08.04.21 Technická analýza BTC/USD – Tam a zase zpátky

4.8
(8)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Tak jsme se dočkali průrazu, který byl avizován ve včerejší analýze na Bitcoin (BTC). Nicméně nám to zatím moc nepomohlo, protože cenový pohyb nebyl až tak markantní a obávám se, že trh se bude i nadále chovat dost chaoticky. Vlastně je docela reálné, že se na sedmý pokus cena vrátí zpátky nad S/R level 58 189 USD, což už bude vážně bizár.

Vzhledem k tomu, že máme za sebou už polovinu standardního obchodního týdne, obávám se, že si na rozhodnější pohyb zase musíme chvíli počkat. Zas na druhou stranu máme šanci, že čím déle tahle plácačka trvá, tak tím většího průrazu se nakonec dočkáme. I když ona je otázka, zda se jedná o dobrou, nebo špatnou zprávu.

Aktuální situace na 4H TF DXY

Začneme napřed s dolarovým indexem, kde se toho moc nestalo. Respektive lze brzy asi očekávat další silnější pokus o odraz, protože teoreticky vzato je na 4H grafu šance na vytvoření býčí divergence. Navíc jsme velmi blízko u 92 bodů, kde očekávám silnou reakci kurzu. Moc nevěřím tomu, že úrovní projde kurz příliš snadno.

Zaráží mne ovšem, že kurz indexu klesl o cca 1,4 %, což je dost a BTC jaksi skoro vůbec nereaguje. Dříve během obdobných propadů využíval Bitcoin ihned příležitosti. Nyní tomu tak není a my tedy musíme počítat s možností, že se podmínky na trzích zase nějak změnily. Možná investoři začali preferovat jiná aktiva před Bitcoinem. Leč na vynášení soudů je ještě brzy a třeba se jedná pouze o krátkodobou záležitost.

Aktuální situace na 4H TF BTC

BTC

Bitcoin se tedy nakonec vylil z toho malého trianglu, který se několik dní v grafu tvořil. Doufal jsem, že s jeho průrazem se konečně stane něco většího, ale zatím bohužel. Místo toho máme z trianglu malý kanál, který lze teoreticky považovat za býčí vlajku. Což pro nás znamená, že si tentokrát musíme počkat na průraz z druhého patternu a pak uvidíme.

Zas na druhou stranu se díky průrazu směrem dolů zvedly krapet objemy. Pořád je to hrozně málo, ale je to asi nejvíc za posledních deset dní. Ale i tohle má druhou stranu mince, protože jakmile dojde k pohybu s velkými objemy, ihned víme, že už se děje něco důležitého. Dokud jsou totiž objemy malicherné, musíme se smířit s tím, že žádná velká show jen tak nepřijde.

Jak jsem každopádně zmínil v úvodu, je nemalá šance, že se dočkáme dalšího návratu ceny nad 58 189 USD a pak pravděpodobně i otestování psychologické úrovně 60 000 USD. Těžko říct, zda by se tentokrát průraz podařil. Ovšem díky tolika neúspěšných pokusů, bych si tedy na úspěšný breakout nevsadil. Minimálně mi to nepřijde racionální.

Indikátory

Z RSI lze konstatovat, že za posledních několik dní je trh o dost slabší. Negativní setrvačnost bez debat převažuje. Co se týče MACD, negativní momentum v těchto chvílích dost zesláblo a možná se i dočkáme bullish crossu, což zase zvýší šance na průraz k 60 000 USD.

BTC závěrem

Zatím se celá situace jeví, že je Bitcoin stále na „území nikoho“ a začínám cítit jisté zaváhání i na altcoinech. Jinak jsem zaregistroval ze sociálních sítí starosti nováčků, kteří do trhu pravděpodobně vlezli nedávno. Stačí stagnace s občasnými výplachy a newbies jsou okamžitě plni emocí, protože tomu jednoduše vůbec nerozumí.

Jedná se o časovanou bombu, která je výborným palivem pro případný mohutný sell off. Já si myslím, že nad 50 000 USD do trhu naskákalo docela dost retailu a jestli pod uvedenou psychologickou hladinu padneme, tihle lidi začnou ihned panikařit. Vždyť pomalu panikaří už při titěrných pohybech.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

17 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: