05.03.21 Technická analýza BTC/USD – Začínají investoři utíkat do dolaru?

21
kryptoměny
Zdroj: Pexels.com

Ve včerejší analýze na Bitcoin (BTC) jsme si ukázali, že se na trhu zase projevuje jakási nejistota. Kromě toho jsem na týdenním grafu dolarového indexu ukázal, že je zde skutečně reálná šance na potenciální dno, po kterém by mohla následovat střednědobá expanze. Z čehož by šlo implikovat, že investoři začínají preferovat likviditu.

Tip: Při registraci přes tento náš odkaz na největší kryptoburzu Binance získáte 20% slevu na poplatcích. Tato sleva funguje navždy.

BTC a akciové indexy

Pokud jste tedy včerejší graf neviděli, podívejte se. Jedná se o důležitý díl v naši skládačce. Aby toho nebylo málo, akciové indexy též negativně reagují a především technologický index NASDAQ začíná být nějaký nemocný. Dokonce je na první pohled slabší než S&P 500. Pokles na akciových indexech se tedy logicky odráží v růstu dolarového indexu.

Každopádně se Bitcoin oproti NASDAQ drží vcelku obstojně. Na to, že je to stále tak maličký trh. Technologický index za poslední tři týdny totiž ztratil více jak 10 %, což je samozřejmě na indexu už velká korekce. Ekvivalentem by mohl být 40 – 50% pokles na BTC. Leč, jestli se na trzích podmínky nezlepší, rostou šance, že se uvedeného dropu ještě dočkáme.

Aktuální situace na 4H TF DXY

Kurz dolarového indexu za předešlých 24 hodin velmi pěkně posílil, což je na tomto trhu docela nadstandard. Hlavně zaregistrujte tu nebývale silnou setrvačnost expanze, která trvá už deset dní. Investoři vážně ve velkém spěchají do amerického dolaru. Bylo by bláhové říkat opak.

Co se týče tedy technické stránky DXY, těch 92 bodů byla hraniční úroveň, která musela být proražena, abychom expanzi kurzu začali brát skutečně vážně. A jak sami vidíte, DXY řečenou úroveň otestoval, což samo o sobě nestačí. Je potřeba, aby kurz zkonsolidoval alespoň v rozmezí 92 – 92,5 bodů. Jinak je dost možné, že se jednalo pouze o krátkodobý výstřel způsobený menší panikou na akciovém trhu. Něco se samozřejmě odlilo i z BTC.

Aktuální situace na 4H TF TLT

Co se týče dluhopisového trhu (splatnost 20+), zde je stále ve hře vytvoření dna. Ty objemy jsou pořád obrovské a řekl bych, že aktuální support vcelku hezky drží. Mrzí mě ovšem, že nejsem schopný zjistit aktualizovaná data k short interest. Těch cca 16 % je už tři týdny starý údaj a dost by nám pomohlo znát aktuální.

Já bych ale řekl, že je dluhopisový trh pořád dost přeshortovaný a že větší investoři do trhu postupně vstupují, což vyvozuji z těch grandiózních objemů. Leč cenu ještě nějak obzvlášť nepushli, takže k short squeezu ještě nebyl důvod. Pokud by každopádně rostlo DXY a TLT současně a agresivním stylem, něco se na trzích vážně dost změnilo. Asi nemusím říkat, že Bitcoin (BTC) by měl problém.

Aktuální situace na 4H TF BTC

BTC

No, konečně se dostáváme k BTC, kde máme hned několik červených svíček v řadě za sebou. My máme v tuto chvíli jistotu, že nakupující to u S/R levelu 52 109 USD definitivně vzdali, zatímco medvědi zmíněnou hladinu využili pro vstupy do short obchodů. Následně definitivně padly hladiny 49 800 USD a 48 183 USD.

Avšak kurz zase pozitivně reaguje na Point of control Volume profile z předešlé expanzivní struktury. Na aktuální ceně je evidentně motivace nakupovat, naopak slabá motivace prodávat. Uvedené vyplývá z knotů posledních pár svíček. Nicméně objemy jsou pořád nijaké, v celkovém kontextu podprůměrné/průměrné. Trh tedy jednoznačně váhá.

Respektive ani medvědi si nejsou úplně jisti v kramflecích. Tudíž si nejsem absolutně jistý ohledně dalšího vývoje. Mně osobně by dávalo logiku, abychom otestovali pásmo v rozmezí 44 000 – 42 000 USD. Na to je ale potřeba větší prodejní tlak. Co jsem se tak díval na jiné analytiky, valná část na BTC kalkuluje s vytvořením vyššího low.

Pak lze totiž do grafu kreslit konsolidační triangly, které má bezesporu každý rád. Přijde mi ale, že si všichni vyloženě přejí, abychom v grafu měli nějaký trojúhelník, což zase smrdí konfirmačním biasem. Neříkám, že se to nemůže stát. Jen mi přijde dost brzy do grafu kreslit jakékoliv patterny.

Zas na druhou stranu, ty nynější nízké objemy mohou nasvědčovat, že trh chce vytvořit rovnováhu. Takže proč ne třeba v podobě trianglu? Ale co ten selling climax z 22-23. února? Prodalo se toho tehdy docela dost.

Indikátory

Na MACD již došlo k bearish crossu a křivka RSI zase padla pod 50 bodů. Je hodně bearish signál, že hodnota indikátoru neotestovala ani 70 bodů a už se zase blížíme k hraničním 30 bodům.

Závěrem

Na trhu není v žádném případě vůbec rozhodnuto a dokud objemy nevzrostou (bull/bear), ani k žádnému rozuzlení nemůže dojít. Pokud z toho skutečně vznikne, řekněme, plácaná, tak rostou šance na relativně dlouhou konsolidaci, ze které bezesporu může vniknout například trojúhelníková struktura trhu. Zatím je asi lepší čekat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře