13.12.20 Technická analýza Waves/USD a Stellar/USD – Některé altcoiny pumpují, jiné vyčkávají

3.7
(3)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

V dnešní analýze si opětovně rozebereme altcoiny, konkrétně Waves a Stellar (XLM). K dnešnímu dni je to přibližně tři týdny od poslední analýzy a za tu dobu určitě k zajímavému price action již došlo. Jak jste si jistě všimli, Bitcoin a některé altcoiny jsou prozatím ve fázi malého oživení a není úplně zřejmé, co z toho vzejde.

Někteří možná slaví, že je po korekci, ale mě tohle plácání jako ukončení korekce nepřijde. Avšak některé alty skutečně vypadají, že by mohly i prorazit. Jsem ovšem toho názoru, že je aktuální situace pořád dost riskantní, a proto je dost předčasné vyvozovat důležitá obchodní rozhodnutí.

Určitě si přijdou na své krátkodobí obchodníci, co drží pozice maximálně několik dní. Ovšem pro střednědobé či dlouhodobé obchodníky a investory není aktuální stav trhu příliš přívětivý.

Aktuální situace na 1D TF Waves/USD

Waves po odrazu na supportu 5,83 USD dokázal dokonce překonat all time high z konce listopadu. Docela překvapivé, ale evidentně na tomto konkrétním trhu je jakési FOMO. Nicméně během toho dropu ztratil Waves 35 % ze své hodnoty, což lze považovat za dostatečné pročištění, aby trh mohl několik dalších týdnů růst.

Ovšem v dlouhodobém kontextu to nestačilo, protože trh je i přesto očividně dost přepálený, s čímž roste riziko nenadálého dropu. Co se týče aktuální struktury trhu, máme před sebou bearish pattern rising wedge. Dokud je zkrátka cena uvnitř zakresleného útvaru, tak existuje nezanadbatelná šance, že se trh tvrdě vylije.

Samozřejmě s průrazem horní hrany se situace změní k lepšímu. Avšak do doby, kdy je cena v rámci wedge, je potřeba být opatrnější. Objemy nejsou nic moc v kontrastu se závěrem listopadu. Ale nejsou ani miniaturní. Co se týče volatility, tak ta je dost velká na obě strany trhu. Hlavně aktuální týden byl docela divoký.

Bez velkého stop lossu si člověk mohl být jistý, že ho to z trhu vykopne. Už jenom z tohohle důvodu je absurdní hledat na trhu s Waves možný vstup, protože bez širokého stop lossu (klidně i 15 %) je dost vysoká šance, že vás to vykopne ven. Avšak široký stop loss znamená, že jste ochotní nést příliš velké riziko – 15 % pozice je i na krypto strašně moc.

Indikátory

Na RSI byla mohutná medvědí divergence a možná pořád i je. Trh sice zareagoval dropem o více jak 22 %, ale nemyslím si, že proběhlo plnohodnotné uplatnění. Na vrcholech křivek MACD je též divergence, takže na denním grafu trh vygeneroval dva prodejní signály na dvou relevantních indikátorech.

Aktuální situace na 1D TF XLM/USD

Stellar pokračuje v korekci do těchto chvil, ale když budeme vycházet z podoby korekční struktury, dalším pravděpodobný směr je zřejmý. Korekční struktura je totiž falling wedge s bullish pozadím. Je tu vlastně opak předešlého trhu. Už v těchto chvílích je snaha o breakout, ale zatím není stoprocentně jistý.

Pokud ovšem nakupující budou v nákupním tlaku úspěšní, je šance na brzké atakování vrcholu u S/R levelu 0,24 USD. Že býci vyhráli, se dozvíme díky rostoucímu bull volume. Bez rostoucího bull volume není pohyb potvrzený a v konotaci na to roste pravděpodobnost bull trapu. Nelze brát v potaz pouze cenové pohyby ve formě rychlých pump.

Indikátory

RSI padlo pouze na 50 bodů, což je dostatečný pokles pro pročištění a jednak zachování bullish podmínek na trhu. Momentum se každopádně zvedá a křivka teoreticky může vytvořit konvexní tvar (U). U MACD přirozeně převládá negativní momentum, ale na základě histogramu indikátoru už minimálně dva dny slábne.

Závěr

Mezi trhem Stellaru a Waves je dobrý kontrast a chtěl jsem na tom ukázat, že ne všechny altcoiny mají zcela stejný vývoj. Hodlerům Waves se určitě líbí, že po krátké korekci zase posiluje, ale je potřeba kalkulovat s tím, že může přijít nepříjemný a nečekaný pád.

Stellar je nepochybně slabší, ale korekční struktura zaručuje, že trh si dostatečně odpočinul. Noví obchodníci a investoři zkrátka dostali šanci vstoupit do trhu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img