08.07.21 Technická analýza BTC/USD – kurz proníká do supportního pásma, retest 30K je blízko?

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) se od včerejška mírně pohnul, což určitě musíme brát v potaz. Nejedná se sice o žádný významný signál, ale když kurz proniká hlouběji do supportního pásma, nejspíš nás čeká i denní close kolem 32 000 USD. Což již může trh brát jako signál k novému otestování 30 000 USD.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Abychom si nějak shrnuli denní graf, z něj je momentálně patrné, že Bitcoin není schopen vůbec překonat červnové high a už vůbec ne otestovat Point of Control, které je na cca 37 000 USD. Naopak je spíše tendence se držet v blízkosti supportního pásma, které sice pěkně odráží útoky prodejců, ale čím déle tenhle stav přetrvává, tím více roste šance na průlom.

Dále je z grafu poznat, že horní hranice pásma vcelku hezky držela, ale ty poslední dny nebyla moc síla na odraz. Kurz pouze nečinně stál a dnes některým býkům došla trpělivost a raději svoji snahu vzdali. Právě máme za sebou drobný výprodej, který kurz dostal téměř do středu zaznačeného pásma.

Denní close bude velmi důležité, protože jestli zavře někde pod 32 000 USD, logickou reakcí trhu je další cenový pokles, což Bitcoin dostane zpátky k 30 000 USD. To už určitě lze považovat za pokus o průlom. Jinak, co se týče objemů, ty jsou stále malé. V tomto ohledu se nic nemění a obávám se, že dokud nepřijde průraz, ani se nezmění.

Indikátory

Vzhledem k tomu, že kurz jde dolů, křivka RSI v podstatě nyní testuje spodní zaznačenou diagonálu. Jestli dojde k průrazu té růstové struktury křivky, bude se jednat o potvrzení pro pokles a trh může reagovat v podobě dalšího prodejního tlaku. Na MACD je pozitivní momentum aktuálně nijaké. Za chvíli asi dojde k bearish crossu.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Co se týče intradenního grafu, kurz se v noci vylil ze zakreslené růstové struktury, která právě na denním grafu nevypadala zrovna důvěryhodně. Bitcoin v červnu nedokázal překonat lokální S/R level 36 605 USD a následně se nepovedlo ani překonat řečený vrchol. Kurz posléze inklinoval k dalšímu a dalšímu poklesu, nakonec se nápadně držel u spodní hrany růstové struktury.

Samotný průlom brali prodejci evidentně jako signál k větší agresivitě. Objemy během poklesu sice vzrostly, ale v kontextu několika týdnů se jedná o průměr. Tím chci říct, že žádný armageddon se v těchto chvílí nekoná. Nicméně je z price action zřejmé, že Bitcoin inklinuje k otestování těch 30 000 USD.

Indikátory

4H RSI zrovna ukazuje 33 bodů, takže jsme velmi blízko od hraniční úrovně. Bylo by fajn vidět výsledek z otestování těch 30 bodů.

Závěrem

Dnešek může být nakonec pro Bitcoin zásadní a dost bude záležet na denním close. Třeba se nakonec nakupujícím povede cenu vyhnat zpátky nad supportní pásmo. Nějaká obrana je zde znát.

Nicméně je nezpochybnitelné, že máme před sebou očividnou tendenci tlačit cenu postupně níže a níže. Řečené prostě býčí není ani náhodou. Je pravda, že se býkům daří hezky bránit klíčový support, ale nejsou už schopni vyvinout stabilní snahu o expanzi. Což je zásadní.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pietro

Velcí hráči, kteří chtějí výhledově zvýšit svoje expozice do BTC si mnou ruce.. 🙂

Vladimír

Vzhledem k bagatelním objemum ale takových ale opravdu není mnoho.

spot_img