06.03.21 Technická analýza ETH/USD – Potenciální vrchol?

6
ethereum, defi, decentralizace, kryptoměny, finance
Zdroj: pixabay.com

V rámci dnešní analýzy se podíváme na trh s Ethereem (ETH), což znamená, že si od Bitcoinu dáme na krátký čas oddych. V každém případě jsem ve včerejší analýze na Bitcoin řešil některé důležité souvislosti, takže pokud vám příspěvek unikl, napravte to. Těch tzv. red flagů je na trzích prostě hrozivě moc, což bychom neměli zanedbávat.

Avízo k zítřejší video analýze:

Během druhé poloviny nedělního odpoledne zase vydám video analýzu na Bitcoin. Jakmile k tomu dojde, budete samozřejmě upozorněni. Můžete se opětovně těšit na další analýzu plnou užitečných informací, kde si i vysvětlíme důležité souvislosti, které se od většiny jiných analytiků nedozvíte.

Rizikové období

Jsou i takové názory, že dluhopisový trh brzy čekají mohutné pumpy, jako byly v prvním kvartálu 2020. Samozřejmě nikdo nevidíme do budoucnosti, ale z těch doposud známých dat a informačního flow, se skutečně zdá, že americký dolar bude mít i s dluhopisy střednědobě žně. Váhu tomu dodává i fakt, že nejrůznější makroekonomové a autority z Fedu neustále opakují, že je aktuální trend příznivý.

Když tahle skupina lidi říká, že je vše ok, opak je bohužel spíše pravdou. Vzhledem k tomu, že je ETH ještě více přepumpované než BTC, lze očekávat mohutný pokles, když se ty černé scénáře začnou naplňovat. Leč tím nechci nikoho strašit, pouze se s vámi dělím o informace, které jsem stihl v poslední době vstřebat.

Tip: Při registraci přes tento náš odkaz na největší kryptoměnovou burzu Binance získáte 20% slevu na poplatcích. Tato sleva funguje navždy.

Aktuální situace na 1M TF ETH/USD

Měsíční graf ETH okomentuji jen stroze, protože by měl každý hned chápat, že únorová svíce je strašlivě bearish. Ta svíce s dlouhým horním knotem je učebnicová shooting star, což ve mě krapet budí hrůzu. Když bych měl vycházet pouze z podoby dané svíce, odhadoval bych, že jsme na vrcholu býčího trendu.

Avšak svíčka není ještě potvrzená a navíc má pouze poloviční objemy, co měla lednová svíce. Tudíž je otázkou, jak moc velkou váhu má. Nicméně v tomto ohledu asi 100% konsensus nenajdeme, protože někteří budou tvrdit, že slabé objemy snižují její váhu. Zatímco jiní zase mohou říct, že nízké objemy avizují, že trhu brzy dojde pára. Proto je asi lepší si počkat na potvrzení v podobě měsíčního close pod shooting star.

Aktuální situace na 1W TF ETH/USD

Nyní přecházíme k týdennímu grafu, který bych chtěl též okomentovat spíše v rychlosti. Jak se dalo předpokládat, kurz ETH zareagoval u psychologických 2 000 USD, kde je i roční pivotová úroveň R4. Tudíž zde byla i konfluence. Negativní reakce ovšem vyústila v solidní drop, který cenu mince dovedl až k původnímu all time high. Zde zase očekávatelně došlo k reakci s pěkným odrazem až po R3, kde byla expanze zabrzděna.

Co se týče svíce z předešlého týdne, ta je bezesporu dost bearish, protože z velké části zastínila hned několik předešlých zelených svící. Prodejní objemy byly každopádně vysoké, ale dle mého názoru ne extrémní. No, asi nikoho nepřekvapím, když uvedu, že původní ATH úroveň (cca 1 365 USD) je bezesporu nutné ubránit. Jestli půjdeme níže, obávám se, že ETH může klesnout zpátky na trojciferná čísla.

Indikátory

Na týdenním RSI se ta dvojnásobná medvědí divergence z větší míry určitě uplatnila. Aktuální hodnoty indikátoru jsou pod 70 body, takže technicky vzato se Ethereum pročistilo natolik, aby mohlo zase pokračovat up.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

ETH

Ještě si dáme 4H graf, kde byl vývoj v podstatě identický s Bitcoinem. I zde byla jakási kvazi-struktura v podobě klesajícího kanálu, ze kterého kurz prorazil. Ještě předtím se ale vytvořilo dno nad S/R levelem 1 269 USD, kde v rozmezí 1 444 – 1 269 USD je (na základě Volume profile) dostatečná likvidita. V každém případě samotný odraz byl doprovázen slušnými objemy.

To už ovšem neplatí pro breakout ze zakreslené struktury, takže není až takové překvapení, když se cena camrá v rozmezí 1 670 – 1 444 USD. Zas na druhou stranu, pokud dojde k průrazu up, docházelo asi v rámci zakresleného obchodního pásma k reakumulaci.

Nicméně dokud se kurz nedostane alespoň nad 1 771 USD, pořád je ve vzduchu, že se jedná pouze o retracement v rámci hlubší korekce. U uvedené úrovně je i důležitá fibonacciho hladina 61,8 % a samozřejmě i tzv. golden ratio. Jejich překonání značně zvýší šance na dosažení nového all time high.

Co se týče negativního scénáře, ten se začne naplňovat v případě poklesu ceny zpátky pod 1 444 USD. Jinak nákupní tlak byl za předchozích 48 hodin docela slušný. Nicméně měl zase tendenci soustavně klesat.

Indikátory

RSI je vcelku neutrální, neboť má tendenci jenom oscilovat kolem 50 bodů. Žádné rozhodné momentum, pouze takové kličkování. MACD nám asi též nepomůže, se stranovým pohybem není překřížení křivek příliš směrodatné.

Závěrem

Můžeme si tedy konstatovat, že Ethereum vytvořil potenciální vrchol. Leč řečené nemáme vůbec potvrzené, takže není na místě jakkoliv panikařit. Měsíční svíce vypadá sice hrozivě, ale dokud neuvidíme hned několik týdenních červených svící, není ani náhodou o osudu trhu rozhodnuto. Respektive jedna velká rudá svíce na týdenním grafu sama o sobě ještě nic neznamená.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře