03.07.21 Technická analýza XAU/USD (zlato) – může se během července situace na zlatě ještě zvrátit?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Vzhledem k tomu, že červen skončil, je na místě se zase podívat na zlato (XAU/USD) a rozebrat si i na tomto trhu měsíční graf. Pravdou je, že zlato se pořád drží a zatím zde nedochází k prohloubení toho markantního propadu, ke kterému došlo před více jak dvěma týdny. Jak jsem říkal v předešlých analýzách, trh je dynamicky se měnící prostředí.

Nic zde není statické a důvody, kvůli kterým se zlato vylilo, mohou časem pominout. Ona ekonomická projekce sice změnila očekávání, ale v závislosti na nových datech a informacích může trh ze dne na den zase své očekávání změnit. Navíc se pořád ukazuje, že inflace bude stále vyšší, neboť vstupy do výroby (ropa, měď, atd.) pořád rostou na ceně. Což se logicky musí v cenových hladinách projevit.

Aktuální situace na 1M TF XAU/USD (zlato)

zlato

Začneme prvně s měsíčním grafem, který vypadá na první pohled hrozně. Respektive březnová, dubnová a červnová svíce je v pohodě a jde z toho znát snaha o navázání na předešlý bull trend. Fakticky je květnová svíce nesmírně býčí a dala se považovat za jisté potvrzení pro pokračování v uptrendu.

Ale červnová svíce je naprostá tragédie, protože zcela pohltila předešlou býčí svíci – tu květnovou. Z toho je každopádně znát, že se něco těžce pokazilo a proto je na místě kalkulovat s tím, že zlato potřebuje nějaký ten čas, aby se vzpamatovalo.

Z technického a fundamentálního hlediska dostalo zlato strašný výprask a trh si po něčem takovém vyžaduje ozdravný pobyt. Uvidíme, jak dopadne červencová svíce, protože během aktuálního měsíce můžou již přicházet býčí signály. A výsledná podoba červencové svíce bude proto velmi směrodatná.

Aktuální situace na 1D TF XAU/USD (zlato)

zlato

Co se týče denního grafu, žlutý kov si pořád drží svoji pozici v blízkosti S/R levelu 1 770 USD/unce. V týdnu byla snaha support prorazit, což nakonec vyústilo v neúspěch a vcelku rychlý návrat na support. Původně jsem byl názoru, že support nápor nevydrží, protože ten předešlý výprask byl dost zdrcující. Navíc ještě minulý obchodní týden nebylo zlato vůbec schopno jakéhokoliv odrazu nahoru.

Nicméně na základě čerstvého price action bych si dovolil říct, že trh zespoda otestuje S/R level 1 830 USD/unce. Respektive otestuje horní hranu zakresleného downtrendového kanálu. Z technického hlediska jsme totiž získali dvě otestování úrovně, které skončili pro býky úspěšně. A navíc z fundamentálního hlediska se čím dál více zase mluví o tom, že vysoká inflace stále buší na dveře.

Jestli řečenému začnou postupně věřit investoři, alespoň těch 1 830 USD/unce může zlato následující týdny otestovat. Jsem ovšem dost skeptický ohledně toho, že se býkům povede průraz. V těchto chvílích na to trh asi nebude mít sílu, bohužel.

Dokud se na trhu tudíž nezmění znatelně podmínky k lepšímu, je racionální počítat s otestováním S/R levelu 1 678 USD/unce. Tedy, že žlutý kov čeká ještě jedna vlna dolů. Na řečené úrovni je totiž hodně silná poptávka a trhu by to výrazně pomohlo.

Indikátory

Zlato aktuálně těží z býčí divergenci, kterou jsem zaznačil na křivce RSI. Trh zareagoval prakticky okamžitě, což je objektivně dobré znamení. I proto bych se přikláněl k tomu, že horní hranu kanálu otestujeme. Vytvořilo se totiž momentum, které cenu může nějakou dobu popohnat.

Co se týče MACD, indikátor má tuze blízko k bullish crossu. Pokud se signál naplní, trh má další důvod k růstu po blízké rezistence.

Závěrem

Zlato má za sebou dost škaredý měsíc, který nám totálně rozbil předchozí býčí techniku trhu. Jak jsem ale říkal minule, rozhodně bych nad zlatem nelámal hůl. Drahý kov má stále šanci, že dojde k vyýrazné změně.

Ovšem záleží právě na budoucím očekávání, kterou momentálně dosti ovlivňuje Federální rezervní banka. V každém případě jsem dosti skeptický k tomu, že během července přijde významnější zvrat. Možná ještě tento rok se žlutý kov někam dostane, ale dost pochybuji, že bude stačit pár týdnů na dostatečné nabrání sil.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: