08.06.20 Technická analýza BTC/USD – Support zatím drží, ale na jak dlouho?

0
mince, Bitcoin, graf
zdroj: pixabay.com

Poslední analýzu na Bitcoin (BTC) jsme měli 4. června a já vám nyní přináším menší update toho, co se aktuálně na trhu děje a v předchozích dnech odehrálo. Abych řekl pravdu, tak po technické stránce se trh samozřejmě nikam zrovna neposunul, ale zas na druhou víme, že hned nejbližší support drží jako skála.

Z čehož lze implikovat, že býci trh tak snadno dolů prostě nepustí. Osobně jsem to ještě na jeden výprodej viděl, ale ten čerstvý price action tomu moc zrovna nefandí. To bylo k úvodu asi vše, tak pojďme k analytické části příspěvku.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Po odrazu od S/R hladiny 9 159 USD byl minule kurz nad S/R levelem 9 401 USD a pak následoval ještě krátký růst kurzu až do těsné blízkosti dalšího S/R levelu 9 934 USD. Brzy ale trh začal zase oslabovat, což postupně dovedlo cenu zpátky po úroveň 9 401 USD. Jak sami vidíte, tak hned došlo k pozitivní reakci v podobě odrazu ceny.

Právě díky této okamžité reakci můžeme s aktuální podporou počítat jako s efektivní úrovní. Když se podíváme na price action z blízké historie, tak se nám zmiňovaná úroveň jeví jako dostatečně silná, aby mohla vydržet i větší nápor prodávajících.

Ještě včera kolem oběda byla situace docela žalostná, ale trh nám hned na to dal najevo, že je ochotný se bránit. My bychom to určitě neměli ignorovat a je radno to vzít v potaz. Třeba do konce června takových překvapení přijde víc.

Možná jste si i někteří všimli, že v grafu je zakreslený krom rostoucího trianglu i rising wedge (horní hrana je ta tence čerchovaná přímka). Mně zatím dává více smysl ten triangl, ale čím dál více v grafech jiných analytiků vidím i ten rising wedge. Je lepší kalkulovat s obojím.

Indikátory

Když proběhl poslední odraz kurzu, tak hodnoty RSI byly asi 39 bodů. Z toho vyplývá, že nebylo ani nutné atakovat hraničních 30 bodů, což se mi jeví jako bullish záležitost. Na MACD je čerstvě po bullish crossu, ale v poslední době vydává MACD tolik falešných signálů, že je potřeba to brát s rezervou.

Aktuální situace na 1H TF BTC/USD

Když se podíváme ještě na nižší časový rámec jako je ten hodinový, tak lépe vidíme, jak support drží. Hladina 9 400 USD drží fakt jako skála už deset dní a pokaždé, když se sem cena dostane, tak dojde k zvýšení nákupního tlaku. Během toho výprodeje z 2. června se sice povedlo na malý okamžik podporu prorazit, ale jak už jsem říkal výše, tak propad nakupující okamžitě vykoupili.

Po tom posledním impulsu nyní cena konsoliduje kolem S/R hranici 9 742 USD a z té samotné konsolidace se nám rýsuje býčí praporek. Můžeme to klidně brát tak, že trh chystá breakout s cílem atakovat znova rezistenční pásmo 9 934 USD – 10 481 USD.

Závěr

Tak právě došlo k vylití kurzu z toho malého býčího praporku na hodinovém časovém rámci. Nevadí, protože se tím až tak moc nemění. V současnosti asi stačí sledovat několikrát zmiňovaný S/R level 9 401 USD a pak samozřejmě horní hranu mnou zakresleného triagnlu, kde je i spodní hranice rezistenčního pásma 9 934 USD – 10 481 USD.

Vím, že jsem tentokrát moc odpovědí nenabídl, ale z toho skromného price aciton toho víc ani vědět nemůžeme. Pořád ale platí to, že do konce června musí dojít k výraznému pohybu.

Respektive, k takovému pohybu, aby se trh po technické stránce někam posunul. Pokud se trh nikam do začátku léta neposune, tak během „okurkové sezóny“ toho moc očekávat nelze.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře