09.09.19 Technická analýza Ethereum +11,69% a Litecoin +14,18% během 3 dnů

1
ETH, LTC, analýzy

Altcoiny během léta zaznamenaly propady v průměru o 52 %, počínaje největšími, až po ty méně kapitalizované. Začala 7.09.19 altcoinova sezóna?

Technická analýza: LTC / USD

Vypadá to velmi dobře. Je toto dno na LTC? Na LTC/USD páru 07. 09. nějaká velryba pushla velké altcoiny v kapitalizaci směrem nahoru. Týkalo se to ETH, LTC, BCH, XRP, TRX… Téměř všechny altcoiny udělaly během 2 hodin i více než 5%, psali jsme o tom zde: Odstartoval včera Altcoin season? EOS +11% ETH +7% LTC+6%. Stejně jako ETH, které narostlo o 6,52 % během 4 hodin, tak i LTC zaznamenal růst, během 4 hodin o 12,50 %. Výsledkem je 14,18 % odraz na LTC (06 až 09. 09. 19).

LTC konkrétně po 5 hodinách od začátku narostl o 8 % a pro samotný Litecoin je to příznivé i v dalším ohledu. Pokud začne pravá altcoin season o Litecoin bude znovu velký zájem. Nebylo to jen halvingem, ale pokračovat to bude i dál. 70 USD moměntálna hodnota za LTC, přitom před pár měsíci byl na 148 USD.

Už asi 3 týdny máme zakreslený triangl, ve kterém by se měl LTC udržet, pokud chce pokračovat v tom bull tempu, které nastavil. Při pohledu na graf vidíme support line, kterou bulls ovšem neudrželi, ale mírně jsme z kanálu vypadli. Nic to ale neznamená, pokud se LTC vrátí do kanálu velmi rychle. 63 USD za kus, na kterém jsme se odrazili směrem vzhůru, byl podpořen i weekly supportem. Momentálni hodnota LTC je na 68,5 USD a mírne propadávame.

Technická analýza: ETH/USD

Stejně pozitivně sledujeme i ETH, které narostlo o 6,52 % během 4 hodin 07. 09 a spolu s LTC, BCH, EOS a DASH byly stejně pushnuté směrem nahoru.

Není se čemu divit, načasování stejně jako u LTC nemůže být lepší. Křížení support line s weekly supportem je silný důvod bulls otevřít long. Výsledkem je 11,69% odraz na ETH (06 – 09. 09. 19). Momentálně jsme na 178,9 USD a jak můžete vidět na grafu, ta korekce se postupně zmenšovala a začíná se tvořit kulaté dno.

Těžko říci přesný rozsah ceny do konce roku, no myslím, že současně top hodnoty z 2019 by měly být pro ETH překonány. S tím fakorem, že počátkem roku nás čeká na Ethereum velká změna ve formě ETH 2.0, který byl oznámen počátkem roku 2019.

  • Nejnižší hodnota za 3 dny: 165,55 USD.
  • Momentální hodnota: 178,9 USD.
  • Nejvyšší hodnota: 184,91 USD.

Zhodnocení:

Poukazují nejvíce kapitalizované altcoiny na nový trend? Odstartují ETH a LTC altcoin season? Na tyto otázky zjistíme jasnou odpověď až za pár týdnů či měsíců. Rozhodně je to konečně alespoň malé oživení trhu při faktu, že total altcoin market klesl o více než 52 %. Pokud bych byl pesimista, očekával bych, že altcoin season do května 2020 nenastane a ti, kteří v altcoinech mají hodně investováno, si počkají ještě min 10 měsíců. To neznamená, že altcoiny neporostou, jen to nebude taková rally jako v roce 2017 a nebude z toho padat 400 – 1000 % zisků. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Co číst dále?

Jak se vyvarovat začátečnických chyb

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Pedro Herrero Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pedro Herrero
Host
Pedro Herrero

Tak je jasný že LTC po halvingu jde nahoru … a to je teprve zacatek … halving se jeste vyrazneji projevi kumulativne v dlouhodobejsim horizontu.