11.02.20 [BTC] Technická analýza: Kam bude mířit korekce?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...
Stanislav Jirák
Stanislav Jirák
O kryptoměny se zajímám již více jak 5 let, kdy jsem většinu svých prostředků zainvestoval do Bitcoinu po $232 za kus. Momentálně se day-tradingu věnuji na plný úvazek a ve volném čase jako vývojář datových skladů a datový vědec pracuji na vlastních projektech v oblasti ML/AI. Vyhrál jsem také hackathon na blockchainu (soutěž v programování). Rád cestuji a zajímám se o nové technologie.

Od doby publikování poslední analýzy jsme viděli otestování hranice 9 550 USD a následné překonání této úrovně až k 10 200 USD, kde cena selhala. Momentálně se cena navrátila zpět k 10 200 USD.

Aktuální stav

Dnes jsme pokračovali v menší korekci od horního okraje současného trendového kanálu (vyznačeno na grafu) k 9 700 USD a zde nastala prudká reakce, která vystřelila cenu až k 10 300 USD. Přiznám se, že z technického hlediska nevidím důvod, proč bychom se nyní měli pohybovat opět k hornímu okraji trendového kanálu – zde bych čekal nějáký fundament – ale pro nás důležité je, že se stále pohybuje uvnitř trendu.

Supporty

Při pohybu níže vidíme první support na úrovni 10 050 USD, 9 550 USD a dále pak 8 900 USD – 9 200 USD. Při dalším poklesu, je zde dynamický support okolo 8 500 USD tvořeným SMMA100, kde se zároveň nachází nevyplněný GAP a dále na 8 000 USD tvořeným SMMA200.

Resistance

Při dalším pohybu vzhůru, nás limituje okraj trendového kanálu, na kterém se momentálně nacházíme, ale ze statistických resistencí zde vidíme hladinu 10 400 USD – 10 600 USD. Ještě výše vidíme pak 10 800 USD a nakonec významnou resistanci pohybující se nad 11k tvořenou cenovými high od 2017/2018.

Závěr

Stále se pohybujeme uvnitř trendového kanálu – bull-runu – od začátku roku, a dokud nedojde k prolomení současného kanálu a zatlačení ceny zpět pod 9 500, býci mohou vynést cenu ještě o trochu výše – ideálně k 10 500 USD. Zde se uvidí, zda-li konečně nastane větší korekce nebo půjdeme rovnou testovat formace okolo 11 000 USD; pokud však korekce nastane, očekával bych nyní, že bude dříve či později směřovat do regionu 8 200 USD – 8 900 USD (8 500 USD).

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře