08.03.21 Technická analýza LTC/USD – Ještě jedna vlna dolů?

4
zdroj: pixabay.com

V dnešní analýze se opětovně zaměříme na jeden z altcoinů – Litecoin (LTC). Myslím si, že jsem ve včerejší video analýze na Bitcoin shrnul naprosto vše, co šlo a s dnešním ránem se nic moc nezměnilo. Tudíž si další textovou analýzu BTC necháme třeba až na zítřek. V každém případě altcoinový trh dost stagnuje, i když by fakticky neměl.

Proč by neměl? Vždyť Bitcoin se týden v kuse plácá do strany. Jak je tedy možné, že Litecoin (LTC), Ethereum a další stagnují též? Pokud tedy alty nevyužívají své šance, na trhu se asi něco změnilo. A pokud ano, tak na jak dlouho? Když nákupy na altech očividně zahálejí, asi nakonec není očekávání zrovna pozitivní. Respektive, že ta jistota v další růst BTC už není natolik silná.

Aktuální situace na 1W TF LTC/USD

LTC

Prvně se podíváme na týdenní graf Litecoinu (LTC), kdy předposlední zavřená týdenní svíce vážně nevypadá moc dobře. Pokud bychom to měli dát do kontrastu s propadem ze začátku ledna, je to na první pohled docela rozdíl. Tehdy byli nakupující mnohem akčnější, tentokrát ale dovolili, aby se týdenní svíce zavřela v podobě, jaké se zavřela.

A aby toho nebylo málo, je v doprovodu mohutných objemů, což nelze brát na lehkou váhu. Zas na druhou stranu byla vcelku hutná obrana v blízkosti S/R levelu 163 USD. Technicky vzato jsme tedy měli další týden růstový, ale bohužel je následující zelená svíce naprosto zastíněna tou předešlou v rudém hávu. Jinak týdenní nákupní objemy nebyly sice nízké, ale v kontextu posledního půl roku spíše průměrné.

Indikátory

Divergence na týdenním RSI se bezesporu už uplatnila, což ovšem hned neznamená, že nemůžeme dále klesat. Současné hodnoty RSI jsou téměř 62 bodů, takže je stále hromada prostoru pro pokles. Pro mne osobně je nejdůležitější asi cca 55 bodů a navíc si myslím, že bychom na týdenním grafu neměly pod 50 bodů padnout. Tudíž nějaký polštář pro pokles ještě máme, ale už ne moc velký.

Aktuální situace na 1D TF LTC/USD

LTC

Týdenní graf máme za sebou a nyní se můžeme vrhnout na denní. Na denním grafu je mnohem lépe vidět, že cenový růst z posledního týdne byl spíše obyčejným retracement v rámci korekce. Moc impulsně to na první pohled nevypadá, ale zas na druhou stranu na finančních trzích opravdu žádná jistota neexistuje a třeba nás Litecoin ještě překvapí.

V každém případě má čerstvá struktura trhu podobu takového kvazi-trianglu. Řečeno ještě jednodušeji, nejedná se zrovna o učebnicově zakreslený pattern, takže je nemalá šance, že v grafu ve skutečnosti není. Avšak v kontextu aktuálního dění dává zrovna zakreslený útvar logiku.

Za další nám denní graf LTC nabízí mnohem detailnější pohled na vývoj objemů. Všimněte si, že 22 a 23. února se toho zobchodovalo obrovské množství a cenový propad byl masivní. Prostě typický selling climax. V rámci retracementu (zatím domnělého) jsme nákupní tlak měli, ale byl spíše průměrný. Všimněte si, že v první polovině února denní objemy s rostoucí cenou též postupně stoupaly. Tentokrát stagnují až mírně klesají.

V případě bearish scénáře je první silnější úroveň cca 125 USD, kde bych očekával alespoň krátkou pozitivní reakci. Leč s nejurputnější obranou počítám až v rozmezí 100 – 92 USD. V tomto případě vycházím především z Volume profile a křivky 200denního klouzavého průměru (žlutá křivka).

Indikátory

Trh zareagoval relativně hezky u mnou zaznačené úrovně na denním RSI – cca 42 bodů. Nicméně se nyní zdá, že pozitivní setrvačnost ztrácí sílu. Tudíž je racionální jednak očekávat retest a možná i breakdown. V tom nevidím žádný problém, protože jakmile se hodnoty indikátoru přiblíží k 30 bodům, očekávám start masivního nákupního tlaku. Avšak zastávám postoj, že pod 30 bodů bychom jít neměli. Znamenalo by to velký špatný.

Závěrem

Můžeme objektivně zkonstatovat, že altcoinový trh je dost slabý a proto je druhá vlna dolů očekávána. Nicméně, dokud Bitcoin neudělá první pohyb, nikam se logicky nejde. BTC se fakticky drží mnohem lépe než třeba akciový trh, což je samozřejmě pro kryptotrh velmi pozitivní faktor. Odpoledne se každopádně otevřou americké trhy, takže hned uvidíme, jak největší kapitál vkročí do nového týdne.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře