11.05.21 Technická analýza BTC/USD – menší výprodej z kanálu, dynamika se pomalu vrací?

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

V době psaní včerejší analýzy na Bitcoin (BTC) byl trh velmi těsně od psychologické hladiny 60 000 USD. Vzhledem k tomu, že prostoru pro stranovou konsolidaci už tolik nebylo, bylo zřejmé, že musí buď dojít k průrazu blízkého rezistenčního pásma, nebo se kurz vypláchne z malého expanzivního kanálu.

Nakonec se trh z toho kanálu tedy vylil, což ovšem nespustilo žádnou mohutnou reakci. Akorát altcoiny to krapet schytali, ale i na nich se nejedná o žádnou apokalypsu vzhledem k předešlému zhodnocení. Nicméně nám to ukázalo, že pokud Bitcoin začne dynamicky klesat, altcoinový trh to ihned nese dost těžce. Mějte na paměti, že když král trhu padne na jeden zátah o 20-30 %, alty dropnou klidně o dvojnásobek.

BTC dominance

Včerejší večer začal být docela dynamický, co se týče Bitcoin dominance. Něco takového jsme tu dlouho neměli, což značí, že dost možná přichází větší volatilita i na BTC. Každopádně dominance spadla až na 42 % velmi rychle, což bylo již částečně vytaženo zpátky nad 45 %.

Samotné vytažení zrovna začalo v těsné blízko horní hranice pásma, kde je silný support. Tedy těch cca 40 %. Že by to byl první signál avizující, že altcoinová jízda pomalu končí? Těžko říct, musíme si počkat, jaký bude na trhu s BTC cenový průběh po zbytek týdne. Snad se dočkáme mnohem větší a soustavné dynamiky, protože poslední týdny je to vážně nuda.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Co se týče denního grafu, nakupující zase zcela selhali v rizikovém pásmu, které začíná na fibonacciho úrovni 61,8 %. Shortaři mají tedy evidentně navrch, neboť byli úspěšní v průrazu spodní stěny zakresleného kanálu. Leč blízké supportní pásmo pěkně zafungovalo a propad ihned zastavilo. Znamená to tedy, že se býkům už nepovede kurz protlačit na nové historické maximum?

Když budeme vycházet z reakce na supportu, existuje šance, že kurz zarotuje a dočkáme se nové snahy o průraz. Nicméně se samozřejmě ta pravděpodobnost snižuje. Jisté je, že dokud neuvidíme průraz, ať už jakýmkoliv směrem, půjde Bitcoin i nadále stranovým pohybem, což je už docela utrpení. Avšak dynamika krapet vzrostla a snad bude pokračovat.

Indikátory

Denní RSI je pořád dost neutrální a i navzdory menšímu výprodeji se drží nad 50 body. Ovšem na MACD hrozí blížící se bearish cross.

Závěrem

Pokud se do zítřka nic moc na BTC nestane, asi se v další analýze budu věnovat Altcoin Indexu a Shitcoin indexu. Abychom měli větší přehled, co se vlastně na altcoinovém trhu děje, což nás možná dokáže mnohem lépe nasměrovat, než graf BTC, kde se nic moc neděje. Myslím si však, že bychom se během tohoto týdne už mohli dočkat toho, že Bitcoin něco většího spraví.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: