11.09.21 Technická analýza BNB/USD – po středně velkém propadu konsolidace

4.3
(3)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

V dnešní analýze odběhneme zase od BTC a podíváme se na vybraný altcoin – Binance Coin (BNB). I BNB přirozeně postihl před pár dny propad, díky čemuž mince ztratila jeden ze svých důležitých S/R levelů. Má již nejhorší za sebou, nebo lze ještě kalkulovat s postupným sestupem ceny?

O tomhle bohužel rozhoduje především Bitcoin, takže my si na grafu s BNB můžeme pouze identifikovat úrovně, kde lze kalkulovat s větší obranou před pokračováním v poklesu.

Aktuální situace na 1D TF BNB/USD

Před pár týdny cena BNB prorazila S/R level 450 USD, což byl hodně důležitý počin. Trh měl následně snahu si na úrovni svoji pozici zasaturovat, což bylo naopak bullish. Nicméně cenový vývoj byl dosti volatilní na obě strany, takže se kurz nebyl schopen příliš od hladiny odpoutat. Dost to připomínalo období, kdy kurz prorazil S/R level 610 USD. Tedy začátek května.

BNB

Už tehdy bylo nápadné, že je trh dost volatilní, ale nebyl schopen pokračovat v expanzi. V každém případě BNB dosáhlo Golden Ratio na Fibonacciho posloupnosti, kde je i dle objemového profilu větší hloubka trhu. Tudíž tu rezistence byla, i když ne na první pohled viditelná. Pak následoval pád, který cenu dovedl pod S/R level 450 USD.

Z pohledu letních prázdnin byly objemy velmi silné, ale v dlouhodobějším kontextu lehký nadprůměr. Propad se zastavil až u S/R levelu 350 USD a MA 100 a 200. Byla zde tudíž solidní konfluence, která dokázala prodejní tlak zastavit. Po odrazu ode dna kurz otestoval S/R level 450 USD, ale odezva byla zamítavá.

Kurz tak zůstává mezi S/R hladinami 450 – 350 USD a je dost možné, že zde nějakou dobu zůstaneme. Jak jsem již řekl, Bitcoin musí učinit jakýkoliv pohyb. Obávám se totiž, že tržní účastníci se nějakou dobu od altcoinů raději vzdálí.

Indikátory

Dno denního RSI je na cca 40 bodech, takže poslední pád nebyl ani náhodou kdovíjak hluboký. Pořád je to v podstatě na hranici bull trendu. V případě, že hodnoty indikátoru klesnou níže, k hraničním 30 bodům, bral bych to jako potvrzení, že bull run je spíše u konce. Na MACD samozřejmě zesílilo negativní momentum, ale v těchto chvílích není tolik silné.

Závěrem

Z technického hlediska máme na BNB potenciální nižší vrchol. Abychom ale měli jistotu, kurz musí jít ještě k S/R levelu 205 USD. Pak jsou šance na pokračování v bull trendu vážně velmi slabé. Tedy, když budeme vycházet z podoby tržní struktury.

Upozorňuji, že jestli bull run pro krypto skončilo, BNB určitě půjde zpátky na dvojciferná čísla. Jediné dva relevantní supporty jsou na 205 a 125 USD. Jestli nevydrží, určitě se vrátíme zpátky tam, kde bylo BNB na začátku letošního roku.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: