zvýší. Leč osobně si myslím, že i týdenní close pod 92 body je pro americký dolar medvědí signál. Respektive čím níž pod 92 body, tím hůře. Tudíž zavření týdenní svíce těsně pod uvedenou úrovní ještě není takový problém.

Jinak se zdá, že na RSI se postupně zneplatňují býčí divergence. Zatímco na MACD je jich celá sbírka. Signály generuje jednak histogram a jednak křivky indikátoru. Uvidíme tedy, zda index ještě během aktuálního týden zareaguje impulsem. Deflační tlaky převažují, takže bych z fundamentálního hlediska odraz očekával. Pro Bitcoin by se samozřejmě podmínky zhoršily.

Aktuální situace na 1D TF BTC

BTC

Co se tedy týče denních objemů za úterý, tak jsou slušné a převyšují předešlé denní volume z nedávné doby. Aby ale Bitcoin zneplatnil divergenci, musí volume soustavně stoupat. Tudíž nestačí jednorázový spike u impulsní svíce. Potřebujeme pokračování, jinak se zvyšují šance na uplatnění ending diagonal a pak třeba poslední zhasne.

Zas na druhou stranu, už včera jsem říkal, že takových patternů jsme na BTC měli tolik a stejně jsme se dočkali průrazu up. Proto je důležitý kontext trhu a ten je nyní dost odlišný. V rámci zakreslené struktury je každopádně prostoru dostatek na to, aby se kurz uvnitř pohyboval ještě do začátku května.

Aktuální situace na 4H TF BTC

Nyní přejděme k 4H grafu, kde též můžeme sledovat vzedmutí nákupního tlaku, který je zatím docela stabilní. Očekával bych tedy, že nynější týden atakujeme horní stěnu struktury, což je cca 67 000 USD. V blízkosti řečené cenové hladiny počítám s tím, že prodejní tlak začne narůstat, protože medvědi samozřejmě ucítí obrovskou příležitost.

Jestli by se vážně trefili do topu, tak z těch shortů uvaří dobrý zisk. V těchto chvílích je každopádně potřeba, aby nákupní tlak zůstal stabilní a trh měl vůbec šanci otestovat uvedenou úroveň. Osobně ovšem moc nevěřím tomu, že se na první dobrou povede stěnu prorazit. Jestli k tomu má skutečně dojít, hádal bych, že se breakout podaří až na druhý pokus.

Leč do budoucnosti nevidíme, takže si musíme počkat na reakci kurzu a objemů. Jestli dojde k přesvědčivému odrazu doprovázeným mohutným prodejním tlakem, dostali bychom silný medvědí signál. A řečený signál dost medvědů namotivuje, aby začali shortovat. Zatímco býci mohou ztratit odhodlání. Takže uvidíme, co se zde stane.

Indikátory

RSI je nesmírně býčí a zatím bez divergence. Takže si myslím, že je opravdu šance, aby Bitcoin ještě během aktuálního obchodního týdne atakoval horní stěnu patternu. Teoreticky vzato k tomu může dojít již během hodiny, protože jsme strašně blízko. Otázkou je, zda setrvačnost vydrží.

Závěrem

Otestování horní stěny nám dost napoví, takže si myslím, že se vyplatí počkat. Ona je totiž velká šance, že zde dojde k silnému zamítnutí a trh se pak může krapet vysypat. Záleží samozřejmě na urputnosti býků a zda mají ještě dostatek nábojů. Přece jenom byla ta parabola divoká a trh se musel dost vyčerpat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: