12.01.21 Technická analýza LTC/USD a BCH/USD – Jak jsou na tom po čerstvém dumpu alty?

8
litecoin
Zdroj: Pixabay.com

Ve včerejší analýze na Bitcoin (BTC) jsme si v rámci možnosti popsali průběh dumpu a celkový stav trhu. Vzhledem k tomu, že je vývoj docela dynamický, později odpoledně vydám další video analýzu na trh s BTC. Sledujte tedy web, budete pak upozorněni. Nyní si ale stručně rozebereme trhy s coiny Litecoin a Bitcoin Cash, kde propad nebyl vůbec malý.

Nicméně neproběhla žádná velká hrůza, což nám říká, že trhy s altcoiny jsou docela stabilní. Očekával jsem totiž, že dropy budou řádově o cca 10 p.b. hlubší. Co se týče vypozorovaného sentimentu, Twitter, Facebook, Youtube je pořád docela greedy. Pouze ze strany nováčků je cítit strach/frustrace z budoucího vývoje. U ostatních převládá dobrý sentiment.

Medvědi jsou jinak docela aktivní a vůbec se nebojí trh shortovat, což je docela změna oproti předešlým týdnům. Drtivá většina tržních účastníku brala pouze longy. Nyní je snaha situaci vyvážit. I přesto především na Bitfinexu je ten poměr cca 85:15 ve prospěch dlouhých pozic (BTC). Jinak burzy začaly cítit ve vzduchu problém, tak začaly omezovat některé funkce platforem. Etoro šlo ještě dál a donutilo všechny longaře zavřít svoje pozice, které měly na páku. Všichni se zkrátka báli, že začne problém s likviditou.

Aktuální situace na 1W TF LTC/USD

Začneme asi s našim digitálním stříbrem, které dosáhlo skoro S/R levelu 189 USD. Jedná se o obrovský úspěch, protože na řečené úrovni byl trh naposledy v dubnu 2018. Po velmi dlouhém čekání jsme se dostali hrozně vysoko a hlavně býci byli schopni překonat nespočet S/R levelů. Týdenní graf je na základě řečeného extrémně bullish. I kdyby cena spadlo do rozmezí 95 USD – 81,73 USD, stále je bullish.

Kurz především překonal swing high roku 2019, což je z technické stránky věci hrozně pozitivní. Jestli se nic nepokazí, mohli bychom se během jara opravdu dostat na all time high. Proč až na jaře? Protože se během toho rally trh vyčerpal a jsem skeptický, že bude stačit týden na to, aby expanze zase nabrala stejnou sílu jako měla od října po začátek ledna.

Pojďme ale k té negativní části naší analytiky. Svíce z minulého týdne se zavřela jako spinning top (točící káča). Jmenovanou svíci nám grafy v poslední době generovaly vcelku často, ale jednalo se o nižší časové rámce. Akorát zopakuji, že vážnost svíce spinning top závisí na kontextu. Sama o sobě není bearish povahy, ale naznačuje zaváhání. Což je ok, protože následná korekce je zravá.

Nicméně po silném rally může tahle svíce odstartovat dlouhý pokles. Všimněte si, že vrchol z roku 2019 má též podou spinning top. Stejné platí o vrcholu z února 2019. Ve vizuální podobě je pouze rozdíl v jejich velikosti, ale já si myslím, že na tom příliš nezáleží. Svíce jako svíce. Teď ale dávejte velký pozor (hlavně domýšlivci), od října se kontext trhu změnil.

Proto moc nedávám šanci tomu, že po té naší točící káče trh smaže 80 % dosavadní expanze. Co se každopádně týče čerstvého odrazu, dobře trh zareagoval na 114,51 USD. Čekal jsem, že k podobnému odrazu dojde až na S/R levelu 95 USD, protože je zde největší konfluence – VaH na VP, blízko fibo 61,8 %, roční pivot P. Bitcoin by ovšem musel padnout mnohem hlouběji, a to se nestalo. Nicméně riziko propadu po řečenou hranice, je reálné.

Indikátory

Vrchol RSI je na 87,41 bodech, což je bezesporu vysoký top. Aktuálně činí hodnoty cca 70 bodů, ale bez týdenního close můžeme být za pár dní zase úplně někde jinde. Nicméně pro zdraví trhu by bylo fajn, aby hodnoty indikátoru šly alespoň na 60 bodů.

Aktuální situace na 1W TF BCH/USD

Teď přejdeme k Bitcoin Cash, které mělo dle mého názoru, famózní akumulační strukturu. Ta se tvořila Tvořila se asi rok a půl, takže následné rally nebylo ničím překvapujícím. Nicméně jsme neměli potvrzení, což můžeme získat až v těchto chvílích. Potvrzení dostaneme v době, kdy se cena definitivně odrazí od S/R levelu 338 USD.

Zde totiž na Volume profile začíná hodně likvidní cluster a my předpokládáme, že si nabrané pozice ve jmenovaném clusteru budou iniciativně bránit. Mimoto je zde zase tolik mnou skloňovaná konfluence – roční pivot P, tzv. golden pocket na fibonacciho posloupnosti a samozřejmě VaH na Volume profile.

Pravdou je, že BCH je v kontrastu s LTC a ETH ještě dost slabé. All time high je na cca 4 400 USD a nakupujícím se povedlo dostat pouze na S/R level 628 USD. Z nějakého makro pohledu tedy nic moc, ale když si pořádně prohlédnete tržní strukturu v grafu, musí vám být jasné, že tu začíná pokus o odpálení do vesmíru. Nesmí se ovšem nijak radikálně změnit kontext na celém kryptotrhu.

Indikátory

Vrchol týdenního RSI je na „pouhých“ 82 bodech. Myslím si, že kdyby Bitcoin nedumpnul, BCH by možná šlo i na 1 000 USD. Nakupující k tomu měli dostatek síly. Jinak nějaký zdravý pokles indikátoru je po cca 50 bodů. Pokles pod 40 bodů bych viděl opravdu nerad, neboť by hrozil pokles ceny až pod 300 USD.

Závěrem

Altcoinový trh na vyšších časových rámcí vypadá bezesporu dost bullish a spíše se počítá s tím, že do léta můžeme atakovat all time high. Někde k pokoření maxim dojde přirozeně dříve, jinde mnohem později. Leč nesmí se radikálně změnit prostředí. Ještě jednou opakuji, že během druhé poloviny odpoledne vydám další video analýzu na Bitcoin, kde si všechna rizika pro trh zevrubně rozebereme.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře