09.10.21 Technická analýza BCH/USD – Bitcoin Cash s velkým potenciálem?

4
(4)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Každý týden mám ve zvyku se věnovat vybranému altcoinu a tentokrát to bude na Bitcoin Cash (BCH). Bitcoin Cash má před sebou obrovskou rezervu, kde je potenciál pro vyplnění. Pokud Bitcoin dokáže jít na nové all time high a pokračovat alespoň několik měsíců v bull trendu, Bitcoin Cash by měl otestovat alespoň minimálně úrovně z května. Tedy hladiny nad 1 500 USD.

Aktuální situace na 1D BCH/USD

Bitcoin Cash stejně jako zbytek trhu prorazil z té klínové struktury. Samotná klínová struktura je býčího charakteru, takže jsme v podstatě všichni předpokládali, že breakout z ní může být předzvěst nové růstové vlny směrem nahoru. Prozatím se trhu povedlo prolomit pouze S/R level 540 USD a momentálně útočí na 630 USD.

BCH

Ve čtvrtek došlo k prvnímu pokusu o průlom, což skončilo však nezdarem. Pokud tedy skončí sobotní close nad 630 USD, je to primární signál k tomu, že bychom mohli úroveň považovat za definitivně překonanou. Samozřejmě by následně bylo vhodné potvrzení v podobě retestu úrovně. Jak neustále říkám, technická analýza je hlavně o těch potvrzovacích signálech.

V každém případě má Bitcoin Cash teoreticky vzato potenciál nějakých 160 %. Tedy za předpokladu, že náš král celý trh potahá. Jednoduše řečeno, když Bitcoin bude pokračovat v bull runu, měli bychom vidět na altech otestování cenových úrovní, kde byly v květnu letošního roku. Nic není ovšem jisté, jenom si hrajeme s určitými možnostmi.

Bitcoin Cash dokázal zhruba umazat jen 30 % k 7. září. Tudíž těch překážek je mnoho. Všimněte si ovšem, že se jedná spíše jenom o cenové rezistence. Dle objemového profilu je likvidní cluster v rozmezí 380 – 720 USD. Jakmile se cena odsud dostane, mohlo by začít solidní rally. Neboť nabídka nad těmi 720 USD nebyla tenhle rok příliš silná.

Indikátory

Vrchol RSI je cca 60 bodů, což je přirozeně málo. Tudíž toho prostoru pro potenciální růst je dostatek. Co se týká MACD, to momentum není zatím příliš silné.

Závěrem

Pozorní si jistě uvědomují, že objemy jsou pořád velmi slabé. Podobná situace byla však i v letošním březnu. Navíc ty objemy mezi červencem až zářím stoupaly, takže s rostoucí cenou se snad další nakupující ukáží. Objemy ale určitě sledujte. Pokud budou příliš dlouho s rostoucí cenou stagnovat, není to samozřejmě vůbec dobrý signál.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ASDF

Spuštění Smart BCH to pořádně potáhne! 🙂

Martin 72

A na kdy se chystá Smart BCH???

spot_img