10.07.21 Technická analýza XAU/USD (zlato) – retracement up a zpátky dolů?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Jak jsem říkal ve čtvrtečním streamu, zlato (XAU/USD) je stále v dost nevýhodné pozici a není moc jisté, jak se nakonec vyvrbí očekávání ohledně budoucí inflace. Zatím vše nasvědčuje tomu, že inflace zůstane i nadále vyšší, protože typické vstupy do průmyslu (ropa, měď, benzín) stále rostou na cenách. Navíc zaměstnanost se v USA dle dat spíše zlepšuje, což je zase tlak na růst cen.

Dočkáme se tedy odezvy v podobě růstu pro žlutý kov? Pokud se dramaticky změní očekávání, tak potom ano. Leč z technického hlediska je nutné myslet na to, že zlato dostalo solidní výprask. Proto by bylo asi dobré, aby trh našel dostatečně silný support, kde se naakumuluje a přijde odraz, který započne nové silné expanzivní momentum.

Aktuální situace na 1D TF XAU/USD (zlato)

zlato, žlutý kov

Jak jsem se přikláněl v týden staré analýze, trh se skutečně rozhodl pro retracement k horní stěně korekčního kanálu a zároveň S/R levelu 1 830 USD/unce. Abych ale nepředbíhal, zlato celý růst nahoru byl dost nedůvěryhodný. Jestli si pamatujete, tak jsem upozorňoval, že pokusy o odraz od supportu 1 770 USD/unce byly okamžitě zamítány.

Projevem posaného je mnoho denních svící v blízkosti supportu, které mají z vrchu dlouhé knoty. Nicméně ke konci června medvědům očividně došla pára a nakupující tak získali volné pole působnosti. Ovšem už 2. června se denní svíce zase zavřela v blízkosti supportu a hlavně měla dlouhý horní knot. Postup kurzu se tentokrát nezastavil a pokračoval dál.

Jak je vidno z grafu, cenová expanze se držela a to navzdory tomu, že i následující svíce byly dost bearish díky svým dlouhým horním knotům. Čtvrteční svíce se zatím dostala nejvýš a dokonce se kromě horní stěny kanálu povedlo otestovat i S/R level 1 830 USD/unce. Velmi rychle však přišlo zamítnutí a návrat ceny do kanálu.

Kromě toho kurz zespoda otestoval i EMA 55. Znamená to tedy, že začne rotace kurzu dolů? Těžko říct, protože těch zamítnutí bylo v posledních dnech tolik, ale cena stejně dokázala růst. Ovšem tentokrát kurz narazil na silnou kombinaci rezistencí, takže je racionální očekávat, že kurz zarotuje a znova otestujeme minimálně 1 770 USD/unce.

V každém případě stále platí, že zlato by mělo vyklesat po support, kde trh bude schopen nabrat velkou sílu. První takovou úrovní je až 1 678 USD/unce. Zde by bylo hodně agresivních kupců a zároveň by se hrálo o trojité dno.

Indikátory

Žlutý kov pořád těží z té uplatněné býčí divergence, která je na indikátoru RSI. Trh díky signálu získal dostatečně silné momentum, které fungovalo jako pošťouchnutí dopředu. Co se týče MACD, máme čerstvě po býčím překřížení křivek. Bude tento býčí signál, ale sám o sobě stačit?

Závěrem

Během příštího týdne by již měla být zveřejněna data ohledně naměřené inflace za červen. Aktuální růst je tedy do jisté míry taková předčasná spekulace na to, že inflace zůstane vysoká, či dokonce, že převýší tu květnovou. Určitě se vyplatí být trpělivý a počkat si na reakci trhu. I když to třeba momentálně z technického hlediska moc nevypadá, třeba změna očekávání ohledně inflace může fungovat jako silný game changer.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: