11.05.22 Analýza BTC/USD – Trh nám zkoprněl (Update – vypadá to bledě)

4.9
(9)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) nám tedy stále konsoliduje v tom širokém cenovém pásmu, které je zhruba vymezeno 29 000 – 33 000 USD. Avizoval jsem, že je vysoká pravděpodobnost toho, že se bitcoin uvnitř tohoto pásma bude jistý čas plácat. Respektive, že bych se nespoléhal na příchod reakcí, jako tomu bylo na jaře minulého roku.

To poslední čerstvé otestování nejvíce klíčového supportu nám tudíž ukázalo, že ta agresivita ze strany nakupujících zmizela. Prodejní tlak se sice povedlo zastavit, ale to je vše. Žádné rychlé rally nahoru se zjevně nekoná. Proto je třeba být trpělivý a nepanikařit. Pořád se totiž jedná o nejsilnější support na vyšších cenových hladinách – prismatem několika let to je fakt.

Update 15:20


Jak jsem psal na discordové skupině, v USA došlo ke zveřejnění inflace. Inflace sice meziročně klesla, ale očekával se mírně větší pokles. V tu chvíli se trhy vylily, včetně bitcoinu. Bitcoin šel zase velmi tvrdě dolů a v doprovodu maximálních objemů. Buď je to tedy nějaký finální shakeout, nebo to supportní pásmo čeká pád. Já si myslím, že to ten support ustojí, ale v tuto chvíli to vypadá vážně bledě. Blbé je, že první silnější support je až zhruba těch 20 000 USD. Ty S/R levely předtím nejsou nic moc a těžko říct, zda na nich kurz vůbec bude reagovat.


Vzdělávací články Kryptomagazinu, které byste si měli přečíst (1. část)

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Jak je vidno z grafu, nějaká iniciativní reakce přišla hned v úterý brzy ráno. Růst ovšem dlouho nevydržel. Trval pouhých několik hodin a pak se pozitivní momentum ihned zastavilo. Následovala otočka a od té doby de facto pomaličku klesáme. Odpor ze strany nakupujících tu je znát, ale není to prozatím vůbec nic rozhodujícího.

BTC

Bitcoin nám tak trochu zkoprněl. Respektive je ten strach na trzích skutečně znát. Dokonce i ti největší FOMO boys najednou predikují další propady – věčně mají ty křišťálové koule rozbité. Tím chci říct, že dokud jsme na tom našem supportním pásmu, nemá cokoliv takového řešit a zbytečně panikařit.

Pásmo samozřejmě může selhat. Není to žádná jistota. Ale doposud se skutečně jednalo o spolehlivou úroveň, takže bych hned po 48 hodinách nad tím nelámal hůl. Navíc celý finanční trh je nesmírně přeprodaný. Samozřejmě to není záruka pro úspěšný odraz, ale ty davy panikářů se většinou mýlí. Proto bych nebyl úplně na jejich straně.

Závěrem

Čili se od včerejška nic nemění. Je dobré zůstávat i nadále trpělivý a počkat si, co trh nakonec udělá. Samozřejmě je rozumné kalkulovat i s možností, že to těch 30 000 USD jednoduše nevydrží a být na tu možnost připravený.

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

24 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
24 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jarin
Hodnocení článku :
     

Diky za TA. A jen mala odbocka.

Mam par drobnych na paper walletce, ktere bych rad prevedl na trezor. Ktera apka je na vyber nejspolehlivejsi? Na Mycelium jsem slysel nic moc nazory. Diky.

Lhts
Hodnocení článku :
     

To mi ta dovolená pekne začala 😀 Útok na Luna nervozita na trhu (Atom prolomil hladinu cca 43 Vůči BTC ). Jeste ze jsem alespoň vyhrál tu večeři 🤑

FC Slaboj Višněhrad

I tu večeři radši hodlovat na horší časy ;-D.

Lhts

Zase jste mě rozesmál👌 To švagrovi navrhnu to bude mít ještě větší radost

Jožo Koumes

Jíst se má dokud je to teplý, žít se má dokud nejsme studený. Bohužel BTC tohle nezajímá. Je mi 52, kolem už to padá, kamarádi, spolužáci… Krize středního věku jak kráva. Tohle je pro 20-40.

Fantom

A co třeba další sázka – o dovolenou, BTC pod 20k do konce roku? Třeba to tchán taky zasponzoruje 🙂

Lhts

Nevím zda si pamatujete ale už jsme tu cenu v letošním roce jednou diskutovali pod 20 000 to může jít knotem. Jsem ochoten vsadit se na cenu BTC pod 10 000 v tomto roce že to nepůjde

Fantom

I knot vyhrává 🙂 Já si myslím že letos uvidíme takové cenové hladiny, jaké si většina účastníků trhu nedokáže (nechce) ani představit.

Lhts

Taky jsem nakoupil půl bitcoinů cca za 100 000 je to hodně lákavé co říkáte ale pro tvůrce trhu by to bylo moc silné poškození pověsti tati BTC

Fantom

Ceny půjdou hodně dolů, pověst nebude problém. Vždy se dá použít nějaká story: weak hands, FUD, velcí hráči schválně sráží cenu aby z trhu vyhnali nováčky a levněji nakoupili, zákaz krypta v nějaké tramtárii, atd. Příběhů na FUD (ale in na FOMO) se vždy najde hodně. Také se dá argumentovat současnou krizí, atp.

Mikael

no kto vyhral stavku ?ze vraj btc nepojde pod 30 ta vacsia polovicka ludi v ankete sa este bude divit co sa udeje najblizsi cas… ten ich nekonecny optimizmus a ignorovanie reality

Poslední editace 16 dní před přes Mikael
Lhts

Píšu výše ze jsem vyhrál (šlo to pod 30) poslední čísla ankety byla poměrně jednoznačná cca 77 ze nepujde pod 30 cca 44 ze půjde pod 30 v letošním roce

Mikael

tak vyhral každy čo to tvrdil…kto čakal zazraky pri tejto inflacii a že krypto bude robiť opak že sa ho to vôbec netýka tak sa hrubo mylil

Vojtech

Rozhodně bych si počkal na zveřejnění CPI dnes v 14:30 našeho času. To by mělo na ten náš zkoprnely trh zase přinést dynamiku a navést nás, kudy by mohl trh po zbytek měsíce směřovat.

Lhts
Hodnocení článku :
     

T o Etherum se nezkutečně drží přechod na proof of stake zřejmě nese ovoce

Lukas22

Proof of stake je odlozeny najskor na rok 2023.

LHTS

Tak minil jsem to tak, ze je hodne zamknutych minci ETH. Cim mene minci v obehu, tim mensi prodejni tlak.

petr 3

To je hukot! A zase to celé spustila manipulace. Zlaté akcie.

Vojtech

Tak pecka, inflace o 0,2% nad očekávání a už jedeme po prdeli dolů. To jsem zvědav, zda jde jen o shakeout anebo jasné nasměrování trendu. Kloním se však v posledních týdnech čím dál víc k tomu druhému🙁

Zdenek

Jak na houpačce, aspon ze jsem zapomnel vypnout buy order na 29400 a necekal jsem niz 😀

Vojtech

Na oslavu je ještě brzy, obávám se. Ještě dnes se klidně mohou hlavní US akciové indexy 3x otočit a krypto nejspíš bude tančit podle toho. Taky to chce nějaké potvrzení. Ale na víc než swing bych teď nepomýšlel.

Petr

konečně normální ceny na dokupování, zbavit se max úspor ve fiatu, diverzifikovat do krypta a pak už jen čekat na ovoce 🙂

Vojtech

Hezké slevy nám nadělili, jen co je pravda😃 Teď jen načasovat správně vstupy do swingu🤔

aanbreek

LOL

„Dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Ale u vesmíru to není tak jisté.“
Albert Einstein

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: