10.01.23 Analýza LTC/USD – Litecoin drží uptrend

3.7
(9)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Litecoin kurz pokračuje v technickém uptrendu. Možná se to na první pohled nezdá, ale trh od poloviny roku 2022 drží rostoucí směr. I když je tedy velmi slabý. A z podstatné doby šlo spíše o stranový kurzový průběh. V každém případě Litecoin otestoval rezistenci, která se nachází kolem 81 USD. U řečeného levelu došlo k několika selháním. Jenom na přelomu listopadu a prosince rovnou ke dvou. Takže se opětovně vracíme na bod zlomu.

Akciový trh potahal krypto trh

Akciový trh necelé dva dny strmě rostl. Což nakonec s sebou vzalo i kryptoměny. To je mimochodem pozoruhodný úkaz, protože krypto vývoj na akciovém trhu měsíce ignorovalo. Že by konečně nějaká změna s příchodem nového roku?

Akciový trh včera v samotném závěru obchodního dne nakonec selhal. V mžiku došlo u blízkých klíčových rezistencí k zamítnutí. Zase zajímavé je i to, že Bitcoin a altcoiny reagovaly v naprosto stejný čas. Takže si můžeme odškrtnout, že krypto bude zase držet současný trend na finančním trhu.

Proto buďte nanejvýš opatrní. Jestli se akciový trh sesype, krypto může okamžitě následovat. Ta zdánlivá stabilita možná s novým rokem skončila. Jedním vrzem se můžeme u BTC dostat na těch 12 000 USD.

Litecoin kurz testuje důležitou rezistenci

Litecoin kurz se snaží pokračovat v technickém uptrendu, který trvá od léta minulého roku. Za tu dobu se kurz zhodnotil o více jak 100 %. Avšak litecoin kurz opakovaně selhává v blízkosti a na rezistenčním pásmu, které se rozprostírá kolem 81 USD. Čili je ten postup směrem nahoru dosti nejistý. Jelikož býci opakovaně selhávají na tom samém místě. Zas na druhou stranu je možné kvitovat, že to nakupující nevzdávají. A zkouší to pořád dokola.

Na přelomu listopadu a prosince došlo poprvé k otestování 81 USD. Jak můžete vidět, ta snaha tu byla značná. Přesto se kurz rychle stáhl k úrovni kolem 60 USD. Kde však situaci býci zase převzali do svých rukou. Kurz nabral růstové momentum a za nějaký čas se vrátil zpátky k rezistenci kolem 81 USD.

Na první pohled se může zdát, že je rezistence prolomena. Je pravda, že pondělní svíce má close mnohem výše, než u předchozích pokusů. Litecoin kurz ale pořád nepřekročil ani ty horní knoty svící z přelomu listopadu a prosince. Proto bych byl opatrný v konstatování, že máme potvrzený průraz.

Závěrem

Litecoin vypadá z pohledu denního grafu docela slušně. Není náhoda, že se zaměřujeme zrovna na tento altcoin. V srpnu Litecoin čeká halving. A jsem proto sám hodně zvědavý, jak se trh bude během následujícího půl roku chovat. Jestli pro investory nebude ani halving nijak zajímavý, je to pro Litecoin samozřejmě špatná zpráva. I během medvědího trhu bychom měli sledovat viditelnější sílu oproti zbytku trhu.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Milan
Hodnocení článku :
     

Akcie včera hodily otočku po projevech členů FEDu. Uvidíme, co dnes řekne ještě Powell v 15h…

Poslední editace 1 rok před přes Milan
sky fox

Už by LTC mohlo taky něco konečně ukázat. Ideální by byly čtyřciferný čísla, ale vyšší stovky by taky nebyly k zahození. By mě zajímalo, kde je zakopán pes. Je to čtvrt Bitcoin, implementace by taky nebyl problém, upgrady tady ne, komunita veliká, lighting network funguje, akorát ta cena neodpovídá. Technicky vzato by se mohl konečně začít LTC pohybovat na čtvrtině ceny BTC. Minulý halving se taky nic moc nedělo, chvilkově vzrostla cena a při samotném halvingu se pohybovala na částce 91 €, to bylo nějakých 100 dolarů? A pak zase následoval pád o desítky procent. Každopádně nic moc. Rozhodně bych LTC rád viděl zase v první desítce dle tržní kapitalizace, neboť všechny ty nejištěný stablecoiny, psí hovna a nefungující solany, nejsou dle mého názoru lepší projekty.

JirkaB

Litecoin mám taky rád, prostě takový mladší bráška od bitcoinu, ale k věci… Jde samozřejmě o adopci proto je litecoin tam kde je. Bitcoinová adopce roste mnohem rychleji, většinu BTC drží střední a menší subjekty, 500 největších adres (očišteno o burzy kde BTC patří z 80% stejně retailu) nemá pod kontrolou ani 8% objemu všech BTC a zbylý objem pak využívájí milióny lidí. Kdežto u LTC je to přesně naopak, tam 500 největších adres (taky očištěno o burzy) má pod kontrolou víc jak 50% všech LTC v oběhu a zbytek využívá jen pár stovek tisíc lidí… To je hlavní kámen urazu, je otazka zda vůbec má ještě šanci se dotáhnout na stale zrychlující adopci BTC. Což je pro BTC dobře, protože čím vic se rozdělí na menší části po vice adresách, tím více bude přitažlivější pro větší subjekty a tím rychleji poroste jeho marketcap, protože pak už nebudou obavy o to, že nějaká whales při vysokých cenách vysype velký objem v jeden okamžik do trhu. Tim bude odstraněn hlavní manipulační prvek a bude možné nechat růst kapitalizaci do aleluja… 😉 Vemte si příklad nedávno, někdo koupil 300 tun zlata za cca 16mld usd, aniž by to pohlo vice cenou, kdyby toto někdo udělal na BTC a chtěl nakoupit za 16 mld usd, tak by musel koupit přes 1 milion BTC a to by cenu rozhodilo, ale až bude BTC na ceně přes 250k za kus, tak tam nebude problém koupit 60k bitcoinů za 16mld usd a cena nebude nucena prudce kolísat a přitom nebude hrozit že tam skupina whales budou házet stovky tisíc btc na market sell. To je prostě to hlavní o co tu jde, napřed dostat btc mezi co nejvíc desítek milionů lidí a tím zajistit snížení volatility v budoucnu a zatím se to daří, každý cyklus používá btc o řád víc lidí, takže ještě par bublin a máme splněno… 😉

sky fox

To je zajímavý pohled a já za něj děkuji, logiku by to mělo. Třeba dojde za nějakou dobu řada i na LTC. Alespoň bude čas naakumulovat a vlastnit těch 50% všech vytěžených LTC 😀

spot_img