09.01.22 Technická analýza ETH/USD – po propadu retracement?

4.5
(4)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Ethereum (ETH) začíná projevovat větší slabost, která byla víceméně vzácná. Krypto trh ale už začíná dostávat vcelku na prdel, takže není divu, když i ty nejsilnější altcoiny začínají ztrácet. Ethereum díky poslednímu čerstvému propadu celkově ztratilo skoro 40 % od svého historického maxima. To je už docela solidní propad, po kterém bychom mohli počítat alespoň s retracementem.

09.01.22 Video analýza: Bitcoin (BTC) – ukončí kvantitativní utahování býčí trend na Bitcoinu?

Aktuální situace na 1D ETH/USD

Takže Ethereum se propadlo z toho klesajícího kanálu, jež se tvořil po mnoho týdnů. Současně došlo k průlomu S/R levelu 3 350 USD. Zde došlo pouze k slabému odporu, který cenový propad jenom zbrzdil. Negativní dále je, že býci přišli o další dynamický support – 200denní klouzavý průměr.

ETH

Průraz řečených úrovní byl další signál k pokračování v poklesu. Ethereum tedy směřuje dále do nižších úrovní. První blízká silná úroveň se nachází kolem 2 820 USD. Můžete vidět, že zde máme pěkné dno z konce září minulého roku. Proto bych si dovolil tvrdit, že úroveň případný prodejní tlak ustojí.

Ovšem pouze za předpokladu, že Bitcoin nepadne po 30 000 USD. Při takovém scénáři je téměř jisté, že těch 2 820 USD padne a další zastávku můžeme očekávat až na 2 330 USD. Nelze ovšem vyloučit i hlubší drop po 1 740 USD. Na posledním zmíněném levelu je i dle objemového profilu Point of control.

Čili se jedná o hladinu, která by měla zvládnout i mnohem větší prodejní nápor způsobený velkou panikou na trhu. Leč i S/R level 2 330 USD je kandidát, který to může ustát. Je to ale poněkud větší risk – zkrátka záleží na tom, jak přesně bude vypadat cenový průběh na trhu s BTC.

Indikátory

Denní RSI má prozatím dno na zhruba 27 bodech. To už je docela hluboko na to, abychom mohli počítat s blízkým obratem. Alespoň s retracementem po první rezistenci. Mimochodem, jedna důležitá věc – Ethereum od března 2020 nepokořilo na denním RSI hraničních 30 bodů. Čili trh vykazuje velkou slabost.

Závěrem

Ethereum má velmi blízko od otestování 2 820 USD, kde bychom se mohli dočkat retracementu alespoň po 3 340 USD. Nemáme ovšem jistotu, že support vydrží – jenom víme, že je ta šance pro odraz větší. V případě panických výprodejů je třeba sledovat reakce trhu na dalších dvou zmíněných hranicích.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: